hlavicka
obsah_hore


V priamom súboji o titul lepší L-Trade
14.05.2018 (Miloš Masarik, Juraj Plesník)
 
V prvých dvoch ligách sa odohrali posledné zápasy základnej časti a ligy pokračujú trojkolovou nadstavbovou časťou do ktorej si mužstvá prenesú všetky získané body počas aktuálnej sezóny. Ligové tabuľka sa rozdelia na skupinu o titul resp. skupinu o postup a skupinu o záchranu.
 
I.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Aj napriek bojovnému výkonu Detroitu v druhom dejstve si Euroteam víťazstvo a zároveň aj postup medzi najlepšiu štvoricu tejto sezóny ustrážil. FC Mariáš hral prvý polčas proti Oranjes vyrovnanú partiu a dokonca aj vyhrával. Nakoniec s favoritom neudržal krok, keď rozdielové boli štyri góly Ľudovíta Jamnického. V priamom súboji o majstrovský titul v tejto sezóne Remos síce dokázal otočiť polčasové vedenie L-Trade, no na body to v napínavom závere predsa len nestačilo a obhajca tiutlu si pripísal dôležité víťazstvo. Po vlažnom polčase si v druhom dejstve Xanto team schuti zastieľal proti BarBaru a pripísal si vysoké víťazstvo.

L-Trade odskočil svojmu najväčšiemu súperovi v ceste za titulom Remosu na tri body. Euroteam potvrdil svoju pozíciu a v nadstavbovej časti si zahrá v skupine o titul. V skupine o záchranu Xanto team a Detroit s istotou najvyššej súťaže aj v budúcej sezóne vyprevadia jedného z dvojice FC Mariáš resp. BarBar.

Na čele strelcov najvyššej súťaže naďalej bez zmeny Lukáš Roziak (Remos) s devätnástimi presnými zásahmi.

II.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Legionári prišli po prehre s R-Pub Unionkou, ktorej dvomi gólmi pomohol Maroš Balko, aj o poslednú šancu na záchranu druhej ligy. Pivkári svoje šance nepremenili a nevydarenú jarnú časť korunovali už šiestou prehrou v rade. V drese víťazného Tornáda sa zaskvel tromi gólmi Roman Zátek. Ďalšia remíza Lokomotývu 99 sa zrodila tentokrát s Munarom United, keď obe mužstvá sa dokázali presadiť len po jednom góle. Alcolégia dokázala bojovať o víťaztsvo len prvý polčas, no v tom druhom už potvrdil Demitrans postupové ambície aj vďaka hetriku Richarda Sýkoru.

Demitrans s najväčšou pravdepodobnosťou už neújde triumf v II.lige a zároveň postup do najvyššej súťaže. O druhú priečku sa však črtá zaujímavý súboj medzi trojicou Alcolégia, Munaro United a Lokomotýv 99. V skupine o záchranu sa odohrajú už len zápasy o umiestnenie, keďže Legionári už s istotou zostupujú. Tornádo sa vyšvihol na piate miesto pred dvojicu R-Pub Unionka a Pivkári so sľubným náskokom.

Aj v tabuľke strelcov II.ligy si Peter Guglava (Munaro United) udržuje svoje vedúce postavenie, keď zaznamenal taktiež devätnásť gólov.

III.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Falcon´s nestačili na Torro-Koliba, keď súboj nováčikov rozhodol jediný gól v druhom polčase. Shadows pokračujú v skresávaní náskoku Stars, keď ich tentokrát v priamom súboji zdolali. Aj napriek tomu, že brankár Martin Barinka držal Piánko dlho v hre o tri body, vyrovnávajúcemu gólu Autotechny Stars v poslednej minúte nezabránil a mužstvá si tak body podelili.

Shadows sa priblížil Stars už len na dva body. Piánko na úspešné ukončenie sezóny potrebuje v posledných troch kolách ešte zabojovať, pretože šancu na konečné tretie miesto majú stále aj Autotechna Stars, Torro- Koliba či Falcon´s.

Ondrej Ištván (Stars) si poistil jedným gólom svoju líderskú pozíciu v tabuľke strelcov III.ligy s celkovo štrnástimi gólmi.


Nasledujúce kolo SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Ďalšie zápasy SCHALLER FACILITY LIMFU sú naplánované na sobotu 19. mája 2018.

 I.liga SCHALLER FACILITY LIMFU 15.kolo  
09:00 Xanto team - BarBar
09:00 Detroit - FC Mariáš
10:00 L-Trade - Euroteam
10:00 Oranjes - Remos

 II.liga SCHALLER FACILITY LIMFU 15.kolo
11:00 Tornádo - Legionári
11:00 R-Pub Unionka - Pivkári
12:00 Demitrans - Lokomotýv 99
12:00 Alcolégia - Munaro United

 III.liga SCHALLER FACILITY LIMFU 14.kolo  
08:00 Piánko - Shadows
08:00 Stars - Falcon´s
13:00 Autotechna Stars - Torro - Koliba

Autor článku: Miloš Masarik
Korekcia a úpravy: Juraj Plesník


spodok
c3jo design