hlavicka
obsah_hore


Poznáme miesto a dátum Majstrovstiev Slovenska v malom futbale 2018!
20.04.2018 (malyfutbal.sk)
 
Pohár pre najlepšie mužstvo Slovenska, účasť v prestížnej Európskej Lige majstrov i možnosť zaujať trénera slovenskej repre pred ME 2018 v Kyjeve budú mať najlepšie tímy krajiny v Považskej Bystrici.

 
Súboje na novom trávniku

Už siedmy ročník Majstrovstiev Slovenska v malom futbale prebehne na Považí od 22. do 24. júna tohto roku. Prestížny turnaj odohrajú najlepšie slovenské celky pod záštitou primátora domovského mesta, ktorým je Karol Janas. Na hráčov v rámci súťažných zápasov čaká nová umelá tráva v areáli MŠK Považská Bystrica.
Najlepšie celky do Európskej Ligy Majstrov

Miestenku do celoštátneho finálového turnaja získa 64 najlepších tímov zo všetkých súťaží v republike. O počte miesteniek pre každú z nich rozhodne Výkonný výbor SZMF na svojom najbližšom zasadnutí. Štyri najúspešnejšie tímy finálového turnaja, teda všetci semifinalisti, získajú miestenku do Európskej Ligy majstrov. Pre najlepších jednotlivcov to bude tiež posledná možnosť ukázať sa trénerovi slovenskej reprezentácie pred Majstrovstvami Európy 2018, ktoré sa uskutočnia 12.-18.8.2018 v Kyjeve.

„Malý futbal je asi najmasovejší šport na Slovensku a aj v našom regióne je veľmi populárny. V Považskej Bystrici sú dobré podmienky na organizovanie podobných akcií. Mesto sa postavilo k Majstrovstvám Slovenska v malom futbale veľmi ústretovo a spolupodieľa sa na organizovaní. Považskobystričania majstrovstvá určite privítajú a užijú si ich.“, uviedol hlavný koordinátor MSR 2018 Peter Bologa.

V podobnom duchu sa vyjadril aj prezident SZMF: „Nové ihrisko s umelou trávou je v tomto meste naozaj kvalitné a ja verím, že si to najlepší hráči z celého Slovenska užijú. Majstrovstvá Slovenska sú špičkovou akciou, čoho dôkazom je aj to, že samotné mesto prejavilo veľký záujem o toto podujatie. Je to skvelá správa pre budúcnosť MSR ako takých.“ dodal na záver Peter Králik.

Obhája titul Senčania?

V minulom ročníku sa o víťaznú trofej tuho pobili Papalalulu a senecký tím Banco Casino Senec. Hráči Papalalulu otvorili skóre, ale po štvorgólovej smršti Banca sa zo zisku trofeje radovali Senčania. Za najlepšieho hráča bol vyhlásený Papalalululčan Martin Jurkemik. Trofej pre najlepšieho brankára prevzal Kristián Šlahor z FC N3M.

Ako sa minulý rok darilo zástupcom zvolenského malého futbalu si prečítajte v článku Majstrovstvá Slovenska 2017 z pohľadu LIMFU.

Zdroj: malyfutbal.sk/pozname-miesto-datum-majstrovstiev-slovenska-2018


spodok
c3jo design