hlavicka
obsah_hore


Malý futbal na Zvolenskom korze
23.06.2018 (Miloš Masarik a Juraj Plesník)
 
Tradičné Zvolenské korzo pokračovalo tretím monotematickým podujatím zameraným k športu. Úspešné podujatie prilákalo na zvolenské námestie veľa priaznivcov nielen športu, ale i dobrej zábavy.
 
Po prekonaní rekordu v počte ľudí hrajúcich spoločenskú hru "Človeče nehnevaj sa" sa v sprievodnom programe predstavili postupne karate klub Uraken, Fáber dance school a Štefan Chlebo – Wanted. Večerný program zakončila Nirvana revival band.

Jednotlivé športové kluby a organizácie mali možnosť odprezentovať svoju činnosť a pre deti bolo pripravených množstvo zábavných foriem športovania. Vďaka zvolenskému športovému referentovi Marekovi Rojíkovi sa myšlienka iniciátora korza Radoslava Kurica naplnila i v tomto ročníku. K propagácii jednotlivých športov vo Zvolene prispelo sprostredkovanie postrehov v priamom prenose aj tým, ktorí sledovali podujatie na internete.

Medzi prezentovanými športami sa nestratil ani stánok zvolenského malého futbalu, ktorý sa v poslednom dostávia čoraz viac do celoslovenského povedomia. Na šiestich paneloch z dielne člena výboru SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen Ing.Miloša Masarika a za prispenia člena výboru Juraja Plesníka bola prehľadne prezentovaná činnosť v malom futbale. Výsledky súťaží a úspechy, ktoré si môže malý futbal so cťou zaknihovať ako hádam najlepšiu a najúspešnejšiu sezónu od svojho vzniku pred tridsatimitroma rokmi.

Prezentované boli výsledky, víťazi a štatistiky troch pravidelných líg, v ktorých túto sezónu pôsobilo viac ako 350 registrovaných hráčov, ligy hráčov nad 40 rokov, ligy hráčov nad 50 rokov a svetového unikátu ligy hráčov nad 60 rokov. Taktiež aj tradičné turnaje ako Turnaj o pohár primátorky mesta Zvolen a Zimný turnaj.

Tento rok sa podarilo vo Zvolene zorganizovať aj dva medzinárodné turnaj v malom futbale. Boxo Cup, za účasti Majstrov sveta 2017 Českej republiky, tretieho mužstva na európskom šampionáte v roku 2017 Maďarska a dvoch výberov Slovenska a L-Trade Cup súčasťou mužstiev z celého Slovenska a zástupcov z Českej republiky.

Za spomenutie stálo aj účinkovanie reprezentácie Slovenska nad 40 rokov v seniorskej Lige Majstrov v Slovinskom Terme Čatež, keď B mužstvo reprezentácie poskladané z hráčov pôsobiacich v súťažiach SCHALLER FACILITY LIMFU skončilo štvrté i pôsobenie majstra domácej súťaže L-Trade v celoeurópskej Lige Majstrov.

Veľká pozornosť počas prezentácie bola venovaná SCHALLER FACILITY žiackej lige pre hráčov do 15 rokov, ktorej pilotný ročník dal podnet na vznik mládežníckych súťaží v dvanástich mestách Slovenska s výhľadom na usporiadanie pravidelných súťaží žiakov v malom futbale na regionálnej, či celoštátnej úrovni, s finálovým turnajom práve vo Zvolene.

Členovia výboru Juraj Plesník a Ing. Miloš Masarik spoločne s generálnym sponzorom Rolandom Schallerom odprezentovali malý futbal na Zvolenskom korze (Marek Schaller)

Organizátori prezentačného stánku prichystali pre deti súťaž v presnosti streľby v kopoch na bránu a pre všetkých starších návštevníkov boli k dispozícii informácie o možnosti prihlásenia sa mužstiev do novej sezóny, možnostiach aktívneho pôsobenia v malom futbale a pre všetky generácie zaujímajúce sa o tento krásny šport bolo pripravených množstvo rôznych suvenírov.

Aj keď malý futbal zatiaľ nemá vo Zvolene svoj vlastný domovský stánok, zaujal svojou činnosťou aj predstaviteľov Svetovej i Európskej federácie malého futbalu a v kuloároch sa objavila informácia o možnosti usporiadania Majstrovstiev Európy v malom futbale práve vo Zvolene.

Vo zvolenských pomeroch podceňovaný šport, by mohol priniesť úspech už v tomto roku nielen na úrovni Majstrovstiev Slovenska, ale aj v Lige Majstrov, v ktorej začiatkom septembra tohto roku budú naši zástupcovia bojovať vylepšenie minuloročných výsledkov.

Autor článku: Miloš Masarik
Korekcia a úpravy: Juraj Plesník


spodok
c3jo design