hlavicka
obsah_hore

O víťazstve nováčika Fine rozhodol jediný gól
30.10.2018 (Juraj Plesník)

Vo zvolenskej lige malého futbalu sa odohralo posledné kolo jesennej časti sezóny SCHALLER FAICLITY LIMFU 2018/2019.

I.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Oranjes vstúpilo do stretnutia s FC Mariáš jednoznačne a už po ôsmych minútach si vybudovalo štvorgólový náskok. V druhom polčase svojho súpera totálne rozobralo o čo sa pričinili najmä Juraj Záturecký (Oranjes) so šiestimi a Pavol Černický (Oranjes) so štyrmi presnými zásahmi. Demitrans hral s L-Trade dlho vyrovnanú partiu a favorit získal vedenie až dvomi rýchlymi gólmi v závere prvého polčasu. V tom druhom sa Demitrans ešte zmohlo na zníženie, ale ďalšie tri góly v priebehu štyroch minút rozhodli, že tri body získa L-Trade. Detroit vyhrával s Remosom už o tri góly, ale stretnutie bolo v 40. minúte predčasne ukončené a tak bude musieť o výsledku rozhodnúť až riadiaci orgán súťaže na svojom zasadnutí. Xanto team sa proti Euroteamu dvakrát dostal do vedenia, ale polčas aj tak prehral. V druhom polčase Euroteam statočne odolával šanciam na vyrovnanie, neraz aj s pomocou bránkovej konštrukcie. Xanto team nakoniec predsa len vyrovnal, pripísal si tretiu remízu v rade. Euroteamu remizoval z ôsmych stretnutí až štvrtýkrát.

Aj napriek tomu, že L-Trade má jedno stretnutie k dobru si Oranjes vybudovalo dostatočný náskok na čele ligovej tabuľky a s jediným zaváhaním sa stalo jesenným majstrom. Tretí skončí po úspešnom účinkovaní Detroit, ktorému ešte s najväčšou pravdepodobnosťou pribudnú dodatočne tri body. Na ďalších priečkach je tabuľka celkom vyrovnaná, keď štvrtý Demitrans a posledný Remos delí len päť bodov. Poradie sa po dohrávkach odložených stretnutí ešte môže meniť, keďže Euroteam má o jedno a Xanto team dokonca o dve stretnutia menej.

Tabuľka strelcov sa po tomto kole a nejmä gólostroji Oranjes mierne premiešala. Na prvých troch miestach sú kanonieri práve aktuálneho lídra Vladimír Bobor a Pavol Černický (obaja Oranjes) s dvanástimi a Ján Kouřil (Oranjes) s jedenástimi gólmi.

II.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

V stretnutí R-Pub Unionky s Mun futbalitom sa iskrilo, ale aktuálny líder druhej ligy aj napriek oslabeniu dotiahol zásluhou dvojgólového Petra Libiča (Mun futbalito) stretnutie do víťazného konca. Barbar si išiel vo vyrovnanom stretnutí so Stars odhodlane za prvým víťazstvom v tejto sezóne. Aj keď Ondrej Ištván (Stars) dokázal dvakrát v stretnutí vyrovnať o víťaztsve BarBaru rozhodol v dramatickom závere taktiež dvojgólový Jaroslav Grajciar (BarBar). Ďalšie vyrovnané stretnutie začal lepšie Lokomotyv ´99, ktorý sa opäť raz ujal vedenia. Tornádo - Carmont však v druhom polčase pridalo a stretnutie otočilo vo svoj prospech. Oslabená Alcolégia dokázala držať krok s Pivkármi len v prvom polčase. Stretnutie nakoniec ovládli Pivkári jednoznačne k čomu prispel aj dvojgólový Viktor Gažo (Pivkári).

V kompletnej druholigovej tabuľke prezimuje na prvom mieste Mun futbalito s jednobodovým náskokom pre Pivkármi. V strednej časti Alcolégia s R-Pub Unionkou bok po boku s tesným náskokom pred Tornádom-Carmont. V spodnej časti Stars s trojbodovým náskokom pred dvojicou Lokomotyv ´99 a BarBar.

Peter Kolárik (Pivkári) vedie tabuľku strelcov druhej ligy s pätnástimi presnými záshami, pred svojim spoluhráčom Viktorom Gažom (Pivkári), ktorý sa presadil dvanásťkrát a tretím Petrom Guglavom (Mun futbalitom), ktorý dal desať gólov.

III.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Keď Peter Gaal (Shadows) otvoril skóre stretnutia s Falcon´s už v prvej minúte zdalo sa, že favorizovaný Shadows si pôjde za bezproblémovým víťazstvom. Falcon´s sa však nevzdával a bojoval až do záverečného hvizdu, aj keď na zisk bodov to nestačilo. Paralympiacos rozobralo Legionárov už v prvom polčase a v tom druhom dominovali namä od 41. do 46. minúty, keď sa predasili až šesťkrát. Najviac sa darilo dvojici Peter Zohlich s piatimi a Tomáš Krnáč so štyrmi gólmi. Nováčik Fine sa postaralo o ďalšie prekvapenie na úkor stabilného účastníka Piánka. V stretnutí chudobnom na góly rozhodol o víťazovi jediný gól z úvodu druhého polčasu. Ani dva góly Martina Ryboša (Autotechna Stars) nepomohli Autotechne Stars k bodom so suverénom súťaže Torro-Koliba, za ktoré sa presadili hetrikom Michal Golian ml. (Torro-Koliba) a ďalšie dva presné zásahy zanamenal Marián Putiš (Torro-Koliba).

Torro-Koliba jednoznačne na prvom mieste, keď ešte nestartilo ani bod a ešte naň čaká aj jedno dohrávané stretnutie. Druhé Piánko už s miernou stratou a prekvapujúco sa darilo počas jesene aj dvom nováčikom Paralympiacosu a Fine, takže boj o prvú štvoricu bude ešte zaujímavý. Na poslednom mieste je Autotechna Stars, ktorá počas ôsmych kôl nezaznamenala ani bod.

Michal Golian ml. (Torro - Koliba) si v tabuľke strelcov polepšil a je na čele s dvanástimi gólmi. V tesnom závese sú však ďalší zakončovatelia.

Foto zo stretnutia Demitrans - L-Trade (Miloš Masarik)
Foto zo stretnutia Detroit - Remos (Miloš Masarik)

Nasledujúce kolo SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

V tomto roku sa odohrajú ešte dve dohrávane stretnutia Euroteam - Xanto team a Shadows - Torro-Koliba, ktorých termíny ešte definitívne potvrdí riadiaci orgán súťaže na svojom zasadnutí.

Zimný turnaj SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Už teraz však môžete prihlásiť svoje mužstvo na tradičný Zimný turnaj, ktorý sa preérovo odohrá v športovej hale IX. ZŠ Zvolen - Západ 1. a 16. decembra 2018. Prihlasovanie končí 21.novembra 2018 o 18:30 a štartovné na mužstvo je 50 €. Viac informácií čoskoro!

Autor článku: Juraj Plesník