hlavicka
obsah_hore


Zaváhanie Remosu priblížilo L-Trade k titulu
21.05.2018 (Miloš Masarik, Juraj Plesník)
 
V prvých dvoch ligách sa odohrali prvé zápasy nadstavbovej časti a o niektorých konečných umiestneniach je už rozhodnuté.
 
I.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

L-Trade si po jednoznačnom víťazstve nad Euroteamom pripísal povinné tri body a vďaka zaváhaniu Remosu je už len krôčik k zisku tretieho titulu v rade. Remos totiž po bezgólovom polčase nestačil na výborne hrajúci Oranjes, o ktorého víťazstve rohodli gólmi Ján Kouřil a Martin Hraško. V skupine o udržanie nastúpili Detroit aj Xanto team ako favoriti proti svojim súperom z dna tabuľky v početnejšej nevýhode. FC Mariáš a BarBar túto výhodu využili a boj o záchranu je tak ešte stále otvorený.

L-Trade si na čele vybudoval šesť bodový náskok, no Remos je ešte teoreticky stále v hre o titul. Potrebuje však zaváhanie lídra ligovej tabuľky, ktoré by proti tretiemu Oranjes nemuselo byť nereálne. Oranjes totiž ešte naháňa konečné druhé miesto. Boj o záchranu sa po tomto kole ešte neskončil a rozhodne medzi BarBarom a FC Mariášom, ktorý sa ale vďaka ďalšiemu cennému sklapu nečakane zapojí aj do hry o konečné piate miesto.

Lukáš Roziak (Remos) vedie poradie strelcov najvyššej ligy, ale na ďalších pozíciách je poradie strelcov vzácne vyrovnané.

II.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Aj Lokomotýv 99 nastúpil proti suverénovi druhej ligy Demitrans bez striedajúceho hráč, čo sa prejavilo aj na výslednom skóre. K vysokému víťazstvu prispel hetrikom Ľubomír Pálka. V nervóznom stretnutí s tromi vylúčenými Alcolégia zvíťazila nad Munarom United a definitívne si zabezpečila striebornú pozíciu.. V skupine o udržanie Tornádo nedalo po veľmi dobrom kolektívnom výkone šancu zostupujúcim Legionárom a Pivkári si taktiež z chuti zastrieľali, keď deklasovali R-Pub Unionku aj zásluhou hetriku Lukáša Mojžitu.

Demitrans vďaka bodovému zisku definitívne zvíťazia v II.lige a zároveň si budúcu sezónu zahrajú v najvyššej súťaži. Alcolégia už má taktiež zabezpečené konečné druhé miesto vďaka lepším vzájomným zápasom s Munaro United, ktoré ešte zabojuje s Lokomotývom 99 o tretie miesto. V skupine o záchranu si Tornádo ustrážilo svoj náskok, no dvojica R-Pub Unionka a Pivkári ešte bude mať šancu zabojovať.

Peter Guglava (Munaro United) pridal jeden presný zásah a udržal si svoj náskok na čele tabuľky strelcov II.ligy.

III.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Piánku sa podarilo ustrážiť zakončovateľov Shadows a zvíťazilo bez inkasovaného gólu keď sa dvomi gólmi zaskvel Adrián Holic. Vedúci Stars si proti Falcon´s výborným výkonom v prvom dejstve vytvoril štvorgólové vedenie, o ktoré sa však v závere musel strachovať. Gól Lauri Bielikovej v drese Autotechny Stars nestačil na Torro-Koliba, ktoré rozhodlo o svojom víťazstve v druhom polčase.

Stars sú taktiež už len krôčik k potvrdeniu prvej pozície a najnižšej súťaži sa pobijú Piánko so Shadows o konečné druhé miesto. Nesúspešnejšiemu zostane aj tak celkom pekná tretia priečka, pretože trojica Torro- Koliba, Autotechna Stars a Falcon´s si to rozdá o konečné štvrté miesto.

Dva góly pridal Ondrej Ištván (Stars) v tomto kole a vytvoril si slušný náskok na čele tabuľky strelcov III.ligy.

Foto zo zápasu Euroteam - L-Trade (Miloš Masarik)
Foto zo zápasu Euroteam - L-Trade (Miloš Masarik)
 

Nasledujúce kolo SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Ďalšie zápasy SCHALLER FACILITY LIMFU sú naplánované na sobotu 26. mája 2018.

 I.liga SCHALLER FACILITY LIMFU 16.kolo  
09:00 Oranjes - L-Trade
09:00 Euroteam - Remos
10:00 FC Mariáš - Xanto team
10:00 BarBar - Detroit

 II.liga SCHALLER FACILITY LIMFU 16.kolo
08:00 Munaro United - Demitrans
11:00 Lokomotýv 99 - Alcolégia
12:00 Pivkári - Tornádo
12:00 Legionári - R-Pub Unionka

 III.liga SCHALLER FACILITY LIMFU 15.kolo  
08:00 Falcon´s - Piánko
12:00 Shadows - Autotechna Stars
13:00 Torro - Koliba - Stars

Autor článku: Miloš Masarik
Korekcia a úpravy: Juraj Plesník


spodok
c3jo design