hlavicka
obsah_hore


Majstrovská Slovenska v malom futbale 2018 z pohľadu SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen
09.07.2018 (Miloš Masarik a Juraj Plesník)
 
Cez víkend 23. - 24. júna 2018 sa v areáli miestneho futbalového klubu konali v Považskej Bystrici Majstrovstvá Slovenska v malom futbale za účasti 49 mužstiev z celého Slovenska. Ani tento rok nechýbali zástupcovia zo Zvolena.


Majstrovstvá Slovenska v malom futbale 2018 
Turnaj sezóny v malom futbale o majstra Slovenska za rok 2018 sa odohral na štyroch hracích plochách s umelou trávou areálu FK MŠK Považská Bystrica za rekordnej účasti. V sobotu sa odohrali základné skupiny a do nedeľných záverečných bojov postupovalo 32 najlepších mužstiev. Z desiatich štvorčlenných skupín postupovali automaticky prvé dve mužstvá a šesť najlepších mužstiev z tretích miest týchto skupín. Z dvoch päťčlenných skupín postupovali prvé tri mužstvá. V plejáde mužstiev sa nestratila ani trojica zástupcov Zvolenskej Schaller Facility LIMFU. Majster Slovenska v roku 2017 Banco Devils zo Senca však obhajovať prvenstvo neprišiel.

Účastníci SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen  
Tento rok dostal zvolenský malý futbal príležitosť vyslať na Majstrovstvá Slovenska v malom futbale až štvoricu mužstiev a pri prípadnom záujme mohla byť pridelená aj ďalšia miestenka. Záujem zúčastniť sa vrcholného podujatia však prejavila len trojica mužstiev. Majster v sezóne 2017/2018 mužstvo L-Trade, 4.mužstvo v I.lige Euroteam a víťaz II.ligy mužstvo Demitrans Krupina.

Medzi rozhodcami sa na podujatí predstavili Peter Hanes a Ján Urda. Druhý menovaný si vďaka výborným výkonom zapískal aj finálový zápas, naviac sú obaja aj vo výbere pre Ligu Majstrov 2018.

Základné skupiny
Trojnásobný majster zvolenskej SCHALLER FACILITY LIMFU  L-Trade sa predstavil v základnej skupine B, kde si hneď na úvod jednoznačne poradil s majstrom TOP ligy Žilina mužstvom Arkádia 1FC. Postup do vyraďovacej časti spečatil víťazstvom v regionálnom súboji s Paralympiacos Hriňová, keď ani v druhom zápase neokázali súperovi zakončovatelia nájsť recept na gólmana Lukáša Högera. Na poseldný zápas REAListi z Nitry ani nenastúpili, takže skončil kontumáciou pre nášho zástupcu. L-Trade tak suverénne ovládol základnú skupinu a postúpil z navýhodnejšej pozície do ďalšej časti turnaja.


 SKUPINA B   [
rozbaliť
|
zbaliť
09:00 Arkádia 1FC Žilina 0 - 4 L-Trade Zvolen
         
(0-3)
 
gol
1
Korpáš Peter
             
gol
1
Kucbel Martin
             
gol
1
Špekker Michal
             
gol
1
Lacko Martin
                   
10:00 Paralympiacos Hriňová 0 - 2 L-Trade Zvolen
         
(0-2)
 
gol
1
Machava Dominik
             
gol
1
Hanuska Miroslav
                   
11:30 REAListi Nitra 0 - 3 k L-Trade Zvolen
         
kontumácia
       
         
       

 
Mužstvo
Z
V
R
P
Skóre
B
1. L-Trade Zvolen
3
3
0
0
9
:
0
9
2. Arkádia 1FC Žilina
3
2
0
1
5
:
5
6
3. Paralympiac. Hriňová
3
1
0
3
4
:
4
3
4. REAListi Nitra
3
0
0
3
0
:
9
0

 
Majstrovstvách Slovenska v malom futbale 2018 mužstvo Demitrans Krupina (Miloš Masarik)

Euroteam naskočil do zápasov svojej skupiny C s veľkým prehľadom. V prvom súboji nedal šancu majstrovi Interligy Galanta mužstvu RAF Team a aj v druhom zápase si po výbornom výkone poradili s rovnakým skóre so zástupcom TOP ligy Nitra mužstvom McDonald´s. V poslednom zápase o prvé miesto v skupine si zmeral Euroteam sily s jedným z favoritov turnaja vicemajstrom TOP ligy Bratislava mužstvom TIKI TAKA. Na góly Štefana Sudimáka (Euroteam) dokázal vždy odpovedať David Randuch (TIKI TAKA) a tak sa o víťazovi skupiny rozhodlo až v penaltovom rozstrele. V ňom nanešťastie náš zástupca neuspel a do vyraďovacej časti postúpil z druhého miesta.

 SKUPINA C   [
rozbaliť
|
zbaliť
09:30 RAF Team Galanta 1 - 5 Euroteam Zvolen
 
Brestovanský Vladimír
1
 
(1-4)
 
gol
1
Krkoš Peter
             
gol
1
Sudimák Jakub
             
gol
1
Sudimák Štefan
             
gol
1
Stankovič Jakub
             
gol
1
Bordun Andryi
                   
10:30 McDonald´s Nitra 1 - 5 Euroteam Zvolen
 
Ondruška Miroslav
1
 
(1-4)
 
gol
1
Vojtek Dušan
             
gol
1
Sudimák Jakub
             
gol
1
Bartoš Roman
             
gol
1
Stankovič Jakub
             
gol
1
Bordun Andryi
                   
12:00 TIKI TAKA Bratislava 1 2 - 2 0 Euroteam Zvolen
 
Randuch David
2
 
(2-2)
 
gol
2
Sudimák Štefan
         
ŽK
    Chovan Valér
                   
   
1
 
RP
       
                   

 
Mužstvo
Z
V
R
P
Skóre
B
1. TIKI TAKA Bratislava
3
2
1
0
18
:
5
8
2. Euroteam Zvolen
3
2
1
0
12
:
5
7
3. RAF Team Galanta
3
1
0
2
9
:
15
3
4. McDonald´s Nitra
3
0
0
3
2
:
16
0

Poseldný zástupca SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen sa predstavil v základnej skupine F. Demitrans hneď v prvom svojom vystúpení na vrcholknom podujatí príjemne prekvapili výhoru nad FC Nemce z bystrickej MUMF. V druhom zápase nestačili na favoritozvanú FC Letku z MUMF Trenčín, ktorej vysoko podľahli aj za prispenia nepresvedčivého výkonu gólmana. V poslednom zápase v ktorom už išlo o všetko však po výbornom kolektívnom výkone porazili domáceho zástupcu z Považskej Bystrice mužstvo FC Bulldog. Na priamy postup to pre horšie skóre síce nestačilo, ale ako najlepšie mužstvo umiestnené na 3.mieste sa predsa len v šestnásťfinále predstavil aj Demitrans.

 SKUPINA F   [
rozbaliť
|
zbaliť
12:50 FC Nemce B.Bystrica 2 - 4 Demitrans Krupina
 
Sanitra Marián
1
 
(2-2)
 
gol
2
Zaťkov Hugo
 
Černík Tomáš
1
     
gol
1
Krajč Martin
             
gol
1
Kindrenaj Jaroslav
                   
13:50 FC Letka Trenčín 7 - 0 Demitrans Krupina
 
Repa Jaroslav
4
 
(2-0)
       
 
Ondrušek Tomáš
2
           
 
Čaja Milan
1
           
                   
14:50 FC Bulldog P.Bystrica 1 - 4 Demitrans Krupina
 
Folučka Miroslav
1
 
(1-3)
 
gol
2
Alakša Lukáš
         
 
gol
1
Pálka Ľubomír
             
gol
1
Dedok Martin
           
ŽK
    Chovan Valér
                   

 
Mužstvo
Z
V
R
P
Skóre
B
1. FC Letka Trenčín
3
2
0
1
14
:
2
6
2. FC Bulldog P.Bystrica
3
2
0
1
11
:
5
6
3. Demitrans Krupina
3
2
0
2
8
:
10
6
4. FC Nemce B.Bystrica
3
0
0
3
3
:
19
0


Šestnásťfinále
Demitrans žreb priradil veľmi ťažkého súpera a jedného z najväčších favoritov turnaja. Veľký rozdiel v kvalite sa ukázal aj na ihrisku a FC Bepon nedal nášmu zástupcovi aj napriek neupierateľnej snahe najmenšiu šancu.

L-Trade nastúpil do prvého kola vyraďovacej časti proti 1.FC Pažiť majstrovi z partizánskej PLMF veľmi dobre, keď už v prvej minúte sa zásluhou Michala Špekkera ujal vedenia. Súper však disponoval rozdielovým hráčom, ktorým sa ukázal byť Dominik Rolinec. Ten odpovedal na rýchly gól zvolenského zástupcu takmer okamžite a tak isto rýchlo aj na druhý gól L-Trade, ktorý pridal Martin Kucbel. V dramaticom závere zápasu spomínaný Dominik Rolinec vsietil aj tretí gól a rozhodol o vyradený L-Trade z turnaja.

Na šestnásťfinálový zápas Euroteamu proti domácemu FC Bulldog, bol nešťastne delegovaný rozhodca domácej súťaže a tak v niektorých momentoch mal náš posledný zástupca v hre pocit, že súper bude mať podporu zo strany rozhodcu na svojej strane. Aj napriek tomu sa dvakrát v zápase dostal do vedenia, ale ani raz sa ho nepodarilo udržať na dlhšie. V emóciami nabitom zápase rozhodovala až penaltová lotéria, ktorá sa ani tentokrát Euroteamu nepodarila.

 ŠESTNÁSŤFINÁLE   [
rozbaliť
|
zbaliť
08:30 FC Bepon Bratislava 4 - 0 Demitrans Krupina
 
Nestorik Milan
2
 
(1-0)
       
 
Buchel Ivan
1
           
 
Jáger Silvester
1
 
       
 
Felix Ludovít
   
ŽK
         
                   
09:00 1.FC Pažiť Partizánske 3 - 2 L-Trade Zvolen
 
Rolinec Dominik
3
 
(2-2)
 
gol
1
Kucbel Martin
             
gol
1
Špekker Michal
           
ŽK
    Höger Lukáš
         
       
                   
09:30 FC Bulldog P.Bystrica 3 2 - 2 1 Euroteam Zvolen
 
Galát Marek
1
ŽK
(1-1)
 
gol
1
Sudimák Štefan
 
Kováč Tomáš
1
   
ŽK
gol
1
Chovan Valér
           
ŽK
    Sudimák Jakub
         
ŽK
    Vojtek Dušan
                   
   
1
 
RP
       
                   

V bojoch o záverečné poradie siahala TIKI TAKA na finále, ale mužstvo TO-DAY, U Capka jediným gólom rozhodlo o svojom postupe. Rovnako v semifinále našlo svojho premožiteľa Atletico Trnava, majster trnavskej TOP ligy a slovenskej vetvy turnaja Neymar Jr´s Five nestačil na AS Guard Security Košice, keď zápas skončil výsledkom 2:4 . Druhú prehru vo vyraďovacej fáze utrpelo Atletico v zápase o tretie miesto od TIKI TAKA. Majster Slovenska roku 2015 AS Guard z Košickej novej ligy prešiel šampionátom ako tichá voda a vo finále dominoval nad celkom TO-DAY, U Capka z prešovskej Uličnej ligy 2:0. Odniesol si víťazný pohár za celkové prvenstvo a zároveň sa stali najúspešnejším mužstvom v malom futbale, keď ako jediný celok získali najprestížnejšiu trofej na Slovensku druhýkrát. Úspešnejší z finalistov turnaja získal okrem víťaznej trofeje aj miestenku do Európskej ligy majstrov. Nasledovať do tejto súťaže ho budú aj ostatní traja semifinalisti TO-DAY, U Capka, TIKI TAKA a Atletico Trnava F.C.

Majstrovstvá sledoval priamo v dejisku i prezident SCHALLER FACILITYY LIMFU Zvolen Ondrej Lameš: „Ani jedno z mužstiev nesklamalo, reprezentovali LIMFU veľmi dobre, myslí si, že L-Trade a Euroteam odviedli maximum a nováčik Demitrans zahral dokonca nad svoj štandard, keď postúpil zo skupiny a z favoritom výkonom vo vyraďovacej časti nesklamal. Ešte to nie je takticky vyzreté mužstvo. Najväčšie vyhliadky mal Euroteam, no nezvládol psychicky zápas o postup vo vyraďovačke, keď úradoval rozhodca a viac si hráči všímali verdikty ako hru. Herne mali na viac a boli lepší ako domáci súper. Od L-Trade som očakával postup ďalej, no nestačila len taktická vyspelosť a technika, chýbala bojovnosť, aj keď v závere mali na vyrovnanie. Malý futbal je taký, rozhodujúca je koncentrácia a dobrý súper trestá každú chybu. S výsledkami nie som sklamaný, veď stačilo málo a naše mužstvá by bojovali o vyššie priečky.“

Ján Račko, člen VV SZMF a člen Výboru SCHALLER FACILITYY LIMFU Zvolen : „Výborná akcia v malom futbale, vďaka za podmienky vytvorené pre majstrovstvá. Vkladal som nádeje do Euroteamu, ako nováčik majstrovstiev nesklamal a splnil cieľ postupu zo skupiny. Mrzí ma hlavne prehra o postup, keď rozhodli pokutové kopy.“
Konečné poradie

   
1.
AS Guard Košice
   
   
2.
TO-DAY, U Capka
   
   
3.
TIKI TAKA BA
   
   
4.
Atletico Trnava FC
   
           
   
18.
L-Trade Zvolen
   
           
   
21.
Euroteam Zvolen
   
           
   
24.
Demitrans Krupina
   


L-Trade nakoniec obsadil konečné 18.miesto
Zhrnutie výsledkov a štatistík hráčov mužstva L-Trade na Majstrovstvách Slovenska v malom futbale 2018
 
Majstrovstvách Slovenska v malom futbale 2018 mužstvo L-Trade Zvolen (Miloš Masarik)

Zostava mužstva L-Trade na Majstrovstvách Slovenska v malom futbale 2018 :
Miroslav Hanuska, Tomas Gavrilo, Július Zajac, Martin Lacko, Tomáš Lacko, Martin Kucbel, Lukáš Höger, Erik Gregáň, Vladimír Plavec, Dominik Machava, Lukáš Lauč, Peter Korpáš, Michal Špekker

Martin Lacko (vedúci mužstva L-Trade): ,,Sme sklamaní a zároveň nahnevaní sami na seba. Na MSR 2018 sme mali vyššie ciele. Po výborne rozohratej skupine, kde sme dokonca neinkasovali, sme v šestnásťfinále neubránili najlepšieho strelca celého turnaja. Veľké sklamanie, ktoré si všetci uvedomujeme, pretože cieľ sme mali aspoň štvrťfinále. Na ďalšie turnaje sa budeme musieť poučiť z vlastných chýb. Aj napriek tomu chcem poďakovať mojim chlapcom za predvedené výkony."

Euroteam nakoniec obsadil konečné 21.miesto
Zhrnutie výsledkov a štatistík hráčov mužstva Euroteam na Majstrovstvách Slovenska v malom futbale 2018
 
Majstrovstvách Slovenska v malom futbale 2018 mužstvo Euroteam Zvolen (Miloš Masarik)

Zostava mužstva Euroteam na Majstrovstvách Slovenska v malom futbale 2018 :
Valer Chovan, Jakub Stankovič, Roman Bartoš, Dušan Vojtek, Peter Krkoš, Štefan Sudimak, Ladislav Moravčík, Ľuboš Guzman, Jakub Sudimak, Oleh Kalutskyi, Andryi Bordun


Demitrans nakoniec obsadil konečné 24.miesto
Zhrnutie výsledkov a štatistík hráčov mužstva Demitrans na Majstrovstvách Slovenska v malom futbale 2018
 
Majstrovstvách Slovenska v malom futbale 2018 mužstvo Demitrans Krupina (Miloš Masarik)

Zostava mužstva Demitrans na Majstrovstvách Slovenska v malom futbale 2018 :
Richard Sýkora, Dávid Haško, Jozef Malatinec, Ľubomír Pálka, Martin Krajč, Hugo Zaťkov, Lukáš Alakša, Martin Dedok, Peter Kindernaj, Jaroslav Kindernaj, Rastislav Blahút, Kamil Boháčik, Peter Blahút, Martin Makovický, Marek Vaškor


Kompletné zhrnutie Majstrovstiev Slovenska v malom futbale 2018 na oficiálnej stránke turnaja.

Autor článku: Miloš Masarik
Korekcia a úpravy: Juraj Plesník


spodok
c3jo design