hlavicka
obsah_hore


V šlágroch kola jednoznačné víťazstvá Oranjes a Mun futbalito
22.10.2018 (Juraj Plesník)
 
V sobotu pokračovala súťaž predposledným kolom a zrodili sa aj nečakané výsledky na úkor favorizovaných mužstiev.
 
I.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

V súboji dvoch najväčších favoritov tohto ročníka sa L-Trade ujal síce vedenia, ale Oranjes ešte do polčasu skóre otočil a v druhom polčase svoje víťazstvo potvrdil vďaka dvom gólom Vladimíra Bobora (Oranjes). Remos nastúpil na stretnutie proti FC Mariáš o jedného hráča menej a navyše bez brankára, ktorého musel zaskočiť hráč z poľa, no aj napriek tomu skóroval ako prvý. V ďalšom priebehu síce už Remos hral v plnom počte, ale FC Mariáš išiel za víťazstvom o čom rozhodol najmä dvoma rýchlymi gólmi v závere prvého polčasu. V dramatickom závere stretnutia mohol Euroteam strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale nakoniec si body s Detroitom delil. Pekné futbalové divadlo priniesol aj súboj Xanto teamu s Demitrans, ktorý otvoril gólový účet stretnutia už v prvej minúte. V úvode druhého polčsu si vybudoval už štvorgólový náskok, ale Xanto team bojovným výkonom v priebehu šiestich minút vyrovnal najmä vďaka výborne využitým autovým vhadzovaniam, z ktorých dvakrát skóroval. Keďže v ďalších minútach už góly nepadli aj v tomto stretnutí sa zrodila remíza.

Oranjes si vďaka víťazstvu vytvoril slušný náskok na čele ligovej tabuľky. Na druhom mieste je L-Trade, ktorému na chrbát dýchajú Detroit s Demitrans, no úradujúceho majstra ešte čaká jedno dohrávané stretnutie. Spodná časť je vzácne vyrovnaná keď štvoricu mužstiev delia len dva body. Na posledné miesto sa prepadol Remos.


Aj tabuľka strelcov je vzácne vyrovnaná. O jeden presný zásah je na čele Ján Kouřil (Oranjes) s jedenástimi presnými zásahmi.

II.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Aj keď sa Pivkári snažili o siedme víťazstvo v rade brankára Petra Kozárika (Mun futbalito) sa im prekonať nepodarilo. Naopak futbalisti Mun futbalito svoje šance využili a aj vďaka Petrovi Libičovi a Petrovi Guglavovi (obaja Mun futbalito), ktorí sa presadili po dvakrát zvíťazili nečakane vysoko. BarBar držal s Alcolégiou krok len v prvom dejstve, no ani tentokrát to na body nestačilo. Alcolégia v druhom polčase už víťazstvo nepustila o čo sa postaral Kristián Mihál (Alcolégia), keď skopletizoval hetrik. Tornádo - Carmont rozobralo Stars tromi gólmi v priebehu štyroch minút v závere prvého polčasu a získalo cenné tri body. Keď už to vyzeralo, že sa vyrovnaný zápas Lokomotyvu ´99 s R-Pub Unionkou skončí remízou Pavel Stankovič (R-Pub Unionka) rozhodol o zisku všetkých troch bodov pre R-Pub Unionku.

Mun futbalito preskočilo svojho súpera a o jediný bod sa dostalo pre Pivkárov. Alcolégia s R-Pub Unionkou si vytvorili šesťbodový náskok pred druhou polovicou tabuľky. S jediným bodom zostáva na dne BarBar.

Napriek suchotám v tomto kole je na čele tabuľky strelcov stále Peter Kolárik (Pivkári) so štvorgólovým náskokom na ďalších kanonierov.

III.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Torro - Koliba rozhodlo o svojom víťazstve nad Falcon´s už v prvom polčase a keďže Ján Bartek (Torro - Koliba) neinkasoval žiadna dráma sa nekonala. Svoju bránku zamkol aj Martin Barinka (Piánko) ale víťazstvo nad Legionármi, ktorým sa tentokrát podarilo získť, sa nerodilo ľahko. Piánko definitívne potvrdilo svoje víťazstvo až v druhom polčase. Fine odohralo so Shadows vyrovnaný zápas a na prekvapenie všetkých udrelo po dvoch rýchlych góloch po sebe v druhej časti stretnutia. Ani favorizovaný Shadows sa gólovo nepresadil a z víťazstva sa tešil nováčik. Autotechna Stars sa na zápas s Paralympiacosom nezišla a odohrala ho len s tromi hráčmi v poli. Prvý polčas to ešte na debakel nevyzeralo, ale v druhom dejstve Paralympiacos svoj náskok zveľadil a jednoznačne zvíťazil.

Torro-Koliba aj naďalej bok po boku s Piánkom. Stred tabuľky je taktiež vyrovnaný, kde sa zaradili obaja nováčikovia Paralympiacos a Fine. Na chvoste stále bez jediného bodu zostáva Autotechna Stars.

Tabuľka strelcov bez zmeny, keďže ani jeden z prvej trojice sa gólov nepresadil. Michal Golian ml. (Torro - Koliba) s deviatimi gólmi je tak naďalej na prvom mieste.


Nasledujúce kolo SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Ďalšie stretnutia SCHALLER FACILITY LIMFU sú naplánované na sobotu 27. októbra 2018.

 I.liga SCHALLER FACILITY LIMFU 7.kolo  
09:00 Demitrans - L-Trade
09:00 Detroit - Remos
10:00 Xanto team - Euroteam
10:00 FC Mariáš - Oranjes

 II.liga SCHALLER FACILITY LIMFU 7.kolo
08:00 R-Pub Unionka - Mun futbalito
11:00 Stars - BarBar
12:00 Tornádo - Carmont - Lokomotyv ´99
13:00 Pivkári - Alcolégia

 III.liga SCHALLER FACILITY LIMFU 7.kolo  
08:00 Falcon´s - Shadows
11:00 Paralympiacos - Legionári
12:00 Fine - Piánko
13:00 Autotechna Stars - Torro - Koliba

Autor článku: Juraj Plesník


spodok
c3jo design