hlavicka
obsah_hore

Gólovou nádielkou začal 14. ročník LIGY 40+
09.12.2017 (Miloš Masarik)

Výbor LIMFU Zvolen už tradične vypĺňa zimnú prestávku turnajmi usporiadanými nielen pre hráčov I. až III. ligy LIMFU v malom futbale, ale i pre staršie vekové kategórie.

V sobotu 2. decembra 2017 odštartoval prvým kolom už 14.ročník Ligy 40+. V tomto ročníku štartuje sedem mužstiev a súťaž končí po odvetnej časti až 24.marca 2018. Diváci sa môžu tešiť na 42 zápasov za účasti i reprezentantov Slovenska na 40 rokov , ktorí figurujú na súpiskách prihlásených mužstiev. Prvenstvo z  poslednom ročníka obhajuje Boxo Utd. 56, ktorý dokonca zvíťazil v súťaži bez jedinej prehry.

V  prvých troch stretnutiach nového ročníka sa v športovej hale ZŠ Námestie mládeže na sídlisku Zvolen - Západ v prvom kole stretlo päťdesiatdva hráčov v zrelom veku nad 40 rokov. Na hre však vek badať nebolo. Brilantná technika, súhra a krásne góly, výborné kolektívne výkony i dobrá kondícia, spolu s výbornými výkonmi jednotlivcov sprevádzali úvodné tri zápasy. Strelecky sa prejavili najmä neudržateľný Štefan Sudimak ml. (Boxo Utd. 56) s 9 gólmi (najlepší strelec minulého ročníka s 37 gólmi), jeho oddielový kolega Pavol Chabada vsietil 4 krát a v mužstve FC Coffola 40 5 gólov strelil Adrián Štefko a hetrik zaznamenal Ján Maľa, pričom celkovo v 1.kole Ligy 40+ padlo úctyhodných 46 gólov a skórovalo 22 strelcov.

V úvodnom stretnutí nastúpilo SP Hronn Xanto 40 proti obhajcovi titulu Boxo Utd. 56 a napriek úvodnej snahe inkasovalo v prvom dejstve gól za gólom. Už tradične sa výkonom i strelecky zaskvel Števo Sudimak ml., ktorý nielen na góly prihrával, ale hlavne ich strieľal. Hráči Boxo Utd. 56 dobre kombinovali a polčasovú bodku dal gólom na 0:7 Ján Bosák. V druhom dejstve bol rozdiel vo výkone ešte markantnejší a Július Kostelný v bráne SP Hronn Xanto 40 robil síce, čo mohol, no lovil loptu zo siete ešte 9 krát. Práve toľko presných zásahov zaznamenal Štefan Sudimák ml. a štyrmi gólmi sa do tabuľky strelcov zapísal Pavol Chabada. Už sa zdalo, že Jozef Snopko vychytá nulu, no čestný úspech SP Hronn Xanto 40 zaznamenal Dušan Krsek.

Blazsek Ján

V druhom stretnutí privítal Euroteam 40 nováčika z Turovej. Zo začiatku sa hral otvorený futbal, no postupne získali prevahu skúsenejší zverenci Milana Maňku a do polčasu viedli o tri góly i zásluhou zákrokov Martina Tužinského v bráne, ktorý v druhom dejstve inkasoval iba raz. Euroteam 40 disponovali širším kádrom a až sedem hráčov sa zapísalo do streleckej listiny a tak poľahky, napriek sympatickému výkonu Turovej, vyhrali o sedem gólov.

1

V treťom stretnutí druhý nováčik súťaže Falcon´s 40 s Jánom Slančíkom v bráne nastúpil proti favorizovanému FC Coffola 40 . Už v prvom polčase hráči pomarančovo čiernych rozhodli o výsledku stretnutia, keď vsietili sedemkrát. V druhom dejstve Zemiar, ktorý inkasoval iba raz nastúpil do poľa a prenechal miesto v bráne Jurajovi Cingelovi, ktorý si dlho držal nepriestrelnosť a hráči FC Coffola 40 po pekných kombinačných akciách strieľali gól za gólom. 5 gólov strelil Adrián Štefko a hetrik zaznamenal Ján Maľa. Nakoniec vyhrali favoriti o desať gólov.

Maľa Vladimír

SP Hronn Xanto 40 - Boxo Utd. 56 (Miloš Masarik)
Foto zo zápasu SP Hronn Xanto 40 - Boxo Utd. 56 (Miloš Masarik)

Všetky zápasy s prehľadom rozhodoval Peter Hanes.
Brankára kola si vychytal Jozef Výboch (Turová 40 ), honor najepšieho hráča 1.kola si výkonom zaslúžili Štefan Sudimák ml. (Boxo Utd. 56) i Ján Maľa (FC Coffola 40) a najlepší výkon v obrane podal Ľuboš Šoučík (Euroteam 40).