hlavicka
obsah_hore


Prekvapenia na úkor favoritov v druhej lige
17.09.2018 (Miloš Masarik a Juraj Plesník)
 
Liga malého futbalu pokračovala zápasmi druhého kola vo všetkých troch súťažiach.
 
I.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Demitrans sa podarilo v prvom polčase odskočiť Euroteamu na rozdiel dvoch gólov, no uzdravený Jaroslav Výboch skompletizoval hetrik a Euroteam vyrovnal. V závere stretnutia sa už nedokázalo žiadne z mužstiev gólovo presadiť aj vďaka výkonom brankárov Jozefa Snopka (Euroteam) a Jána Slančíka (Demitrans) a body sa tak delili. Detroit držal ešte v prvom polčase s favoritom Oranjes krok, no náporom v posledných desiatich minútach druhého dejstva rozhodol Oranjes o výraznom víťazstve i vďaka trom gólom Pavla Černického. FC Mariáš prekvapivo vzdoroval a poctivou obranou eliminoval šance L-Trade. V herne prekvapivo najlepšom zápase kola výborne zachytali brankári Miroslav Makovíni (FC Mariáš) a  Lukáš Höger (L-Trade), ktorý si pripísal čisté konto. Xanto team držal nádej na body v stretnutí s Remosom len v prvom polčase. V bláznivej prestrelke v posledných minútach ťahal za kratší koniec a Remos si pripísal všetky tri body, keď sa tromi gólmi zaskvel Marek Borgoň.

L-Trade je s dvomi víťazstvami na čele ligovej tabuľky bez straty bodu. Na chvost sa prepadol Xanto team, ktorý má však o zápas menej.

Dobrú streleckú formu od úvodu sezóny potvrdzujú najmä hráči Remosu a Detroitu, keďže v najlepšej pätici majú obe mužstvá dvojnásobné zastúpenie.

II.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

V dramatickom zápase dokázalo Tornádo - Carmont dvakrát vyrovnať stav stretnutia, no v posledných sekundách o víťazstve Mun futbalita rozhodol svojim druhým gólom Peter Guglava. Prekvapivo úspešný vstup do sezóny zaznamenávajú Stars, keď najmä výborným výkonom v druhom polčase rozstrielali Lokomotyv ´99. Nedarilo sa favorizovanej Alcolégii, ktorá tentokrát nestačila na R-Pub Unionku a ani BarBaru, na ktorý si vyšliapli Pivkári.

Pivkári sú spoločne so Stars a Mun futbalitom na čele len o rozdiel skóre. Vstup do sezóny zatiaľ nevychádza dvom favorizovaným mužstvám BarBaru a Alcolégii, ktoré okupujú predposlednú resp. poslednú priečku.

Kanoniersku pozíciu potvrdzuje Peter Guglava z Mun futbalita, ktorý v dvoch stretnutiach zaznamenal už päť gólov a je na čele tabuľky strelcov druhej ligy.

III.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Prekvapujúceho strelca mal úvodný súboj najnižšej súťaže, keď skóre duelu otvoril brankár Piánka Martin Barinka. Keďže si v stretnutí neskôr udržal čisté konto aj vďaka dvom gólom Adriána Holica pohodlne porazilo Piánko Falcon´s. Torro - Koliba márne čakalo na svojho súpera. Paralympiacos sa na stretnutie nedostavil a o výsledku tak rozhodne až riadiaci orgán súťaže. Shadows rozhodol o svojom víťazstve nad Autotechnou Stars už v prvom dejstve. V druhom polčase svoje druhé góly pridali Peter Ostrihoň a Peter Gaal a keďže brankár Ján Plesník už neinkasoval o troch bodoch pre Shadows nebolo pochýb. Legionári sa rozhodli popasovať s nedostatkom hráčov, keď na stretnutie nastúpili s minimálnym počtom troch hráčov v poli. Nováčik Fine dvojnásobnú presilovku dokonale využil a už do polčasu svojho súpera jednoznačne prestrielal. Najviac sa v stretnutí strelecky darilo Borisovi Zauškovi s tromi gólmi a Radoslavovi Labajovi so štyrmi presnými zásahmi.

Po dvoch kolách sa usadili na prvých priečkach Shadows a Piánko, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou, po očakávanej kontumácii, doplní ešte aj Torro - Koliba. Začiatok sezóny nevychádza Autotechne Stars a Legionárom, keď obe mužstvá zaznamenali zatiaľ len jeden strelený gól.

Po druhom kole sa v tabuľke strelcov usadil na prvom mieste Radoslav Labaj z Fine so štyrmi presnými zásahmi.

Foto zo zápasu L-Trade - FC Mariáš (Miloš Masarik)
Foto zo zápasu L-Trade - FC Mariáš (Miloš Masarik)
 

Nasledujúce kolo SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Ďalšie stretnutia SCHALLER FACILITY LIMFU sú naplánované na sobotu 22. septembra 2018.

 I.liga SCHALLER FACILITY LIMFU 3.kolo  
09:00 Oranjes - Xanto team
09:00 Remos - Euroteam
10:00 Demitrans - FC Mariáš
10:00 L-Trade - Detroit

 II.liga SCHALLER FACILITY LIMFU 3.kolo
08:00 Mun futbalito - Lokomotyv ´99
11:00 BarBar - R-Pub Unionka
12:00 Stars - Pivkári
13:00 Alcolégia - Tornádo - Carmont

 III.liga SCHALLER FACILITY LIMFU 3.kolo  
08:00 Legionári - Falcon´s
11:00 Piánko - Autotechna Stars
12:00 Paralympiacos - Fine
  Shadows odl. Torro - Koliba

Autor článku: Miloš Masarik a Juraj Plesník


spodok
c3jo design