hlavicka
obsah_hore

Liga 40+ sa prehupla do svojej druhej polovice
05.02.2018 (Miloš Masarik a Juraj Plesník)

Po polovici súťaže bola na čele bez jedinej prehry FC Coffola 40 s päťbodovým náskokom pred Euroteamom 40 a tretím Boxo United 56 so stratou šiestich bodov. Štrnásty ročník Ligy 40+ pokračoval 8.kolom.

V  tomto kole sa darilo favoritom, aj keď k prekvapeniu nebolo ďaleko. Do streleckej listiny sa zapísalo 21 hráčov, ktorým sa podarilo streliť 42 gólov. Celkovo sa v tejto sezóne Ligy 40+ presadilo už 58 strelcov a v doterajších ôsmich kolách padlo celkovo už 331. V sobotu strelecky excelovali najmä autor šiestich gólov Miroslav Šufliarsky (Boxo Utd. 56) a až štvorica štvorgólových strelcov Dušan Vojtek (Euroteam 40), Štefan Sudimak ml. (Boxo Utd. 56), Roman Ľupták (SP Hronn Xanto 40) a Rastislav Tornoš (FC Coffola 40). Hetrik zaznamenal Ján Blazsek (Euroteam 40). V tomto kole mal voľno Raky Elán 40.

Na úvod privítal posledný nováčik Turová 40 druhý Euroteam 40, ktorý v prvom stretnutí zvíťazil o sedem gólov. Hral sa otvorený futbal s peknými akciami a Euroteam 40 do polčasu viedol o dva góly. Turová 40 napriek dobrému výkonu však Ľuboša Guzmana prekonala iba raz. Euroteamu 40 dokázal potrestať skoro každú chybu v obrane a aj napriek sympatickému výkonu hráčov z Turovej vyhrali o šesť gólov. Výborne si počínal v drese Euroteamu 40 Dušan Vojtek, ktorý nielen s prehľadom bránil a rozdával lopty, ale aj nebezpečne strieľal z druhej vlny a dokázal skonca štyrikrát skórovať .

Balko Maroš

V ďalšom stretnutí nastúpil Boxo Utd. 56 proti SP Hronn Xantu 40. V stretnutí tretieho proti šiestemu sa očakávalo víťazstvo favorita, ktorý v prvom vzájomnom meraní síl nasúkal súperovi 16 gólov. I napriek tomu, že hráči Boxo Utd. 56 mali iba jedného hráča na striedanie, pokrstili nové dresy výrazným víťazstvom. Už do polčasu nadelili súperovi desiatku. Strelecky sa zaskvel autor šiestich gólov Miroslav Šufliarsky (Boxo Utd. 56), ktorý sa dokázal výborne orientovať a presadiť i technicky. Na druhej strane veľa šancí síce spálil Roman Ľupták (SP Hronn Xanto 40), no aj tak strelil štyri góly.

1

Na záver hracieho dňa sa vedúca FC Coffola 40 stretla s Falcon´s 40, ktorý figuroval v polovici ligy na štvrtom mieste. V prvom vzájomnom zápase zvíťazila FC Coffola 40 o  desať gólov a zdalo sa, že inak tomu nebude ani teraz. Favorit viedol dva nula, no potom sa začali diať veci. Falcon´s 40 po gólch Štefana Pavlík znížil po tlaku na rozdiel gólu a do polčasu zásluhou Miroslava Lupták vyrovnal. Potom Marek Zemiar (FC Coffola 40)vychytal čisté šance hráčov Falcon´s 40 Petra HorváthaJána Uhliara. V druhom polčase sa opäť ujala FC Coffola 40 dvojgólového vedenia po góloch Rastislava Tornoša, no Falcon´s 40 sa podarilo loptu dotlačiť za bránkovú čiaru a korigovali. Keď Ján Dvorovenko vsietil na 6:3 pre FC Coffola 40zdalo rozhodnuté. Lenže najprv Ján Uhliar nasadil Marekovi Zemiarovi jasle a potom Drozd pätičkou znížil na rozdiel jediného gólu. V hektickom závere mohli Falcon´s 40 aj vyrovnať, keď Pavel Gajdoš poslal do šance Milana Cabana, no ten sám pred prázdnou bránou zaváhal. FC Coffola 40 si tak zaknihovala plný bodový zisk.

Drozd

Foto zo zápasu Turová 40 - Euroteam 40 (Miloš Masarik)

V 8.kole podali brankári vo všetkých zápasoch kvalitné výkony, no honor najlepšieho si vychytal po výbornom výkone Ľuboš Guzman (Euroteam 40),  titul najlepšieho hráča kola si výkonom vypýtal Miroslav Šufliarsky (Boxo Utd. 56), ktorý sa presadil i strelecky. Najlepším obrancom kola bol vyhodnotený Dušan Vojtek (Euroteam 40). Všetky zápasy rozhodoval Igor Vlačuha v duchu fair play a bez žltých kariet.