hlavicka
obsah_hore

Majstrovská Slovenska 2017 z pohľadu LIMFU
16.07.2017 (Juraj Plesník)

V dňoch 24. - 25. júna 2017 sa v areáli Akadémie Petržalka na Sklodowskej ulici v Bratislave konali Majstrovstvá Slovenska v malom futbale za účasti 48 mužstiev. Nechýbali na nich ani účastníci zvolenskej LIMFU.

Majstrovstvá Slovenska 2017
Turnaj o majstra Slovenska za rok 2017 sa odohral vo formáte malého futbalu na štyroch hracích plochách s umelou trávou o rozmere 48x28 metrov a bránkami o rozmere 2x5 metrov. V poli mužstvá nastupovali s 5 hráčmi a 1 brankárom. Všetky ápasy sa odohrali 2x15 minút, podľa pravidiel veľkého futbalu bez ofsajdov a zakázané boli aj sklzy s klasickou loptou veľkosti č.5.

Rekordný počet 48 účastníkov bol žrebom rozdelený do 12 základných skupín, z ktorých postupovali do ďalších bojov najlepšie tri mužstvá z každej skupiny. V nedeľu sa potom klasickým vyraďovacím formátom rozhodlo o novom majstrovi Slovenska v roku 2017. Stalo sa ním mužstvo Banco Devils zo Senca, ktoré vo finále porazilo bratislavské Papalalulu 4:1 (1:1).

Účastníci LIMFU Zvolen
  Na toto podujatie boli pre LIMFU Zvolen tri miestenky. Turnaja sa zúčastnili majster LIMFU v sezóne 2016/2017 mužstvo L-Trade (I.liga LIMFU) a vicemajster LIMFU v sezóne 2016/2017 mužstvo  Remos (I.liga LIMFU). Keďže L-Trade triumfoval aj na Zimnom turnaji 2017 tretia miestenka pripadla tretiemu mužstvu v sezóne 2016/2017 na ktorom skončila Zanziganda. Tá sa však turnaja nakoniec nezúčastnila a na masjtrovstvách sa predstavili tak ako minulý rok dvaja naši zástupcovia, ktorý mohli doplniť svoje súpisky o troch hráčov pôsobiacich v iných mužstvách LIMFU.

Okrem mužstiev sa premiérovo na podujatí predsatvil aj rozhodca pôsobiaci vo zvolenskej LIMFU Peter Hanes, ktorému sa v konečnom bilancovaní darilo najviac o čom viac čoskoro v ďalšom článku.

Základné skupiny
Majster LIMFU mužstvo L-Trade sa predstavil v základnej skupine K. Hneď na úvod síce zvíťazil bez boja po odhlásení jedného z favoritov skupiny  Deportivo Kanianka, no v ďalších zápasoch už ťahal za kratší koniec. So zástupcom bratislavskej UNI-LIGY mužstvom  1.FC Pressburg držal krok do polčasu no po vylúčení Martina Lacka si súper víťazstvo ustrážil. Bratislavskú TOP ligu reprezentoval vicemajster Wolves, v ktorého drese sa predstavili aj hráči pôsobiaci vo zvolenskej súťaži Lukáš Roziak (Remos) a Marcel Fraňa (Oranjes). V prvom polčase si išiel L-Trade po víťazstvo, ale bratislavčania hrajúci súťaž v podobnom formáte nakoniec zápas otočili. L-Trade postúpil do vyraďovacej časti z 3. miesta.

0

Vicemajster LIMFU Remos sa v skupine G nedal v úvodnom zápase šancu zástupcovi  TOP ligy Nitra mužstvu Flames, ktoré naposlednú chvíľu nahradilo majstrovských Trogarov. V druhom zápase si poradili pre zvolenské mužstvá známym vicemajstrom Uličnej ligy Prešov mužstvom Gasko, no a v priamom súboji o prvé miesto v skupine a tým aj lepšiu východiskovú pozíciu do ďalšej fázy turnaja po dramatickej prestrelke podľahli zástupcovi bratislavskej ligy malého futbalu mužstvu Galactikos. V tomto zápase prehrával Remos už 1:5. V druhom polčase po zlepšenom výkone náskok svojho súpera znížil, ale na zisk čo i len bodu to ale nestačilo.

Šestnásťfinále
Už prvé kolo vyraďovacej časti bolo stopkou pre oboch našich zástupcov. nedokázal nájsť recept na prekonanie gólmana 1.FC Pressburg, súpera L-Trade v základnej skupine, a keďže inkasovali trikrát s turnajom sa museli rozlúčiť. L-Trade narazil v osmefinále na obhajcu vlaňajšieho triumfu FC Letka z Trenčína, ktorý ukázal svoju kvalitu a o svojom postupe rozhodol už v prvom polčase. Tentokrát sa tak našim zástupcom nepodarilo výraznejšie uspieť.