hlavicka
obsah_hore


Kto si zahrá o pohárové priečky ?
09.05.2018 (Juraj Plesník)
 
V sobotu 12.05.2018 ukončia zápasmi 14.kola mužstvá I. a II.ligy SCHALLER FACILITY LIMFU základnú časť sezóny 2017/2018 v ktorej si zmerali sily s každým súperom svojej ligy v dvoch zájomných zápasoch. Sezóna ešte pokračuje v týchto súťažiach nadstavbovou časťou.
 

Obe ligy pokračujú trojkolovou nadstavbovou časťou do ktorej si mužstvá prenesú všetky získané body počas aktuálnej sezóny. Mužstvá na 1.-4. mieste si zmerajú sily vo vzájomných zápasoch v skupine o titul resp. o postup a mužstvá na 5.-8. mieste v skupine o záchranu.

Prerozdelenie musžtiev do nadstavbovej časti II.ligy je po poslednom kole už známe. V skupine o postup do I.ligy sa stretne líder Demitrans s Alcolégiou, Munarom United a Lokomotývom 99.

V skupine o záchranu v II.lige sa predstavia Tornádo, R-Pub Unionka, Pivkári a s Legionármi, ktorí sú v najťažšej pozícii.

Dramatickejšie to bude s prerozdelením mužstiev v najvyššej súťaži. V skupine o titul sa s istotou predstavia vedúce L-Trade, Remos a Oranjes a v skupine o záchranu FC Mariáš a BarBar. Zostávajúce tri mužstvá Euroteam, Xanto team a Detroit majú totiž stále šncu o postup medzi najlepšiu štvoricu súťaže. O všetkom sa rozhodne až po sobotňajších zápasoch.

Najväčšie šance na postup má Euroteam, ktorý v priamom súboji vyzve Detroit. Ak svojho súpera zdolajú postup im už neunikne. Prípadné zaváhanie pustí do hry o postup ešte aj Xanto team, ktorý však musí BarBar poraziť. Euroteam nastúpi proti Detroitu o 9:00 a Xanto team s vedomím svojich šancí proti BarBaru následne o 10:00.

V akých pozíciách sú mužstvá prinášame v infografike a samozrejme aj porovnanie vzájomných zápasov v prípade rovnosti získaných bodov po poslednom kole.spodok
c3jo design