hlavicka
obsah_hore


Úvodné kolo novej sezóny bohaté na góly
10.09.2018 (Juraj Plesník)
 
V sobotu 8. septembra 2018 odštartovala sezóna zvolenského malého futbalu 2018/2019 úvodnými zápasmi vo všetkých troch ligách.
 
I.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Nováčik v najvyššej súťaži Demitrans hral s majstrovským L-Trade dlho vyrovnanú partiu. Góly začali padať až v závere stretnutia a favorizovaný L-Trade si aj vďaka dvom gólom Ivana Pařenicu pripísal prvé body v sezóne. Oranjes nezachytil úvod stretnutia s FC Mariáš, ktorý sa rýchlo dostal do dvojgólového vedenia. Keď si Peter Zemko z FC Mariáš pripísal v úvode druhého polčasu tretí presný zásah, zdalo sa, že prvé veľké prekvapenie bude dokonané. Favorit však zabral a vybojoval aspoň bod za remízu. Pred začiatkom sezóny sa špekulovalo, či Remos vôbec postaví mužstvo do nového ročníka. Všetky fámy boli zaženané, no nedostatok hráčov na súpiske sa podpísal na tom, že na svoj úvodné stretnutie nastúpil o jedného hráča v poli menej ako jeho súper Detroit, ktorý mal navyše aj dostatočný počet hráčov na prestriedanie. Tento fakt sa podpísal aj na samotnom výsledku a Detroit zdolal svojho súpera úplne jednoznačne, keď strelecky sa najviac darilo Miroslavovi Hanesovi so štyrmi gólmi. V úvodnom kole sa neodohralo stretnutie Euroteam - Xanto team, ktoré bolo odložené.

II.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

BarBar sa po dvoch góloch Mateja Országha dostal do očakávaného vedenia. Posledná desaťminútovka však patrila Stars, keď stretnutie otočil a priviedol do víťazného konca. Za nováčika sa dvomi gólmi zaskvel nejlepší strelec treťej ligy z predchádzajúcej sezóny Ondrej Ištván. V stretnutí poznačenom až piatimi žltými kartami Alcolégia vybuchla s Pivkármi, za ktorých si po tri góly pripísali Viktor Gažo a Peter Kolárik. Aj Mun futbalito, ktoré ešte v predchádzajúcej sezóne pôsobilo ako Munaro United, si v úvodnom kole pripísalo víťazstvo. Proti R-Pub Unionke potvrdil pozíciu kanoniera Peter Guglava, keď zaznamenal hetrick. Najnapínavejší bol duel medzi Lokomotyvom 99 a Tornádom - Carmont, ktorý sa rozhodol až v samotnom závere úspešnejšie pre Tornádo - Carmont.

III.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Vyrovnanosť najnižšej súťaže z posledných sezón je zrejme preč. Aj keď úvodné stretnutie Shaodws s Falcon´s tomu ešte nenasvedčovalo, veď favorit sa musel o víťazstvo poriadne pobiť, keď po polčase so svojim súperom prehrával. Ďalšie stretnutia už boli jednoznačné. Najprv si Piánko podradilo s nováčikom v súťaži Fine celkom jasne o päť gólov. Na záver hracieho dňa nedal ďalší nováčik Paralympiacos z Hriňovej šancu Legionárom a Torro -Koliba si možno až nečakane hľadko poradil aj s trojgólovým Michalom Golianom ml. s Autotechnou Stars.

Nasledujúce kolo SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Ďalšie stretnutia SCHALLER FACILITY LIMFU sú naplánované na sobotu 15. septembra 2018.

 I.liga SCHALLER FACILITY LIMFU 2.kolo  
09:00 Euroteam - Demitrans
09:00 Detroit - Oranjes
10:00 L-Trade - FC Mariáš
10:00 Xanto team - Remos

 II.liga SCHALLER FACILITY LIMFU 2.kolo
08:00 Tornádo - Carmont - Mun futbalito
11:00 Lokomotyv ´99 - Stars
12:00 R-Pub Unionka - Alcolégia
13:00 BarBar - Pivkári

 III.liga SCHALLER FACILITY LIMFU 2.kolo  
08:00 Falcon´s - Piánko
11:00 Torro - Koliba - Paralympiacos
12:00 Shadows - Autotechna Stars
13:00 Legionári - Fine

Autor článku: Juraj Plesník


spodok
c3jo design