hlavicka
obsah_hore


Vo finále BOXO CUPU 2018 zdolalo Slovensko majstrov sveta!
08.05.2018 (Miloš Masarik, Dušan Guman a Juraj Plesník)
 
Medzinárodný turnaj reprezentačných mužstiev v malom futbale BOXO CUP zásluhou Jána Bosáka predstavil zvolenskému publiku po prvýkrát tento šport v medzinárodnom meradle.

 
BOXO CUP 2018
Na turnaj prijali pozvanie aj napriek nahustenému programu majstri sveta z roku 2017 a najlepší kolektív v ankete športovec roka 2017 reprezentácia Česka v malom futbale, bronzové mužstvo z Majstrovstiev Európy v malom futbale 2017 a štvrťfinalista Majstrovstiev Sveta v malom futbale 2017 reprezentácia Maďarska. Slovensko postavilo vrámci reprezentačného kempu, ktorý sa konal v dňoch 30.4.2018 a 1.5.2018 práve vo Zvolene dva reprezentačné výbery.

Turnaj sa odohral podľa tradičného formátu pre štyri mužstvá známeho z veľkého futbalu, keď sa najprv odohrali dva semifinálové zápasy, po ktorých nasledovali súboje o konečené umiestnenie. Všetky zápasy sa odohrali na umelej tráve MFK Zvolen podľa medzinárodných parametrov a pravidiel pod taktovkou skúsených rozhodcov z Čiech a Slovenska na dva dvasať minútové polčasy.

Semifinálové zápasy
V prvom semifinálovom zápase sa stretli proti sebe sva výbery Slovenska. V príprave na ME a MS si rozdelili tréneri Rastislav Kollár a Ondrej Kačmár káder i zo zástupcami zvolenskej SCHALLER FACILITY LIMFU rovnomerne a po dramatickom priebehu zápasu, v ktorom padlo šesť pekných gólov sa rozhodovalo v penaltovej lotérii. O postupe Slovenska 2 do finále hrajúceho v bielych dresoch rozhodol Hindák. Česká reprezentácia nastúpila väčšinou s hráčmi do 21 rokov a proti Maďarsku po bezgólovej remíze prišiel na rad opäť penaltový rozstrel, v ktorom majstrom sveta rozhodujúcou penaltou zabezpečil postup do finále Kubát.


 SEMIFINÁLE   [
rozbaliť
|
zbaliť
  13:00 Slovensko 2 4 3 - 3 3 Slovensko 2
 
Gál
1
 
 
gol
1
Felix
 
Hindák
1
     
gol
1
Mucska
 
Diabelko
1
     
gol
1
Kuračka
                   
 
Hindák
 
RP
       
     
     
  13:50 Česká republika 2 0 - 0 1 Maďarsko
                   
 
Kubát
 
RP
       
                   


Zápas o 3.miesto
Slovensko 1 sa v zápase o 3.miesto stretlo s Maďarskom. Zaskvel sa najmä slovenský brankár, no bojovnosť a taktická vyspelosť zdobila aj celý zvyšok tímu. Za domácich otvoril skóre najlepší topligový strelec Tomáš Dyačovský, avšak o krátku chvíľu rozvlnili sieť aj naši južní susedia a zápas tak skončil remízou 1:1. V penaltovom rozstrele bronzovú priečku pre reprezentáciu Maďarska zabezpešil Titkó.

 O 3.MIESTO   [
rozbaliť
|
zbaliť
  16:40 Slovensko 1 0 1 - 1 1 Maďarsko
 
Dyačovský
1
 
 
gol
1
Gergály
                   
         
RP
 
gol
Titkó
     
     

Finále
V dramatickom finále v derby zápase stretlo Česko so Slovenskom. Slováci zahodili niekoľko výborných šancí, Česi zas kontrovali nastrelenou žrďou. Opäť vynikol brankár a kapitán Slovenska v jednej osobe Martin Hužovič. Slováci dobre kombinovali a pät minút pred koncom sa dostali do vedenia. Hneď za minútu však Češi odpovedali, keď pri hre bez brankára po strele Haspu Kasal vyrovnal. Aj po štvrtýkrát sa rozhodovalo až v penaltovom rozstrele. Keď Rosůlek nedal, zabezpečil výbuch slovenskej radosti z víťazstva v turnaji gólom zo značky pokutového kopu Hindák.

Foto zo zápasu Česká republika - Slovensko 2 (Peter Jurčiak)
Foto zo zápasu Česká republika - Slovensko 2 (Peter Jurčiak)

 FINÁLE   [
rozbaliť
|
zbaliť
  17:20 Česká republika 2 1 - 1 3 Slovensko 2
  Vlačuha
Kasal
1
 
 
gol
1
Hindák
                   
         
RP
    Hindák
     
     


Na záver turnaja organizátory odovzdali všetkým mužstvám športové poháre a pamätné diplomy. Vyhodnotené boli aj individuálne výkony hráčov a ocenenia získali Jan Rosůlek (ČR) ako najlepší hráč a Martin Huzovič (SR 2) ako najlepší brankár.

Kapitán Slovenska 2 a najlepší brankár turnaja Martin Huzovič  preberá trofej za 1.miesto (Peter Jurčiak)
Kapitán Slovenska 2 a najlepší brankár turnaja Martin Huzovič preberá trofej za 1.miesto (Peter Jurčiak)


Konečné poradie I. ročníka BOXO CUP 2018
   
1.
Slovensko 2
   
   
2.
Česká republika
   
   
3.
Maďarsko
   
   
4.
Slovensko 1
   

Zhrnutie
Víťaz I. ročníka BOXO CUP 2018 mužstvo Slovensko 2
Víťaz I. ročníka BOXO CUP 2018 mužstvo Slovensko 2


,,V perfektnom počasí sa podarilo organizačnému výboru na perfektnej úrovni zvládnuť súčasne dva kvalitne obsadené turnaje za účasti špičkových mužstiev, ktoré predvádzali výborné výkony. Mužstvá hrali super, nad očakávanie naplno a reprezentovali na úrovni svoje krajiny, či kluby. Vynikajúce výkony rozhodcov udržali nasadenie hráčov pevne v medziach fair-play. Nestratili sa ani zvolenskí hráči, reprezentanti na doraz bojovali o účasť na ME, či sveta. Organizačný výbor odviedol maximum a turnaj nielen účasťou, ale aj hernou kvalitou predčil moje očakávania" pokojne skonštatoval po turnaji Ján Bosák iniciátor a sponzor turnaja BOXO CUP 2018 .


spodok
c3jo design