hlavicka
obsah_hore


Stars aj Piánko na svojich súperov nestačili
07.05.2018 (Juraj Plesník)
 
SCHALLER FACILITY liga malého futbalu pokračovala v sobotu 05.05.2018 ďalšími zápasmi.
 
I.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

V dramatickom zápase mužstiev bojujúcich o titul si poradil L-Trade s Oranjes najtesnejším rozdielom vďaka dvom gólom Michala Špekkera. Xanto team po bezduchom výkone podľahol húževnatému Euroteamu, ktorý si rozhodujúci náskok vypracoval už po prvom polčase. BarBar síce favorizovanému Remosu v úvode vzdoroval, ale nakoniec vysoko prehral, keď sa za Remos tromi gólmi zapísal Ľubomír Vrana. FC Mariáš naďalej statočne bojuje o záchranu v najvyššej súťaži, keď tentokrát získal všetky tri body proti Detroitu.

Remos s L-Trade naďalej bok po boku na čele ligovej tabuľky. Euroteam preskočil svojich súperov Detroit a Xanto team a o jeden bod sa posunul na štvrté miesto. FC Mariáš už odskakuje poslednému BarBaru na rozdiel štyroch bodov a má tak bližšie k záchrane.

O poslednom štvrtom postupovom mieste do skupiny o titul sa rozhodne až v poslednom kole základnej časti. Vo vzájomnom súboji oň zabojujú Euroteam s Detroitom, no vďaka zaváhaniu Detroitu v tomto kole zostal v hre ešte aj Xanto team. Ten však potrebuje aby Euroteamu nebodoval naplno a najmä zdolať posledný BarBar.

Lukáš Roziak (Remos) v tomto kole gól nepridal, no žiadny z jeho prenasledovateľov v tabuľke strelcov sa mu výraznejšie nepriblížil.

II.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Tornádo si z chuti zastrieľalo proti R-Pub Unionke a Munaro United potvrdilo výbornú jarnú formu proti Alcolégii. Líder druhej ligy Demitrans rozhodol o svojom víťazstve nad Pivkármi štyrmi gólmi v druhom dejstve a Legionári zabojovali proti Lokomotývu 99 a získali aspoň bod za zmierlivú remízu.

Demitrans si vybudovali pred svojimi prenasledovateľmi slušný náskok. Už po tomto kole je jasné, že o pohárové priečky zabojujú okrem Demitrans aj Alcolégia, Munaro United a Lokomotýv 99. V skupine o záchranu zostane s najväčšou pravdepodobnosťou Čierny Peter Legionárom, ale o konečné piate miesto zvedú ešte zaujímavé a dramatické súboje Tornádo, R-Pub Unionka a Pivkári.

Peter Guglava (Munaro United) pridal ďalšie dva presné zásahi a upevnil si prvú priečku medzi strelcami druhej ligy.

III.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

V treťej lige si Shadows hľadko poradili s Falcon´s, keď sa štyrmi gólmi zaskvel Peter Gaal. Vedúce mužstvo najnižšej súťaže Stars nastúpilo bez jediného hráča na striedanie, čo pri úbytku síl v druhom polčase Autotechna Stars využila a prekvapivo zvíťazila. Piánko nastupovalo dokonca len so štyrmi hráčmi v poli, čo súper využil na dvojgólové vedenie. Následnú naháňačku už Torro-Koliba ustálo a keď v posledných minútac ubránilo aj šance na vyrovnanie, pripísalo si cenné tri body.

Stars napriek zaváhaniu zostáva na čele, no Shadows sa už posunulo pred Piánko a na čelo zaostáva len o päť bodov. Autotechne Stars patrí po tomto kole štvrtá priečka pred Falcon´s a Torrom-Koliba.

Ondrej Ištván (Stars) v tomto kole nastúpil v bránke, takže ďalší gól sa mu pridať nepodarilo. Naďalej však zostáva na čele strelcov treťej ligy.

Foto zo zápasu Piánko - Torro-Koliba (Juraj Plesník)
Foto zo zápasu Piánko - Torro-Koliba (Juraj Plesník)
 

Nasledujúce kolo SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Ďalšie zápasy SCHALLER FACILITY LIMFU sú podľa rozpisu naplánované na sobotu 12. mája 2018.

 I.liga SCHALLER FACILITY LIMFU 14.kolo  
09:00 Detroit - Euroteam
09:00 Oranjes - FC Mariáš
10:00 Remos - L-Trade
10:00 Xanto team - BarBar

 II.liga SCHALLER FACILITY LIMFU 14.kolo
08:00 R-Pub Unionka - Legionári
11:00 Pivkári - Tornádo
11:00 Lokomotýv 99 - Munaro United
12:00 Alcolégia - Demitrans

 III.liga SCHALLER FACILITY LIMFU 13.kolo  
08:00 Torro - Koliba - Falcon´s
12:00 Shadows - Stars
13:00 Autotechna Stars - Piánko

Autor článku: Juraj Plesník


spodok
c3jo design