hlavicka
obsah_hore


Kvalitne obsadený turnaj v Handlovej mal prekvapivého víťaza
26.07.2018 (Juraj Plesník)
 
MY Hornonitrianske noviny a MFK Baník Handlová sa rozhodli pripraviť úplne nový turnaj v malom futbale. Štartovalo na ňom cez dvadsať mužstiev z rôznych kútov Slovenska a nechýbal ani zástupca zvolenského malého futbalu. Turnaja sa zúčastnil Majster SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen 2017/2018 mužstvo L-Trade.


I. ročník turnaja o pohár MY Hornonitrianskych novín
Premiérový ročník turnaja v Handlovej sa vďaka výbornej propagácii a množstvu exkluzívnych cien tešil záujmu mužstiev z celého Slovenska. Na ihrisku MFK Baník Handlová sa bojovalo o trofeje, cenné darčekové predmety, ale najmä o exkluzívny zájazd pre celé mužstvo na vybraný zápas v Európe! Pre víťaza turnaja o pohár MY Hornonitrianskych novín organizátori naviac pripravili sadu nových futbalových dresov.

Organizátori sa museli popasovať s neúčasťou mužstiev, keď z pôvodne prihlásených 28 sa turnaja zúčastnilo aj tak úctyhodných 22 mužstiev, ktoré boli rozdelené do štyroch základných skupín po päť resp. šesť mužstiev, z ktorých postupovali do vyraďovacej časti po štyri najlepšie mužstvá.

Na štyroch ihriskách s prírodným trávnikom sa so štyrmi hráčmi v poli a brankárom odohrali zápasy 1x15 minút na bránky s rozmerom 4x2 metre.Základné skupiny
Jediný zvolenský zástupca trojnásobný majster zvolenskej SCHALLER FACILITY LIMFU mužstvo L-Trade sa predstavil v základnej skupine A. Vstup do turnaja mu však príliš nevyšiel, keď nestačil na banskobystrický Galacticos a mužstvo z Kanianky s kreatívnym názvom Načo názov. Potom však prišla výhra nad FC Alko-JN Club z Prievidze a postup do vyraďovacej časti spečatil výhrou nad MFK Handlová B.

 SKUPINA A   [
rozbaliť
|
zbaliť
- Galacticos B.Bystrica 4 - 1 L-Trade Zvolen
     
gol
 
 
gol
   
     
gol
           
     
gol
           
     
gol
           
                   
- Načo názov Kanianka 3 - 1 L-Trade Zvolen
    1
gol
 
 
gol
1  
    1
gol
           
    1
gol
           
                   
- FC Alko-JN Club Prievidza 1 - 3 L-Trade Zvolen
   
1
gol
 
 
gol
1
 
             
gol
1
 
             
gol
1
 
         
       
- MFK Handlová B 1 - 3 L-Trade Zvolen
   
1
gol
 
 
gol
1
 
             
gol
1
 
             
gol
1
 
         
       

 
Mužstvo
Z
V
R
P
Skóre
B
1. Načo názov
4
3
0
1
12
:
6
9
2. Galacticos B.Bystrica
4
3
0
1
14
:
7
9
3. L-Trade Zvolen
4
2
0
2
8
:
9
6
4. FC Alko-JN Club PD
4
1
1
2
7
:
11
1
5. MFK Handlová B
4
0
1
3
5
:
13
1

Vyraďovacia časť
Do osemfinále postupoval L-Trade z tretieho miesta a narazil na druhé mužstvo skupiny B TJ Družstevník Janova Lehota. O postupujúcom rozhodol až penaltový rozstrel a tak sa zvolenský zástupca s turnajom rozlúčil už v prvom kole vyraďovacej časti.

 OSEMFINÁLE   [
rozbaliť
|
zbaliť
- TJ Družstevník J.Lehota 1 2 - 2 0 L-Trade Zvolen
   
1
     
gol
1
 
   
1
     
gol
1
 
                   
   
1
 
RP
       
                   

Favoritov na celkový triumf bolo viacero, ale nakoniec sa ukázalo, že futbal nemá logiku. Kvalitne obsadený turnaj ovládli futbalisti z malej dedinky Janova Lehota, ktorí vo finále po remíze 1:1 zdolali na penalty tím 7edma Patrioti.

Pri víťazovi stála na turnaji viackrát aj pani šťastena, veď dvakrát vyhral na pokutové kopy a trikrát vyrovnávala v poslednej minúte.

Individuálne ocenenia
Najlepší hráč turnaja Vladimír Širáň získal dres Dávida Hancka, ktorý len nedávno absolvoval superprestup do talianskej Fiorentiny. Najlepší brankár turnaja Tomáš Kračmer zase získal dres ikony trenčianskeho AS a takisto rodáka z hornej Nitry Igora Šemrinca. Za najlepšieho rozhodcu bol označený skúsený Zdenko Šovčík, ktorý podal skvelé výkony.

 Najlepší hráč turnaja Vladimír Širáň TJ Družstevník J.Lehota
 Najlepší brankár turnaja Tomáš Kračmer 7edma Patrioti
 Najlepší rozhodca turnaja Zdenko Šovčík  

Konečné poradie
I. ročníka turnaja o pohár MY Hornonitrianskych novín


   
1.
TJ Družstevník
   
   
2.
7edma Patrioti
   
   
3.
Hyeny Kremnica
   
   
4.
Atletico Novejsa
   
           
   
9.
L-Trade Zvolen
   spodok
c3jo design