hlavicka
obsah_hore


Vyrovnaná druhá liga s tromi remízami
09.10.2018 (Juraj Plesník)
 
Sobotňajšie stretnutia priniesli dramatické súboje.
 
I.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Xanto team sa opäť postavil svojmu súperovi bez podpory z lavičky. S FC Mariášom sa ujal vedenia už v prvej minúte po nešťastne tečovanej strele z diaľky a v druhom polčase viedol pohodlne už o štyri góly. FC Mariáš však v priebehu dvoch minút zápas zdramatizoval, no na body to už nestačilo. Remos išiel proti Oranjes síce do jednogólového vedenia, ale ten strelil za sedem minút päť gólov a zápas nakoniec ovládol s dvojciferným skóre, keď sa tromi gólmi zaskvel Vladimír Bobor (Oranjes). Majstrovský L-Trade získal ešte v prvom polčase proti Euroteamu, ktorý nastúpil o jedného hráča v poli menej, trojgólový náskok. Zrejme uspokojenie, ale najmä bojovný výkon Euroteamu bol odmenený vyrovnávajúcim gólom v 41.minúte. To na zisk bodou nestačilo. L-Trade prepol na vyššie obrátky a v poslednej päťminútovke štyrmi gólmi rozhodol. Aj Detroit musel proti Demitrans zabojovať bez hráčov na prestriedanie. Demitrans sa ujal vedenia hneď v úvode stretnutia a aj keď sa Detoroitu podarilo vyrovnať druhým gólom strhol stretnutie na svoju stranu ešte v prvom dejstve. Keďže v druhej časti už žiadne góly nepadli pripísal si Demitrans druhé víťažstvo v rade.

Oranjes sa vratílo na čelo ligového pelotónu pred Detroit a L-Trade, ktorý má však zápas k dobru. O jeden bod pozadu je Demitrans. Druhá polovica tabuľky už výraznejšie zaostáva.

Tabuľku strelcov vedie Ján Kouřil z Oranjes, ktorému boli dodatočne pripísané góly z minulého týždňa, s desiatimi presnými zásahmi pred spoluhárčom Vladimírom Boborom (Oranjes) a Ľubomírom Vranom (Remos).

II.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Už úvodné stretnutie predznačilo vyrovnanosť tohto kola druhej ligy. Mun futbalito sa dvakrát dokázalo dostať do vedenia, ale Alcolégia zakaždým dokázala vďaka Miroslavovi Hudecovi (Alcolégia) vyrovnať. Keďže Peter Kozárik (Mun futbalito) úspešne zlykvidoval penaltu body sa naoniec delili. Aj druhé stretnutie sa rozhodlo už v prvom polčase. Pivkári si poradili s bojovným Tornádom - Carmont a zvíťazili o jediný gól. Dvakrát sa v stretnutí presadil Peter Kolárik (Pivkári). BarBar siahal na prvé víťazstvo v sezóne, ale proti bol dvojgólový Peter Bolgár (Lokomotyv ´99), ktorý pomohol k deľbe bodov. Keď sa presadil Rastislav Boďa zo Stars dvomi gólmi v krátkom slede nováčik mal nabehnuté k trom bodom. Závery oboch polčasov však patrili R-Pub Unionke, ktorá nakoniec brala bod. Dramatické stretnutie však poznačila nepekná potyčka po ktorej sa červenalo.

Pivkári sa utrhali na čele a naďalej nestratili ani bod. Vyrovnaný stred tabuľky sľubuje ešte zaujímavý záver jesene. BarBar získal síce bod, ale zostáva posledný.

Aj v tabuľke strelcov sa odpútal Peter Kolárik (Pivkári) a vytvoril si mierny dvojgólový resp. štvorgólový náskok pred svojimi spoluhárčmi, ktorý sú na druhom res. treťom mieste.

III.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Paralympiacos rozhodol o svojej výhre nad Falcon´s prakticky už po jedenástych minútach, keď vyhrával o tri góly. V závere stretnutia svoju výhru už kontroloval a zvíťazil bez inkasovaného gólu. Autotechna Stars dokázala trikrát stretnutie s ďalším nováčikom Fine vyrovnať, ale na druhý gól Tomáša Gömöryho (Fine) v stretnutí už odpovedať nedokázala a ani tentokrát z toho body neboli. Prvý polčas oslabení Legionári o jedného hráča húževnato bojovali, no v druhom už Torro-Koliba potvrdilo svoju pozíciu o čo sa postarala najmä dvojica Roman Ľupták s tromi a Michal Golian ml. (obaja Torro-Koliba) s dvomi gólmi. V šlágri kola sa darilo obom brankárom Martinovi Barinkovi (Piánko) či Jánovi Plesníkovi (Shadows). O víťazovi rozhodol jediný gól, ktorý vsietil Igor Moravčík (Piánko).

Torro-Koliba zaznemanlo štvrté víťazstvo a spoločne s Piánkom vedú treťoligovú tabuľku. S trojbodovým odstupom je ďalšia trojica mužstiev a na chvoste zostávajú Autotechna Stars s Falcon´s.

Vo vyrovnanej tabuľke strelcov sa na prvé miesto prepracoval Michal Golian ml. z Torro - Koliba s piatimi gólmi.

Foto zo stretnutia Fine - Autotechna Stars (Miloš Masarik)
Foto zo stretnutia Fine - Autotechna Stars (Miloš Masarik)
 

Nasledujúce kolo SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Ďalšie stretnutia SCHALLER FACILITY LIMFU sú naplánované na sobotu 13. októbra 2018.

 I.liga SCHALLER FACILITY LIMFU 6.kolo  
09:00 Xanto team - Detroit
09:00 Euroteam - FC Mariáš
10:00 Oranjes - Demitrans
10:00 Remos - L-Trade

 II.liga SCHALLER FACILITY LIMFU 6.kolo
08:00 Mun futbalito - BarBar
11:00 Tornádo - Carmont - R-Pub Unionka
12:00 Alcolégia - Stars
13:00 Lokomotyv ´99 - Pivkári

 III.liga SCHALLER FACILITY LIMFU 6.kolo  
08:00 Autotechna Stars - Falcon´s
11:00 Legionári - Shadows
12:00 Piánko - Paralympiacos
13:00 Torro - Koliba - Fine

Autor článku: Juraj Plesník


spodok
c3jo design