hlavicka
obsah_hore


Boj o titul sa dramatizuje
30.04.2018 (Miloš Masarik a Juraj Plesník)
 
Od zavedenia väčších bránok sa očakával aj zvýšený počet gólov, no v tomto kole sa zrodili dve bezgólvé remízy a ďalšie dva zápasy rozhodol jediný strelený gól.
 
I.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Euroteam si hravo poradil s posledným BarBarom, keď už po polčase viedol o dva góly. Aj vďaka hetriku Štefana Sudimáka ml. si zabezpečil plný bodový zisk a zostal v hre o štvrtú postupovú priešku do skupiny o titul. Vo veľmi vyrovnanom stretnutí sa gólovo nepresadil ani Xanto team ani FC Mariáš a tak sa zordila nečakaná bezgólová remíza. Detroit aj tentokrát podľahol vysokým rozdielom mužstvu z čela ligovej tabuľky. Favorizovaný L-Trade rozhodol o plnom bodovom zisku už v prvom dejstve a dotiahol sa na Remos. Ten totiž podľahol Oranjes, ktorý využil zaváhania svojich konkurentov a vrátil sa do hry o majstrovský titul.

Na čelo ligovej tabuľky sa vrátil L-Trade, ale len o jediný gól pred Remos. Oranjes na treťom mieste stiahli náskok tejto dvojice na rozdiel štyroch bodov. V polovici tabuľky sú mužstvá Xanto team, Detroit a Euroteam v rozmädzí dvoch bodov a v posledných dvoch kolách základnej časti nás čaká dramatický súboj o postupové štvrté miesto. Nemenej zaujímavý vyzerá byť aj súboj o záchranu medzi predposledným FC Mariášom a posledným BarBarom.

Lukáš Roziak (Remos) neohrozne na čele strelcov najvyššej súťaže s osemnástimi presnými zásahmi.

II.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Pivkári nedokázali prekonať brankára Alcolégie Michala Strapka a tak po jedinom góle v stretnutí z kopačky Miroslava Hudeca už v prvom polčase si víťazstvo pripísal favorit. R-Pub Unionke nestačil na bodový zisk dobrý výkon z prvého polčasu a od mladíkov z Demitrans inkasovali v tom druhom ešte trikrát. Brankár Lokomotývu 99 Lukáš Grega nepremenil v stretnutí s Tornádom penaltu a keďže jeho spoluhráčom sa taktiež strelecky nedarilo a sám neinkasoval, zrodila sa druhá bezgólová remíza tohto kola. Legionári nastúpili do stretnutia bez striedača, čo Munaro United využilo a vysokým víťazstvom potvrdili zisk troch bodov. Darilo sa najmä štvorgólovému Petrovi Guglavovi Martinovi Sorokáčovi, ktorý pridal dva góly.

Demitrans s Alcolégiou sa na čele osamostatnili a podľa všetkého sa o postupujúcom do vyššej ligy rozhodne z tejto dvojice. Aj keď má tretí Lokomotýv 99 na svojich súperov náskok postup medzi najlepšiu štvoricu ešte musí potvrdiť. Pri zhode výsledkov ich ešte totiž môže preskočiť nie len štvrté Munaro United, ale aj piata R-Pub Unionka, vďaka lepším vzájomným zápasom. Šanca na postup ešte žije aj pre Pivkárov, no Tornádo si už s definitívou zahrá s beznádejne poslednými Legionármi v skupine o záchranu.

Peter Guglava (Munaro United) ráznym krokom kráča za titulom najlepšieho strelca v druhej lige, keď siete súpera zaťažil už sedemnástimi gólmi.

III.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Falcon´s prekvapivo stačili eliminovať akcie Autotechny Stars a už v prvom dejstve rozhodol gólom Ján Uhliar. Po bezgólovom polčase Shadows gólmi otca so synom Gaalovcov porazili rozdielom jedného gólu Torro-Koliba. V poslednom zápase a šlágri treťej ligy Stars viedli do polčasu o jeden gól. Nakoniec si i napriek hetriku Filipa Šimkoviča s  body Piánkom delili.

Tabuľka sa po tomto kole opäť trochu vyrovnáva a Shadows sa vďaka vzájomnej remíze priblížili dvojici Stars a Piánko. O tretiu priečku však ešte budú chcieť zabojovať ako Falcon´s, tak aj Autotechna Stars. Posledná preička patrí Torru -Koliba.

Ondrej Ištván (Stars) stále na čele tabuľky strelcov v najnižšej lige s trinástimi gólmi.

Foto zo zápasu R-Pub Unionka - Demitrans (Miloš Masarik)
Foto zo zápasu R-Pub Unionka - Demitrans (Miloš Masarik)
 

Nasledujúce kolo SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Ďalšie zápasy SCHALLER FACILITY LIMFU sú podľa rozpisu naplánované na sobotu 5. mája 2018.

 I.liga SCHALLER FACILITY LIMFU 13.kolo  
09:00 L-Trade - Oranjes
09:00 Euroteam - Xanto team
10:00 FC Mariáš - Detroit
10:00 BarBar - Remos

 II.liga SCHALLER FACILITY LIMFU 13.kolo
11:00 Tornádo - R-Pub Unionka
11:00 Munaro United - Alcolégia
12:00 Demitrans - Pivkári
12:00 Legionári - Lokomotýv 99

 III.liga SCHALLER FACILITY LIMFU 12.kolo  
08:00 Stars - Autotechna Stars
12:00 Falcon´s - Shadows
13:00 Piánko - Torro - Koliba

Autor článku: Miloš Masarik
Korekcia a úpravy: Juraj Plesníkspodok
c3jo design