hlavicka
obsah_hore


Pivkári a Torro-Koliba naďalej stopercentní
14.10.2018 (Juraj Plesník)
 
V tomto kole sa strelcom celkom darilo. V dvoch stretnutiach padlo cez desať gólov.
 
I.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

S maródkou pasujúci sa Euroteam nastúpil opäť bez podpory z lavičky, no vďaka štyrom gólom Jaroslava Výbocha (Euroteam) zaznamenal s FC Mariáš výhru. Aj Detroit musel celé stretnutie odohrať bez striedania, čo sa však na kvalite hry v stretnutí so Xanto teamom vôbec nepodpísalo. Tri góly Kamila Melicha (Detroit) ho priblížili k trom bodom, ale záverečná desaťminútovka patrila Xanto teamu, ktorý aj vďaka dvom gólom Adama Bočkaya (Xanto team) vyrovnal. Záverečné šance zostali nepremenené a body sa delili. Oranjes ihneď od začiatku stretnutia kráčalo za víťazstvom v súboji s Demitrans, ktoré nakoniec bez problémov potvrdilo aj s pričinením štvorgólového Pavla Černického (Oranjes). Mal to byť šláger kola, ale v rozmädzí 12. až 15. minúty inkasoval Remos trikrát a bolo prakticky po zápase. L-Trade v druhom dejstve svoj náskok ešte zveľadil, o čo sa piatimi gólmi zaslúžil Tomáš Gavrilo (L-Trade), a L-Trade nad Remosom jednoznačne zvíťazil.

Boj o titul sa krištalizuje zrejme medzi dvojicu Oranjes a L-Trade, no v hre zostáva aj atraktívna tretia priečka. Spodná časť tabuľky je vzácne vyrovnaná a momentálne posledný FC Mariáš stráca na piate miesto len tri body.

Jaroslav Výboch (Euroteam) sa vďaka úspešným streleckým zápisom z tohto kola dotiahol na Jána Kouřila (Oranjes) a obaja sú na čele tabuľky strelcov najvyššej súťaže s desiatimi presnými zásahmi.

II.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

BarBar sa na stretnutie ledva zišiel a navyše bez brankára, no prvý polčas ešte Mun futbalitu vzdoroval. Posledná desaťminútovka však patrila favorizovanému súperovi, ktorý šiestimi gólmi upravil skóre a zvíťazil dvojciferným rozdielom. Oveľa vyrovnanejšie bolo stretnutie Tornáda-Carmont s R-Pub Unionkou. Brankári oboch mužstiev sa činili a o výsledku tak rozhodol jediný gól ešte z prvého polčasu. Alcolégia sa dostala v prvom polčase do slušného trogólového náskoku. Stars však dvomi gólmi stretnutie zdramatizoval, ale posledné slovo aj tak patrilo Alcolégii, za ktorú Ján Beňadik (Alcolégia) skóroval trikrát. Lokomotyv ´99 odohral stretnutie s Pivkármi oslabený o jedného hráča, ale aj tak sa ujal vedenia. Peter Kolárik (Pivkári) však ešte v prvom polčase dvomi gólmi skóre otočil a v tom druhom Pivkári svoje víťazastvo ešte prikrášlili.

Pivkári na prvom mieste naďalej stopercentný pred sekundjúcim Mun futbalitom. S odstupom už zostáva v strede tabuľky trojica Alcolégia, R-Pub Unionka a Stars a boje o záchranu zrejme čakajú na trojicu Lokomotyv ´99, Tornádo-Carmont a BarBar, ktorý je posledný so ziskom jediného bodu.

Peter Kolárik (Pivkári) si upevnil tromi gólmi svoju pozíciu na čele kanonierov druhej ligy a celkovo má na svojom konte už šestnásť presných zásahov.

III.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Vo vyrovnanom úvodnom stretnutí rozhodol Falcon´s o svojom víťazstve nad Autotechnou Stars dvomi gólmi až v samom závere. Legionári nastúpili na stretnutie so Shadows opäť len s tromi hráčmi v poli, čo súper dokonale využil a už po polčase si vybudoval pohodlný náskok. Výsledok nakoniec prehupol cez dvojciferný počet gólov o čo sa zaslúžili najmä štvorgólový strelci Peter Gaal (Shadows) a Peter Ostrihoň (Shadows). Piánko strelilo úvodný gól po chybe gólmana Paralympiacosu, čo ho nakoplo aj k celkovému triumfu. Vďaka hetriku Michala Goliana ml. (Torro-Koliba) sa favorizované Torro-Koliba dostalo už do štvorgólového vedenia. V závere však pripustilo nováčikovi Fine streliť dva góly, ale tie už len upravili konečný výsledok.

Torro-Koliba zostáva na čele ligovej tabuľky spoločne s Piánkom, no Shadows zostáva na dohľad. Stred tabuľky je vzácne vyrovnaný a na chvoste zostáva Autotechna Stars už osamotená.

Michal Golian ml. z Torro - Koliba zostáva na čele treťoligových strelcov s deviatimi gólmi, no len tesne pred dvojicou Peter Gaal (Shadows) a Peter Ostrihoň (Shadows)

Foto zo stretnutia Piánko - Paralympiacos (Juraj Plesník)
Foto zo stretnutia Piánko - Paralympiacos (Juraj Plesník)
 

Nasledujúce kolo SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Ďalšie stretnutia SCHALLER FACILITY LIMFU sú naplánované na sobotu 20.októbra 2018.

 I.liga SCHALLER FACILITY LIMFU 6.kolo  
09:00 FC Mariáš - Remos
09:00 L-Trade - Oranjes
10:00 Demitrans - Xanto team
10:00 Detroit - Euroteam

 II.liga SCHALLER FACILITY LIMFU 6.kolo
08:00 Pivkári - Mun futbalito
11:00 BarBar - Alcolégia
12:00 Stars - Tornádo - Carmont
13:00 R-Pub Unionka - Lokomotyv ´99

 III.liga SCHALLER FACILITY LIMFU 6.kolo  
08:00 Falcon´s - Torro - Koliba
11:00 Legionári - Piánko
12:00 Fine - Shadows
13:00 Paralympiacos - Autotechna Stars

Autor článku: Juraj Plesník


spodok
c3jo design