obsah_hore

Gólový uragán Boxo Utd. 56 v druhom polčase
11.03.2018 (Miloš Masarik a Juraj Plesník)

V dvanástom kole štrnásteho ročníka Ligy 40+ sa odohrali iba dve stretnutia,

Raky Elán 40 na zápas proti favorizovanému FC Coffola 40 nenastúpili a tak po kontumácii 0:5 si oba celky udržali postavenie v tabuľke. V stretnutí Boxo Utd. 56 Turovou 40 si znova schuti zastrieľal Štefan Sudimák ml. a ôsmimi gólmi si upevnil vedenie v tabuľke strelcov. Svoje gólové skóre si v tomto kole zmenilo až 17 strelcov, ktorí skórovali 31 krát, 5 gólov bolo zaknihovaných za kontumáciu. Celkovo sa už do tabuľky strelcov v 35 zápasoch zapísalo 67 strelcov, ktorí sa podelili o 484 gólov. Stretnutia tohto kola rozhodoval Peter Hanes.

V úvodnom stretnutí sa stretlo Boxo United 56 s predposlednou Turovou 40. Mužstvá delilo v tabuľke až 18 bodov. V prvom vzájomnom zápase prehral nováčik o sedem gólov a tak bol favorit jasný. Priebeh prvého dejstva nebol pre Boxo Utd. 56 taký ľahký. Na gól Petra Végha (Boxo Utd. 56) odpovedal vzápätí Róbert Slatinský (Turová 40) a ten istý hráč z uhla vyrovnával aj po góle Štefana Sudimáka ml. (Boxo Utd. 56). Po okatej prihrávke do prázdnej brány zavŕšil Róbert Slatinský (Turová 40) čistý hetrik. Keď Štefana Sudimáka st. (Boxo Utd. 56) vyrovnal, bol stav v 10 minúte 3:3. Potom dostal Boxo Utd. 56 do dvojgólového vedenia najprv samostatne a potom po peknej akcii Jána Bosáka Štefana Sudimáka ml.. Polčasové skóre uzavrel Šimun, keď obstrelil Jozefa Snopka v bránke Boxo Utd. 56. Boxo United 56 tak prekvapivo viedol iba o gól a dokonca hneď v úvode druhé dejstva inkasoval po strele Martina Karrafu. Potom to však už bol iba strelecký koncert najlepšieho strelca súťaže Štefana Sudimáka ml., ktorý si upevnil ôsmimi gólmi vedenie v tabuľke strelcov. Futbalisti Turovej 40 však aj napriek vysokému skóre bojovali až do záverečného hvizdu.

1

V druhom stretnutí mali nastúpiť proti vedúcemu FC Coffola 40 Raky Elán 40, no stretnutie sa nehralo a  bolo kontumované v prospech zverencov Doda Šataru.

10:00 FC Coffola 40 5 - 0 k Raky Elán 40
  Hanes
kontumácia

V poslednom stretnutí nastúpil šiesty SP Hronn Xanto 40 proti štvrtému Falcon´s 40. V prvom meraní síl zvíťazili Falcon´s 40 10:7 a doteraz získali o 11 bodov viac, takže v tomto stretnutí boli favoritom. Na ihrisku však nebolo vidieť rozdiel postavenia v tabuľke. Hral sa veľmi dobrý vyrovnaný futbal s množstvom šancí. Už v úvode zlikvidoval tri šance Ján Plesník (SP Hronn Xanto 40), no kapituloval po hlavičke Miroslava Luptáka (Falcon ´s). V zápätí pridal Pavel Gajdoš druhý gól, no do polčasu už ďalší gól nepadol, keď šance Falcon ´s likvidoval s prehľadom Ján Plesník. Po prestávke Igor Moravčík (SP Hronn Xanto 40) znížil a Roman Ľupták (SP Hronn Xanto 40) vyrovnal. Štefan  Pavlík získal pre Falcon ´s vedenie, ale o vyrovnanie sa postaral utešenou strelou vonkajškom ľavačky Milan Macurák (SP Hronn Xanto 40) . Po góloch Milana Cabana a Štefana  Pavlíka prebrali Falcon ´s iniciatívu, no Jaroslava Sása najprv prekvapil delovkou FáberMarunčiak po akcii Milana Macuráka s prehľadom vyrovnal. V závere SP Hronn Xanto 40 prekvapil favorita,  keď Roman Ľupták strelil svoj druhý gól. V poslednej minúte však vyrovnal Miroslav Lupták a body sa prekvapivo delili.

1

Zo zápasu SP Hronn Xanto 40 -  Falcon ´s 40 (Foto: Miloš Masarik)
Zo zápasu SP Hronn Xanto 40 - Falcon ´s 40 (Foto: Miloš Masarik)

V dvanástom kole podal prekvapivo výborný výkon Ján Plesník (SP Hronn Xanto 40). Mal veľký podiel na zisku cenného bodu s favorizovaným Falcon´s 40 a vychytal mnoho čistých šancí a získal tak titul najlepšieho brankára kola. Najlepším hráčom kola sa stali osemgólový Štefan Sudimák ml. (Boxo Utd. 56) a Miroslav Lupták (Falcon´s 40), ktorý sa postaral o zisk bodu v poslednej minúte. Najlepším obrancom kola bol vyhodnotený Róbert Slatinský (Turová 40), ktorý okrem výbornej práce v obrane stihol zaznamenať i hetrik.