hlavicka
obsah_hore


Oranjes siahal na medzinárodnom L-Trade cupe na víťazstvo. Náhradník Demitrans príjemne prekvapil.
15.05.2018 (Miloš Masarik a Juraj Plesník)
 
Na umelej tráve MFK Zvolen sa 1.mája 2018 počas športovo-kultúrneho podujatia odohral medzinárodný turnaj klubových mužstiev v malom futbale L-TRADE CUP 2018 za účasti dvoch popredných českých a šiestich slovenských mužstiev.

 
I. ročník L-TRADE CUP 2018 
Dvojnásobný majster domácej súťaže v malom futbale z posledných sezón L-Trade zužitkoval získané partnerské známosti počas svojho pôsobenia v EMF Champions league 2017 a do Zvolena pritiahol na turnaj aj vďaka riaditeľovi podujatia Jánovi Račkovi kvalitných súperov nie len zo Slovenska.

Turnaja sa zúčastnili výber brnenského zväzu malého futbalu BSMK víťaz Superligy Českej republiky 2017, účastníci EMF Champions league 2017 Ostravský Zábřeh a Brothers Bratislava, majster Slovenska v malom futbale 2015 AS Guard Security Košice, Wolves Bratislava a ďalší domáci zástupca mužstvo Oranjes. Na poslednú chvíľu nahradil majstra Slovenska v malom futbale z roku 2016 Letku Trenčín ďalší účastník zvolenskej súťaže Demitrans Krupina.

Zápasy sa odohrali paralelne na dvoch ihriskách podľa medzinárodných parametrov a parvidiel pod taktovkou skúsených rozhodcov z Čiech a Slovenska na dva dvanásť minútové polčasy. 


Zástupcovia SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen 
Okrem organizátora L-Trade sa na turnaji predstavilo aj Oranjes s bohatými turnajovými skúsenosťami a ako náhradník aj Demitrans ašpirujúci túto sezónu na postup do najvyššej zvolenskej ligy v malom futbale

L-Trade Zvolen
I.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen
 
Oranjes Zvolen
I.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen
 
Demitrans Krupina
II.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen
 

Základné skupiny
Mužstvá rozdelené do dvoch základných skupín kde sa mužstvá stretli systémom každý s každým a keďže do vyraďovacej časti postúpovali všetyi účastníci turnaja v skupinách sa hralo prakticky o nasadenie do ďalšej časti turnaja

Oragnizátor L-Trade Zvolen sa predstavil v červenej skupine, kde hneď v úvode prekvapujúco nestačil na ďalšieho domáceho zástupcu Demitrans Krupina. V ďalšom stretnutí si však poradil s bratislavským zástupcom Wolves, keď neinkasoval ani gól. V poslednom meraní síl sa L-Trade Zvolen stretol so súperom s ktorým bojoval o postup zo základnej skupiny EMF Champions league 2017 Ostravským Záhřebom , tentokrát však svojmu súperovi gól nestrelil a keďže dvakrát inkasoval zaznamenal druhú prehru.

Demitrans Krupina ako náhradník nastúpil do turnaj skvele a výhru proti L-Trade Zvolen potvrdil cennou remízou proti Ostravskému Záhřebu. V poslednom vystúpení v základnej skupine nedal šancu Wolves Bratislava a skupinu prekvapujúco vyhral o skóre pred českým zástupcom.

Z tretieho miesta postupoval do ďalších bojov L-Trade Zvolen a z poslednej priečky Wolves Bratislava, ktorý sa v troch zápasoch dokázal gólovo presadiť len jedenkrát.

Výsledky zástupcov SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

 ČERVENÁ SKUPINA   [
rozbaliť
|
zbaliť
10:30 L-Trade Zvolen 0 - 2 Demitrans Krupina
 
Höger Lukáš
   
zk
   
gol
1
Dedok Martin
             
gol
1
Sudimák Štefan
                   
11:30 Wolves Bratislava 0 - 3 L-Trade Zvolen
             
gol
1
Gavrilo Tomáš
             
gol
1
Hanuska Miroslav
         
 
gol
1
Lacko Tomáš
                   
11:30 Ostravský Zábřeh (ČR) 1 - 1 Demitrans Krupina
 
Kočner Martin
1
 
 
gol
1
Kindernaj Jaroslav
                   
12:30 Wolves Bratislava 1 - 5 Demitrans Krupina
 
Šedivý Róbert
1
 
 
gol
3
Kindernaj Jaroslav
             
gol
1
Dedok Martin
         
 
gol
1
Haško Dávid
                   
12:30 Ostravský Zábřeh (ČR) 2 - 0 L-Trade Zvolen
 
Potůček Václav
1
 
       
 
Sedlář Dominik
1
 
       
                   

 
Mužstvo
Z
V
R
P
Skóre
B
1. Demitrans Krupina
3
2
1
0
8
:
2
7
2. Ostravský Zábřeh (ČR)
3
2
1
0
6
:
1
7
3. L-Trade Zvolen
3
1
0
2
3
:
4
3
4. Wolves Bratislava
3
0
0
3
1
:
11
0


V modrej skupine nastúpil zvolenský Oranjes na úvod proti výberu brnenského zväzu malého futbalu BSMK , no svojmu súperovi nestačil a nakoniec o dva góly podľahol. V ďalšom zápase však ubránil bratilsvaských Brothers a vďaka gólu Ľudovíta Jamníckeho si pripísal prvé víťazstvo na turnaji. Na záver si Oranjes zmeral sily s košickým AS Guard Securty a po troch góloch Milana Sádovského ukoristil ďalšie víťazstvo.

Skupinu ovládol český účastník práve pred zvolenským zástupcom. Na tretie miesto sa vďaka lepšiemu skóre posunuli Brothers Bratislava a posledná priečka zostala pre k AS Guard Security Košice.

Výsledky zástupcov SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

 MODRÁ SKUPINA   [
rozbaliť
|
zbaliť
10:00 BSMK Brno (ČR) 3 - 1 Oranjes Zvolen
 
Šenk Jakub
1
     
gol
1
Kouřil Ján
 
Macko David
1
           
 
Pospiš Tomáš
1
           
                   
11:00 Brothers Bratislava 0 - 1 Oranjes Zvolen
         
 
gol
1
Jamnický Ľudovít
                   
12:00 AS Guard Košice 1 - 3 Oranjes Zvolen
 
Šemrák
1
zk
 
gol
3
Sádovský Milan
         
       
                   

 
Mužstvo
Z
V
R
P
Skóre
B
1. BSMK Brno (ČR)
3
3
0
0
8
:
2
9
2. Oranjes Zvolen
3
2
0
1
5
:
4
6
3. Brothers Bratislava
3
0
1
2
2
:
5
1
4. AS Guard Košice
3
2
0
3
4
:
8
1


Vyraďovacia časť  
Po skupinovej fáze turnaja nasledovalo štvrťfinále a hneď v tom prvom na seba narazili na seba zvolenské mužstvá Oranjes a L-Trade. Vo veľmi kvalitnom zápase zdolali Oranjes usporiadajúci L-Trade i zásluhou dvoch gólov Ľudovíta Jamnického. Krupinský Demitrans pokračoval vo výborných výkonoch a AS Guard neodolal ich tlaku aj vďaka štyrom gólom asistenta trénera reprezentácie Slovenska Štefana Sudimaka. BSMK si zabezpečil v treťom štvrťfinále ľahko postup cez bratislavských Wolves a postup Brothers Bratislava cez Ostravský Zábřeh zabezpečil dvomi gólmi Ivan Lupták.

  ŠTVRŤFINÁLE   [
rozbaliť
|
zbaliť
14:30
Oranjes Zvolen 4 - 2 L-Trade Zvolen
 
Jamnický Ľudovít
2
 
 
gol
1
Kucbel Martin
 
Sádovský Milan
1
     
gol
1
Machava Dominik
 
Záturecký Juraj
1
   
zk
    Korpáš Peter
     
     
14:30
Demitrans Krupina 6 - 2 AS Guard Košice
 
Sudimák Štefan
4
 
 
gol
1
Ivančo Tomáš
 
Kindernaj Jaroslav
1
     
gol
1
Turek Martin
 
Kindernaj Peter
1
           
     
     

V prvom semifinále sa opäť proti sebe postavili zástupcovia zvolenskej SCHALLER FACILITY LIMFU. Zápas nakoniec skončil remízou a o postupe Oranjes do finále rozhodolv penaltovej lotérii Milan Sádovský. V druhom semifinále si BSMK udržalo svoj vysoký herný kredit a zdolalo o gól bratislavských Brothers.

  SEMIFINÁLE   [
rozbaliť
|
zbaliť
15:30
Oranjes Zvolen 2 1 - 1 1 Demitrans Krupina
 
Jamnický Ľudovít
1
 
 
gol
1
Drieňovský Marek
                   
 
Sádovský Milan
 
RP
       
     
     

V súboji o tretie miesto sa náhradník na turnaji Demitrans Krupina postaral o veľké prekvapenie, keď zdolal Brothers Bratislava, vďaka dvom gólom Martina Dedoka, jednom Jaroslava Kindernaja a posledný gól zaznamenal dokonca brankár Ján Slančík. Zverenci Miloša Dedoka zaznamenali tak zatiaľ najväčší športový úspech v krátkej histórii mužstva.

  O 3.MIESTO   [
rozbaliť
|
zbaliť
16:00
Brothers Bratislava 1 - 4 Demitrans Krupina
 
Toman Matej
1
 
 
gol
2
Dedok Martin
             
gol
1
Kindernaj Jaroslav
             
gol
1
Slančík Ján
     
     

Finále bolo naozajstným vyvrcholením turnaja. Stretli sa dve vyspelé mužstvá a hráči predvádzali výborné technické i taktické výkony. Český zástupca ťažil s obrovských skúseností z medzinárodných zápasov a nezaváhal ani v rozhodujúcom stretnutí celého turnaja, počas ktorého neoukúsil trpkosť prehry.

  FINÁLE   [
rozbaliť
|
zbaliť
16:00
BSMK Brno (ČR) 3 - 1 Oranjes Zvolen
 
Mezník Michal
1
 
 
gol
1
Prokaj
 
Pospiš Tomáš
1
           
 
Macko David
1
           
     
     

Na záver turnajov odovzdali ceny, poháre, trofeje a originálne diplomy riaditeľ turnaja Ján Račko, za organizačný výbor Miloš MasarikPeter Suja, za sponzorov Ján BosákMartin Lacko. Individuálne ocenenia získali Milan Sádovský (Oranjes) ako najlepší hráč turnaja. Najlepší brankárom turnaja sa stal Ján Slančík (Demitrans) a najlepším strelecom s piatimi gólmi Jaroslav Kindernaj (Demitrans).


Konečné poradie I. ročníka L-TRADE CUP 2018
   
1.
BSMK Brno
(ČR)
 
   
2.
Oranjes Zvolen
(SR)
 
   
3.
Demitrans Krupina
(SR)
 
   
4.
Brothers Bratislava
(SR)
 
   
5.
Ostravský Zábřeh
(ČR)
 
   
6.
L-Trade Zvolen
(SR)
 
   
7.
AS Guard Košice
(SR)
 
   
8.
Wolves Bratislava
(SR)
 

Individuálne ocenenia
 Najlepší hráč turnaja Milan Sádovský Oranjes
 Najlepší strelec turnaja Jaroslav Kindernaj Demitrans
 Najlepší brankár turnaja Ján Slančík Demitrans


Zhrnutie
L-TRADE CUP ako aj paralelený medzinárodný turnaj BOXO CUP rozhodovala šestica arbitrov s obrovskými skúsenosťami nielen z republikových súťaží, ale i z pohárových súťaží, z majstrovstiev sveta, či Európy i Ligy Majstrov Vlasta Virčík, Jan Tomiga (obaja ČR), Tomáš Goga, Jozef Ďuriš, Ján Urda a Peter Hanes (všetci SR). Ich prirodzená autorita i poznanie mužstiev z predchádzajúcich turnajov prispeli veľkou mierou k duchu fair play v oboch turnajoch a pozitívom je, že sa hralo bez červených kariet a v 24 zápasoch boli udelené iba tri žlté karty.

Oranjes Zvolen   konečné 2.miesto
I. ročník L-Trade cup 2018 mužstvo Oranjes Zvolen
I. ročník L-Trade cup 2018 mužstvo Oranjes Zvolen


Demitrans Krupina  konečné 3.miesto
I. ročník L-Trade cup 2018 mužstvo Demitrans Krupina
I. ročník L-Trade cup 2018 mužstvo Demitrans Krupina


L-Trade Zvolen   konečné 6.miesto
I. ročník L-Trade cup 2018 mužstvo L-Trade Zvolen
I. ročník L-Trade cup 2018 mužstvo L-Trade Zvolen


Vyjadrenia vedúcich mužstiev sa nepodarilo získať. K samotnému podujatiu sa vyjadril jeho riaditeľ Ján Račko: „Prvomájová akcia na štadióne MFK ZVOLEN splnila moje predstavy na sto percent, okrem vysokej športovej úrovne, by mala slúžiť ako príklad skĺbenia športového zápolenia s kultúrnospoločenskou časťou programu. Ukázalo sa, že keď sa stretne okruh ľudí, ktorí majú záujem spraviť niečo pre ostatných, môže vzniknúť takéto pekne podujatie. Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí sa podieľali na zabezpečení akcie, sponzorom, organizátorom, účinkujúcim i pani primátorke Ing. Lenke Balkovičovej, ktorá zobrala záštitu nad podujatím, vedeniu MFK za poskytnutie areálu a vytvorenie podmienok pre podujatie organizované na medzinárodnej úrovni.“


L-Trade cup 2018 očami fanúšikov Demitrans Krupina (Redaktor a kamera: Marián Húževka)


Autor článku: Miloš Masarik
Korekcia a úpravy: Juraj Plesník
spodok
c3jo design