hlavicka
obsah_hore


L-Trade získal tretí majstrovský titul
06.06.2018 (Miloš Masarik a Juraj Plesník)
 
Zápasy posledného kola SCHALLER FACILITY ligy malého futbalu tejto sezóny vo Zvolene mali dať odpoveď na otázku, kto zakončí sezónu víťazstvom a bude oslavovať.
 
I.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

V spodnej časti tabuľky sa hralo už len o konečné piate miesto. To potrdil nakoniec Xanto team po remíze s Detroitom aj keď proti súperovi bez striedajúceho hráča takmer celý zápas vyhrával. FC Mariáš remízou s BarBarom potvrdil udržanie sa v súťaži, keď aspoň vyrovnal jednogólový náskok BarBaru z prvého polčasu. V priamom súboji o majstrovský titul sa stretli obhajca L-Trade s Remosom, ktorý musel vyhrať najmenej o dva góly. Dvojnásobný majster zvolenskej súťaže malého futbalu však nenechal nič na náhodu a v stretnutí, ktoré spĺňalo najvyššie kritériá po všetkých stránkach s prehľadom zvíťazil a to ešte niekoľko gólových šancí skončilo na konštrukcii brány. Oranjes vďaka dobrým výkonom z posledných kôl stále bojoval o titul vicemajstra. Druhú priečku potvrdil víťazstvom nad Euroteamom, ktoré si zabezpečil už v prvom dejstve. Dvomi gólmi sa o to pričinil výborne hrajúci Juraj Záturecký.

Žiadny z kanonierov sa v poslednom neutrhol a tak sa Lukáš Roziak (Remos) stal s osemnástimi gólmi najlepším strelcom najvyššej ligy.

II.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Pivkári deklasovali Legionárov zásluhou štvorgólového Vladimíra Grajciara a trojgólového Lukáša Mojžitu. Tornádo po vyrovnanom stretnutí delilo body s R-Pub Unionka, ktorej bod stačil na udržanie konečnej šiestej priečky. Ani prehra s druhou Alcolégiou nepripravila Demitrans o víťazstvo v druhej lige a postup o ligu vyššie. Hetrik Lukáša Alakšu (Demitrans) nestačil na štyri góly Viktora Bernáta a tri góly Martina Fašanga (obaja Alcolégia). Munaro United s prehľadom zvíťazil nad Lokomotývom 99, keď sa dvomi gólmi prezentovali Peter Guglava a Peter Libič, na druhej strane sa strelecky presadil iba Andrej Laco.

Peter Guglava (Munaro United) dvomi gólmi v poslednom kole potvrdil zisk prvenstva medzi kanoniermi druhej ligy.

III.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Torro - Koliba malo dosť problémov s Falcon´s no zápas aj tak zvládlo. Rozdielovým hráčom bol Roman Ľupták, ku ktorému sa strelecky pridali Marián Jurčo a Michal Golian ml. Po vyrovnanom prvom dejstve Shadows zdolal Autotechna Stars, keď sa strelecky darilo dvojgólovým Petrovi Ostrihoňovi (Shadows) a Jozefovi Klembasovi (Autotechna Stars). Istý víťaz tretej ligy Stars nastúpili v oklieštenej zostave a jediný gól Ondreja Ištvána nestačil na vyrovnaný výkon hráčov Piánka, ktorí vyhrali o päť gólov a potvrdili konečné druhé miesto.

Dlhodobý líder v tabuľke tretej ligy. Ondrej Ištván (Stars) svoju pozíciu udržal a získla cenu pre najlepšieho strelca najnižšej súťaže.

Majster SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen 2017/2018 mužstvo L-Trade (Miloš Masarik)
Majster SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen 2017/2018 mužstvo L-Trade (Miloš Masarik)
 

Ukončenie SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen 2017/2018

Na záverečnom vyhodnotení poďakovali členovia výboru SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen všetkým, ktorý sa podieľali na ďalšom úspešnom ročníku tejto súťaže. Poďakovanie patrilo nie len zapáleným jednotlivcom, či rozhodcom, ale aj samotným hráčom, ktorí sa dokázali bez väčších problémov prispôsobiť novému formátu malého futbalu. Následne boli najúspešnejším mužstvám a najlepším strelcom jednotlivých líg okrem trofejí odovzdané aj finančné prémie.

Ďalšia sezóna malého futbalu odštartuje začiatkom septembra 2018 a všetci tradiční ako aj noví účastníci sú srdečne vítaní.

Autor článku: Miloš Masarik
Korekcia a úpravy: Juraj Plesník


spodok
c3jo design