hlavicka
obsah_hore


Vo Zvolene po roku turnaj šesťdesiatnikov
22.02.2018 (Miloš Masarik a Juraj Plesník)
 
Zvolenský malý futbal zaznamenal v poslednom období viacero prvenstiev. Medzi jedno z nich patrí aj zápas veteránov ojedinelého turnaja šesťdesiatnikov.

 
Liga malého futbalu vo Zvolene, od jarnej časti sezóny 2017/2018 pod hlavičkou SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen, zabezpečuje a organizuje každú sezónu niekoľko podujatí malého futbalu. V pravidelnej ligovej súťaži malého futbalu sa do svojho záveru blíži 32. ročník, pred ktorého začiatkom sa odohral 25. ročník tradičného turnaja o pohár primátora(ky) mesta Zvolen a cez zimu sa uskutočnil jubulejný 30. ročník Zimného turnaja LIMFU Zvolen.

K pravidelným súťažiam patria aj liga hráčov nad 40 rokov, ktorej má za sebou už 14.ročníkov, či L.K.-BOXO liga hráčov nad 50 rokov, ktorá sa organizovala už siedmy rok po sebe.

Na celoslovenský turnaj LIMFU CUP - Slovenský pohár výberov mestských líg, ktorý sa uskutočnil začiatkom mája minulého roka, nadviazali tento rok turnaje najvyššej medzinárodnej úrovne Boxo Cup a L-trade Cup.

Minulý rok začal písať svoju históriu aj turnaj šesťdesiatnikov LIGA 60+, ktorý nemá na Slovensku, ale ani v Európe obdobu. Podľa dostupných informácií sa pre kategóriu veteránov malého futbalu nad 60 rokov dokonca neorganizuje takéto podujatie v ani jednej z členských krajín Svetovej federácie malého futbalu. V tomto roku sa uskutoční ďalší ročník podujatia, ktorý naznačuje vznik novej tradície vo zvolenskom malom futbale.Autorom myšlienky usporiadať takéto podujatie bol Ján Račko a tentokrát sa mu podarilo zvýšiť záujem futbalistov veteránov. V druhom ročníku LIGY 60+ sa tak predstavia už tri mužstvá. Začiatok podujatia je v sobotu 26.5. 2018 o 14:00 po skončení ligového kola SCHALLER FACILITY LIMFU na umelej tráve štadióna MFK Zvolen.

V minulom ročníku v bielomodrých pruhovaných dresoch nastúpili hráči vedení Ondrejom Lamešom proti rivalom v podobných červenobielych dresoch s kapitánom Luborom Klandúchom. S ohľadom na vek sa hralo od začiatku svižne. Šesťdesiatnici ukázali výbornú prácu s loptou, predviedli technické finesy a dokazovali výkonom, že nie sú ešte na odpis a že majú tento šport v génoch.

Výsledok z minulého roku:
    [
rozbaliť
|
zbaliť
    Modrí 60+ 2 1 - 4 2 Červení 60+
  Hanes
Konček Dušan
1
 
(1-0)
 
gol
2
Bosák Ján
             
gol
1
Mojžita Vladimír
             
gol
1
Piecka Ján
                   

účastníci I. ročníka LIGY 60+ (Miloš Masarik)
účastníci I. ročníka LIGY 60+ (Miloš Masarik)

Zostavy:
Modrí 60+:
Zdeno Uhrík – Ondrej Lameš, Dušan Konček, Ján Podkonický, Ján Bešina, Milan Zauška, Ondrej Dian,

Červení 60+: Marián Patraš – Lubor Klanduch, Ján Bosák, Michal Bešina, Štefan Sudimak, Vladimír Mojžita, Rudolf Kuchár, Ján Piecka

Autor článku: Miloš Masarik
Korekcia a úpravy: Juraj Plesníkspodok
c3jo design