hlavicka
obsah_hore


Vo Zvolene schválili nové pravidlá!
11.08.2017 (Peter Králik a Juraj Plesník)
 
Nedávno prijaté zmeny v LIMFU Zvolen zanznamenal aj Slovenský zväz malého futbalu a na svojom webe priniesol o týchto krokoch aj krátky článok.

V stredu 02.08.2017 sa konala vo Zvolene Členská schôdza LIMFU Zvolen, ktorá je organizátorom malého futbalu v tomto meste. Hlavnou témou bola zmena pravidiel, ktoré sa tak mali priblížiť medzinárodným pravidlám malého futbalu.

Najdôležitejšou zmenou bude zväčšenie rozmerov hracej plochy a prechod z lopty s tlmeným odskokom na štandardnú futbalovú loptu veľkosti č.5.Prítomní zástupcovia samotných klubov túto zmenu privítali takmer jednohlasne a predseda LIMFU Zvolen Ondrej Lameš radosť neskrýval: ” Som rád, že členovia LIMFU takmer jednoznačne odsúhlasili prechod LIMFU na malý futbal. Vrátime sa k formátu, s ktorým sme súťaž vo Zvolene začínali. Pre LIMFU bola táto zmena prospešná vzhľadom na konkurenciu schopnosť našich zástupcov na Majstrovstvách Slovenska, pretože vo viacerých mestských ligách sa hráva práve malý futbal a nie futsal, ktorý sme hrávali doteraz. "

Od samotnej zmeny si však vo Zvolene sľubujú aj isté zjednodušenie pravidiel: “Pre samotné mužstvá bude určite výhodou, že do hry môžu zapojiť o jedného hráča viac ako doteraz a aj samotné pravidlá sú jednoduchšie. Malý futbal sa hrá totiž podľa pravidiel veľkého futbalu, ktoré väčšina hráčov dobre ovláda, okrem ofsajdov a redukovane aj sklzov. Na členskej schôdzi prešiel aj pozmeňujúci návrh, ktorý by mal minimalizovať kontumácie z dôvodu nenastúpenia na stretnutie. Členovia LIMFU prijali, že minimálny počet hráčov na začiatku stretnutia môžu byť štyria hráči v poli plus jeden brankár.”, dodal predseda Ondrej Lameš.

Malý futbal má vo Zvolene dlhoročnú históriu Na Členskú schôdzu bol pozvaný aj generálny sekretár Slovenského zväzu malého futbalu Peter Králik, ktorý ocenil smer, ktorým sa malý futbal vo Zvolene uberá: “Som rád, že som sa mohol zúčastniť členskej schôdze LIMFU Zvolen, ktorý sa vďaka kvalitnej práci pomaly stáva významným mestom na mape malého futbalu. To ešte zvýrazní aj plánovaná výstavba štadióna malého futbalu, ktorej určite dopomohlo stretnutie prezidenta WMF (Svetová federácia malého futbalu) Filipa Juda so zástupcami mesta Zvolen.”

Prechod na medzinárodné pravidlá malého futbalu je podľa generálneho sekretára SZMF Petra Králika významným míľnikom: “Gratulujem LIMFU Zvolen k zmene pravidiel. Je to začiatok dlhej cesty, ale zároveň signál, že sa u nás malý futbal uberá správnym smerom. Na Slovensku je mnoho oblastných zväzov, ktoré by radi prešli na medzinárodné pravidlá, avšak znemožňuje im to samotná infraštruktúra. A bez vhodných ihrísk to jednoducho nejde. Budeme sa však snažiť, aby sa to v najbližích rokoch zmenilo.”, dodal na záver Peter Králik.

Zdroj: minifutbal.sk


spodok
c3jo design