hlavicka
obsah_hore

Lokomotyv ´99 siahal v Banskej Bystrici na stupne pre víťazov
13.08.2018 (Juraj Plesník)

V sobotu 11. augusta 2018 sa v Banskej Bystrici uskutočnil ďalší turnaj aj so zvolenskou účasťou.

VI. ročník Red Devils cup - Memoriál Dušana Haringa
Šieti ročník turnaja organizátor Michal Babiak venoval spomienke na dlhoročného zanietenca malého futbalu v Banskej Bytrici Dušana Haringa. Turnaja, ktorý sa odohral v banskobystrickej TAMI aréne sa zúčastnili nie len mužstvá z Banskej Bystrice, ale aj z Lučenca, či zo Zvolena. Osem musžtiev sa stretlo systémom každý s každým v zápasoch s hracím časom 1x15 minút so štyrmi hráčmi v poli a brankárom na umelej tráve s hádzanárskymi bránkami a s futsalovou loptou.

Turnajová skupina
Zvolenský Lokomotyv ´99 po hrubých chybách daroval v otváracom zápase svojmu súperovi tesné víťazstvo, ale v ďalšom vystúpení jasne dominoval a v treťom zápase proti mužstvu Márna Snaha strhol víťazstvo na svoju stranu v posledných minútach. Proti jednému z favoritov turnaja Kynceľová United viedol Lokomotyv ´99 už 2:0, po znížení súperom mohol definitívne rozhodnúť, no lopta skončila na tyči a z poslednej šance zápasu favorit vyrovnal. Z pribúdajúcim časom ubúdalo síl, čo jednoznačne využil lučenecký Keram a pohodlne zvíťazil. Zvolenčania sa ešte vytiahli na mužstvo organizátora CFBG a tak do posledného zápasu nastupovali so šancou na stupne víťazov. Na svojho súpera FC Medojed však Lokomotyv ´99 nestačil a obsadil na turnaji konečné štvrté miesto.

4

V poslednom zápase turnaja si jedinú výhru pripísal IC-Line a odsunul favorizovaný Keram Lučenec na konečné tretie miesto. Na druhú miesto sa vďaka súhre výsledkov dostal FC Medojed a z prvého miesta sa nakoniec tešili futbalisti Kynceľová United, ktorí počas celého priebehu turnaja prehrali jedinýkrát.