hlavicka
obsah_hore

Prvé jarné kolo plné očakávaní
09.04.2018 (Miloš Masarik a Juraj Plesník)

V sobotu odštartovala prvými zápasmi očakávaná jarná časť sezóny 2017/2018. S novými väčšími bránkami a vo všetkých ligách s klasickou loptou.

I.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

FC Mariáš nastúpil proti favorizovanému L-Trade iba vo štvorici, teda po novom s minimálnym počtom hráčov. Zápas trval nakoniec iba osem minút a po zranení brankára Miroslava Makovíniho arbiter stretnutie predčasne ukončil za stavu 0:2. O výsledku stretnutia bude tak rozhodovať riadiaci orgán súťaže výbor SCHALLER FACILITY LIMFU. BarBar vzdoroval Detroitu iba prvý polčas. Potom strieľal góly iba Detroit. Po vyrovnanom polčase nedal Remos šancu Euroteamu a rozstrieľal sa k vysokému víťazstvu. Hetrik zaznamenal Lukáš Roziak (Remos) , na druhej strane upútal gólom brankár Jozef Snopko (Euroteam). V súboji mužstiev zo stredu tabuľky neudržali Oranjes vedenie i napriek hetriku Dominika Vreštiaka a Xanto team po bojovnom výkone v druhom dejstve vydrel aspoň remízu.

Na prvom mieste je dočasne osamotený  Remos, no po očakávanej kontumácii a pripísaní troch bodov ich doplní L-Trade. Oranjes s Detroitom zostávajú s náskokom pred dvojicou Xanto teamEuroteam, ktorý sa ešte budú snažiť preniknúť medzi najlepšiu štvoricu. Na chvoste bez zmeny BarBar pred FC Mariášom.

V tabuľke strelcov si Lukáš RoziakRemosu vytvoril náskok a vedie s pätnástimi presnými zásahmi.

II.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Početná zostava Tornáda podľahla po bezgólovom polčase šestici Demitrans o štyri góly a Ondrej Pavlenda vychytal nulu. Legionári nestačili na Alcolégiu, ktorá potvrdila trojgólové víťazstvo v druhom dejstve. Aj v súboji Lokomotývu 99 s Pivkármi bol prvý polčas vyrovnaný. Nakoniec však aj vďaka dvom gólom Andreja Laca nedal Lokomotýv 99 Pivkárom možnosť bodovať. Hráči R-Pub Unionky neudržali polčasové vedenie a nakoniec si s Munarom United body delili.

Poradie v tabuľke sa menilo len minimálne. Na čele zostali Demitrans s Lokomotývom 99 a na tretie miesto sa posunula Alcolégia. O štvrté miesto ešte zabojuje zrejme až štvorica mužstiev Pivkári, R-Pub Unionka, Munaro United či Tornádo. Posledných Legionárov čaká ťažký boj o záchranu.

Vladimír GrajciarPivkárov zostáva aj po tomto kole na čele kanonierov II.ligy.

III.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Autotechna Stars neudržala prekvapivé vedenie, no nakoniec si pripísali v zápase s s Piánkom aspoň bod. Falcon´s v dramatickom zápase s Torro - Koliba pomohol k výhre piatimi gólmi Samuel Marunčiak. V poslednom stretnutí prvého jarného hracieho dňa Shadows zatienili Stars a výborným výkonom v závere zaslúžene naplno bodovali.

StarsPiánkom prišli po tomto kole o časť svojho náskoku no naďalej okupujú popredné preičky ligovej tabuľky. V strede tabuľky sa osamostatnili Shadows a Falcon´s a na chvoste Torro - Koliba s Autotechnou Stars.

Súboj o strelca III.ligy bude zrejme ešte poriadne dramatický pretože na Ondreja Ištvána zo Stars sa po tomto kole dotiahol Peter Ostrihoň zo Shadows, keď obaja zaznamenali desať presných zásahov.

Toto kolo bolo však aj prekvapivo plné nepríjemných zranení, ktoré vyradili niektorých hráčov na dlhšie obdobie. Veríme, že sa všetci dajú čoskoro dokopy a opäť sa spoločne stretneme sa ihrisku.

Foto zo zápasu Shadows - Stars (Miloš Masarik)

Nasledujúce kolo SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Ďalšie zápasy SCHALLER FACILITY LIMFU sú podľa rozpisu naplánované na sobotu 14.apríla 2018.