hlavicka
obsah_hore


Víťazom XXV. ročníka turnaja o pohár
primátorky mesta Zvolen mužstvo Oranjes
04.09.2017 (Miloš Masarik a Juraj Plesník)
 
Výbor LIMFU Zvolen pripravil už XXV. ročník tradičného turnaja o pohár primátorky mesta Zvolen, ktorý sa uskutočnil v utorok 29.augusta 2017 na dvoch ihriskách na umelej tráve štadióna MFK Zvolen.
 
Turnaj zaznamenal už svoju štvrťstoročnicu a stáva sa nielen športovou tradíciou mesta Zvolen, ale patrí už dlhé roky v kalendári podujatí malého futbalu vo Zvolene
k neodmysliteľnému úvodu sezóny v malom futbale. Vďaka podpore primátorky mesta Zvolen Ing. Lenky Balkovičovej a MFK Zvolen bol turnaj ideálnou možnosťou, ako si vyskúšať zmenené pravidlá malého futbalu, zastabilizovať letné posily do zostavy resp. pre nováčikov bol výbornou príležitosťou zohrať sa v konfrontácii s pravidelnými účastníkmi LIMFU.

Predchádzajúceho ročníka sa v roku 2016 zúčastnilo 12 mužstiev. Z triumfu sa tešili hráči dnes už neexistujúcej ZanziGandy pred Oranjes a Outsiders Unitedv súčasnosti pôsobiacich pod názvom Demitrans.

V tomto ročníku prejavilo záujem štartovať 14 mužstiev v pôsobnosti LIMFU a svojou
účasťou určite spestrili priebeh turnaja i reprezentanti Slovenska Masters nad 40 rokov, ktorí absolvovali turnaj ako prípravu na štart v Slovinskej Terme Čatež, kde sa uskutoční i Liga majstrov EMF za účasti aj zvolenského dvojnásobného majstra LIMFU L-Trade.

Pätnástka účastníkov bola rozdelení žrebom do troch základných skupín po päť mužstiev, ktoré zohrali pätnásťminútové zápasy systémom každý s každým o postup do vyraďovacej časti turnaja, kde postupovali prvé dve mužstvá z každej skupiny a do osmičky účastníkov vyraďovacej časti ich doplnili dve najlepšie mužstvá z tretích miest v skupinách.

O víťazstvo v XXV. ročníku prestížneho turnaja o primátorský pohár mesta Zvolen zabojovali v 38 zápasoch účastníci po prekvapivo vyrovnaných a kavlitných výkonoch. Účastníci ukázali dobrú adaptáciu na nové pravidlá s väčším ihriskom a s piatimi hráčmi v poli i s novými loptami už klasickej veľkosti 5.

Spolu padlo i napriek výbornému výkonu brankárov 66 gólov v hre a 16 v penaltových rozstreloch po remízach v bojoch o záverečné poradie. O vyrovnanosti mužstiev svedčí i 7 remíz a 13 víťazstiev iba o gól.

Finalista z minulého roka mužstvo Oranjes sa v základnej skupine A stretol s prvoligovými Xanto teamom a nováčikom v najvyššej súťaže BarBarom, druholigovým nováčikom Tornádom a Piánkom z tretej ligy. Z prvého miesta nasadený Oranjes  zaváhal prekvapivo v jedinom stretnutí pri bezgólovej remíze s posledným v skupine Piánkom. Xanto team po víťazstvách s BarBaromPiánkom si zabezpečil postup z druhého miesta.

Zaujímavý súboj majstra L-Trade a vicemajstra Remosu z predchádzajúcej sezóny LIMFU 2016/2017 sa odohral v základnej skupine B. O postup do ďalších bojov bojovali spoločne s druholigovými Pivkármi, Munarom United a skupinu skompletizoval nováčik LIMFU treťoligové Torro - Koliba. Favorizovaný L-Trade prekvapivo pustil body Remosu, ktorý postupoval z prvého miesta, no do ďalších bojov postúpil. Tretie Munaro United si prekvapivo poradilo s Pivkármi čo ich posunulo do ďalších bojov.

Euroteam sa o postup zo skupiny C popasoval s prvoligovým Detroitom, druholigovým Lokomotývom 99, treťoligovým Shadows a reprezentačným výberom Slovensko 40, ktorý si nakoniec vybojoval prvú postupovú priečku bez straty bodu s impozantným skóre 9:0. Euroteam okrem prehry o gól so Slovenskom 40 zvíťazil v ostatných troch stretnutiach a postúpil spolu aj s tretím Detroitom.

Vo štvrťfinálových zápasoch vyradil Euroteam Xanto Team jediným gólom, po bezgólovej remíze pohorel s Detroitom v penaltách Remos, ktorý dokonca nedostal z hry ani gól v piatich stretnutiach, L-Trade si prekvapivo ľahko poradil  so Slovenskom 40Oranjes stačil na postup jediný gól do siete Munaro United.

V semifinále medzi L-TradeOranjes padli až 4 góly, no po remíze sa rozhodlo až v deviatej sérii penált 6:5 v prospech Oranjes. Euroteam postúpil do finále po jedinom góle v stretnutí s Detroitom, ktorému ani tlak v závere vyrovnanie nepriniesol.

V stretnutí o tretie miesto hráči L-Trade zabojovali a zvíťazili gólmi Tomáša Lacka, Tomáša GavrilaJúliusa Zajaca. Za Detroit bol úspešný iba Kamil Melich.

Vo finále medzi EuroteamomOranjes až do konečného hvizdu videli diváci vyrovnané stretnutie. Pri šanciach sa predviedli kvalitnými zákrokmi obaja gólmani Peter Kozárik (Euroteam) a Ján Sekula (Oranjes). Po bezgólovej remíze teda o víťazovi rozhodli pokutové kopy. Oranjes hneď v prvej sérii premenili o jeden viac, víťazným strelcom bol Ján Malček.


Víťazi hrali v zostave: Sekula – Kopičár, Černický, Pádar, Pohorelec, Malček,
Koreň, Kováčik, Pavúk, Prokaj a Spišiak


Do turnaja v 15 mužstvách zasiahlo až 157 hráčov. Stretnutia rozhodovali Igor Vlačuha, Peter Plavec, Peter HanesBranislav Hrdlička, ktorí udelili celkom 5 žltých a jedinú červenú kartu. Najlepší brankárom turnaja bol vyhlásený Juraj Čobej (Slovensko 40), najlepším hráčom Martin Kucbel (L-Trade) a titul najlepšieho strelca so 4 gólmi získal Ján Malček (Oranjes).

Originálne diplomy, poháre trom najlepším mužstvám a trofeje pre individuálne ocenených XXV. ročníka turnaj o pohár primátorky mesta Zvolen pre rok 2017 odovzdali víťazom primátorka mesta Zvolen Ing. Lenka Balkovičová a prezident LIMFU Ondrej Lameš spolu s členmi výboru LIMFU.

Výsledky turnaja sú k dispozícii v sekcii Pohár primátora/aktuálny ročník

Zaujímavé štatistiky z turnaja:

Počet strelených gólov:    
Skupina A
14
 
Skupina B
17
 
Skupina C
21
 
Vyraďovacia časť
14
 
Góly z pokutových kopov pri rozstrele
16
 
Počet gólov v hre
66
 
Celkový počet gólov v turnaji
82
 
     
Góly mužstvá:    
Najviac strelených gólov
13
L-Trade
Najmenej strelených gólov
0
Lokomotýv 99 a Torro - Koliba
Najviac inkasovaných gólov
8
Lokomotýv 99
Najmenej inkasovaných gólov
0
Remos
Najvýraznejší výsledok
3:0
v siedmych stretnutiach
Najviac gólov mužstvo v stretnutí
4
Detroit - L-Trade 1:3
 
4
BarBar - Piánko 3:1
     
Strelci:    
Celkový počet strelcov
43
Najviac gólovhráč v stretnutí
3
Adam Bočkay (BarBar)

spodok
c3jo design