obsah_hore

V šlágri kola gólová prestrelka
12.02.2018 (Miloš Masarik a Juraj Plesník)

Všetky tri zápasy 9.kola Ligy 40+ priniesli dramatické a vyrovnané súboje.

Po ôsmych kolách súťaže bol na čele bez jedinej prehry FC Coffola 40 s päťbodovým náskokom pred Euroteamom 40 a tretím, so stratou šiestich bodov, Boxo Utd. 56. V tomto kole sa presadilo 19 strelcov, ktorý strelili spolu 44 gólov. Strelecky exceloval najmä autor šiestich gólov a líder tabuľky strelcov Štefan Sudimák ml. (Boxo Utd. 56). V doterajších 27 zápasoch Ligy 40+ padlo celkovo už 375 gólov.

V úvodnom stretnutí privítal predposledný SP Hronn Xanto 40 piaty Raky Elán 40 a v prvom polčase sa dostal do vedenia 2:0. Do prestávky však Raky Elán 40 vystupňovali tlak a tromi gólmi otočili. Zásluhou štyroch gólov Liktora dokázali nielen stav udržať, ale pridali po pekných akciách ďalších päť gólov a zápas vyhrali.

Benčík Róbert

V druhom stretnutí nastúpil nováčik Turová 40 proti štvrtému Falcon´s 40. Výborne si počínal v drese Turovej 40 Róbert Slatinský, ktorý hral s prehľadom a  dokázal pri svojom prvom štarte zaznamenať hetrik. Po zranení brankára Jozefa Výbocha, ktorý dovtedy likvidoval šance súpera, sa podarilo Falcon´s 40 skorigovať stav. Turová 40 si však nakoniec predsa len pripísala historicky prvé víťazstvo v Lige 40+.

Jablonka Peter

V šlágri kola sa stretli druhý Euroteam 40 a tretí Boxo United 56. V zápase plnom šancí videli diváci v nezvyklej prestrelke dvadsať gólov. Boxo United 56 rozhodol o víťazstve nad favoritom už v prvom dejstve hlavne zásluhou streleckej potencie Štefana Sudimáka ml. a Jána Blazseka.

1

Foto zo zápasu SP Hronn Xanto 40 - Raky Elán 40 (Miloš Masarik)

Honor najlepšieho brankára kola si vychytal po výbornom výkone Jozef Výboch (Turová 40),  najlepším hráčom kola sa stal Róbert Slatinský (Turová 40), najlepší strelec kola Štefan Sudimak ml. (Boxo Utd. 56) a najlepším obrancom kola bol vyhodnotený Patrik Paulovčík (Euroteam 40). Všetky zápasy rozhodoval Ján Urda.