hlavicka
obsah_hore


Výsledky bonusového 2.kola a vyhodnotenie tipovačky Zimného turnaja LIMFU 2017
25.12.2017 (Juraj Plesník)
 
Vyhodnotenie výsledkov tipovačky Zimného turnaja LIMFU 2017
 

Tentokrát sa do druhého kola bonusovej tipovačky Zimného turnaja LIMFU 2017 zapojilo 22 tipujúcich.

Z 18 zápasov základných skupín Zimného turnaja LIMFU 2017 nebol vyhodnotený jedine zápas Euroteamu s Pivkármi, keďže Pivkári na zápas nenastúpili a zápas bol kontumovaný. Tipujúci vo väčšine zápasov správne favorizovali víťazné mužstvá. Našli sa však zápasy, ktoré svojimi výsledkami prekvapili.

Víťazstvo Alcolégie nad BarBarom v súboji o tretie miesto v skupine predpokladalo správne 8 tipujúcich (36%) a víťazstvo Xanto teamu nad Euroteamom dokonca len pätica kamil04, dallis, brco007, kubo6692 a jetpack (23%). Prechádzame na najväčšie prekvapenia a jednym z nich bola aj remíza BarBaru s Detroitom, ktorú si trúfoli tipovať len korpy77 a icko (9%). V ďalšom zápase Detroitu proti Oranjes veril neskoršiemu víťazovi celého turnaja len syko (5%) a remízu hneď v úvodnom zápase turnaja medzi Xanto teamom a FC Mariáš netipoval nikto zo zúčastnených (0%).

V bonusových udalostiach sme tentokrát mali viac príležitostí na zisk bodov, keďže v ponuke bola možnosť uhádnuť kompletné poradie mužstiev v základných skupinách ako aj poradie na stupni víťazov.

V modrej skupine za na prvom miesto prepracoval Xanto team čo predpokladalo 7 tipujúcich (32%). Na druhom mieste skončil Euroteam s podporou 6 tipujúcich (27%). Tretie miesto patrilo Pivkárom, čo správne uhádlo 13 tipujúcich (59%) a poslednú priečku FC Mariášu predpokladalo správne až 16 tipujúcich (73%). Trojica Dubro, kubo6692 a RB odhadla toto poradie úplne správne (14%).

Bielu skupinu ovládol Detroit čo správne tipoval len syko (5%) a na druhom mieste Oranjes tipoval okrem syka ešte DOMS (9%). Tretie nakoniec postupové miesto pre Alcolégiu uhádla správne štvorica ygrek, Tomajno, Andrees a icko (18%). Na poslednom mieste v tejto skupine videlo BarBar 6 tipujúcich (27%). Presne takéto poradie mužstiev v skupine však neuhádol nikto (0%).

Poradie v červenej skupine skončilo podľa predpokladov väčšiny tipujúcich. Vyhral ju L-Trade s podporou 16 tipujúcich (73%), pred Remosom 15 tipujúcich (68%), z tretieho miesta postupujúcicm Munarom United 16 (73%) a na poslednej priečke sa umiestnil Stars 18 tipujúcich (82%). Takto zoradené mužstvá v konečnej tabuľke si predstavovalo až 11 tipujúcich (50%).

V celkovom poradí bolo tipovanie taktiež zaujímavé. Na bronzovú priečku posadila L-Trade nakoniec správne trojica ygrek, Kudlo a milan7 (14%). Na striebornej pozícii skončilo Oranjes, čomu verilo 9 tipujúcich (41%), no a víťaz turnaja Detroit bol aj preto prekvapivý, pretože im neveril ani jeden z tipujúcich (0%). Jedine ygrek uhádol správne umiestnenie mužstiev na druhom a treťom mieste a pripísal si tak 10 bodov.

V 2.kole sa najviac darilo Makymu, ktorý si vybojoval až 31 bodov (12 bodov správne tipy + 14 bodov bonusové udalosti poradie v skupinách + 5 bodov bonusové udalosti celkové poradie). Kompletné poradie 2. bonusového kola nájdete na tomto ODKAZE.

V celkovom poradí si udržala svoj náskok dvojica icko a RB. Obaja získali zhodne po 45 bodov. Keďže neboli určené dodatočné kritériá pri rovnosti bodov zvíťazili obaja so ziskom 45 bodov v bonusovom vydaní tipovačky Zimného turnaja LIMFU 2017. Na ďalšej priečke sa s odstupom jediného bodu umiestnil ygrek (44 bodov) a o ďalší bod dole kamil04 (43 bodov). Najúspešnejším tipujúcicm budú v dohľadnej sobe odovzdané vecné ceny od sponzorov. Na celkové poradie prejdite cez tento ODKAZ.

Všetkým zúčastneným ďakujem a opäť sa stretneme pri pokračovaní celosezónnej tipovacej súťaži venovanej zápasom LIMFU v sezóne 2017/2018.

Pozrite si ešte vyhodnotenie tipovačky v infografike
spodok
c3jo design