hlavicka
obsah_hore


Prehľad: V poslednom kole I.ligy o majstra či vicemajstra
31.05.2018 (Juraj Plesník)
 
V sobotu sa odohrá posledné kolo zvolenskej SCHALLER FACILITY ligy malého futbalu. V posledných zápasoch nás čaká dramatické rozuzlenie, kto sa stane majtrom tejto sezóny, ale v hre sú aj ďalšie umiestnenia.
 

O majstrovi rozhodne vzájomný zápas

Priamy súboj prvého L-Trade s druhým Remosom rozhodne o majstrovi SCHALLER FACILITY LIMFU pre sezónu 2017/2018.

V tabuľke je medzi mužstvami trojbodový rozdiel, takže prípadné víťazstvo Remosu vyrovná bodový zisk oboch kandidátov na titul. V tomto prípade vstúpia do hry porovnávacie kritériá.

Obe mužstvá sa spolu stretli dvakrát pričom jedenkrát sa z víťazstva tešil L-Trade a jedenkrát sa zrodila remíza. Pri prípadnej výhre Remosu v poslednom vzájomnom meraní síl by bola táto bilancia vzácne vyrovnaná a kritérium získaných bodov zo vzájomných zápasov by nerozhodlo.

Prvý vzájomný zápas vyhral L-Trade o jeden gól, takže prípadné víťazstvo Remosu taktiež jednogólovým rozdielom by ešte rozuzlenie neprinieslo, keďže aj rozdiel skóre zo vzájomných zápasov by bol vyrovnaný.

Pred posledným zápasom má L-Trade celkové skóre 63:18 a teda rozdiel skóre z celej sezóny +45. Remos má pred rozhodujúcim zápasom skóre 80:38, čo predstavuje rozdiel skóre +42. To znamená, že ani prípadná výhra Remosu o jeden gól poradie nezmení a majstrom sa stane L-Trade, keďže ten by mal rozdiel skóre z celej sezóny +44, pričom Remos +43.

Na zisk majstrovského titulu tak Remos potrebuje v poslednom zápase zdolať L-Trade minimálne o dva góly, no ak L-Trade neprehrá alebo aj prehrá rozdielom jedného gólu všetky špekulácie boli bezpredmetné a získa tretí majstrovský titul vo zvolenskej súťaži malého futbalu v rade.Vicemajstrovský titul taktiež v hre

Nemenej zaujímavý je pohľad aj na súboj o titul vicemajstra SCHALLER FACILITY LIMFU o ktorý bojuje Oranjes, no nakoniec môže skončiť aj v rukách neúspešného ašpiranta na titul.


Okrem prestížneho súboja o najvyššie priečky sa bojuje už len o jednu priečku. Euroteam skončí s definitívou na štvrtom mieste, FC Mariáš na siedmom mieste a BarBar na poslednom ôsmom mieste.

Súboj o česť

O konečné piate miesto sa pobijú v priamom súboji Xanto team a Detroit. Obe mužstvá si pripísali vo vzájomných zápasoch po jednom víťazstve a tak o konečnom umiestnení rozhodne až posledné kolo. Detroit síce zaostáva o tri body, no víťazstvo ho posunie na rovnaký bodový zisk ako Xanto team a lepšie vzájomné zápasy aj na konečné piate miesto.


spodok
c3jo design