hlavicka
obsah_hore


Pohár MFK Zvolen putuje do Levíc
06.07.2017 (Miloš Masarik a Juraj Plesník)
 
V sobotu 1. júla 2017  sa na umelej tráve vo Zvolene uskutočnil 2. ročník turnaja v malom futbale o putovný pohár MFK Zvolen. Turnaja sa zúčastnilo 11 mužstiev zo Zvolena, Levíc, Fiľakova a Nových Zámkov.


Turnaj o pohár MFK Zvolen 2017 
Tento ročník sa odohrali zápasy po 1x20 minút so štyrmi hráčmi v poli + brankárom na hádzanárske bránky (3x2 metre). Formát turnaja organizátori upravili vzhľadom na počet zúčastnených a mužstvá rozlosovali do dvoch základných skupín. Z päťčlennej aj zo šesťčlennej skupiny postupovali do ďalších bojov najlepšie štyri mužstvá.

Základné skupiny  
V skupine A boli najväčšími favoritmi na postupobhajca prvnenstva z predchádzajúceho ročníka a majster LIMFU v sezóne 2016/2017 mužstvo L-Trade a výber hráčov pôsobiacich aj v domácej súťaži LIMFU pod názvom Krokodýl. V skupine B sa o prvenstvo mali pobiť Fitplaváreň Levice a Slovan Nové Zámky.

Už od prvých zápasov turnaj poznačilo počasie. Neprestávajúci dážď robil síce organizátorom vrásky na čele, ale všetci účastníci prejavili chuť hrať a tak sa pokračovalo aj na rozmočenom ihrisku.

Favoriti skupín potvrdili papierové predpokladi a zo skupiny A okrem prvého Krokodýlu a druhého L-Trade do ďalších bojov postúpili Lokomotýv 99 a Arsenal Fiľakovo keď o postupe týchto dvoch mužstiev rozhodla až minitabuľka v ktorej sa ukázalo, že Rytierom unikol postup o jediný strelený gól. Skupinu B vyhrala o skóre Fitplaváreň Levice pred Slovanom Nové Zámky, tretími dorastencami MFK Zvolen hrajúcimi pod názvom TJ Schyza a poslednú postupovú priečku obsadil Xanto team.

Vyraďovacia časť  
Vo vyraďovacej časti prešli jednoznačne Fitplaváreň Levice cez Arsenal Fiľakovo a Slovan Nové Zámky cez Lokomotýv 99, no vďalších dvoch stretnutiach rozhodoval až penaltový rozstrel. V ňom sa viac darilo L-Trade proti TJ Schyza a Xanto teamu proti Krokodýlu.

Semifinále bolo taktiež dramatické, po penaltáchsa tešili z postupu cez L-Trade hráči Fitplaváreň Levice a tesne vyhrali aj futbalisti z Nových Zámkov nad Xanto teamom. Pre domácich zástupcov L-Trade a Xanto team tak zostal v hre len pohár za 3.mieste, ktorý nakoniec so šťastím v závere zápasu získali hráči Xanto teamu.

Vo finále sa streli najlepšie mužstvá Fitplaváreň Levice a Slovan Nové Zámky, ktoré počas celého turnaja nenašli premožiteľa. O víťazovi 2.ročníka turnaja rozhodoval až penaltový rozstrel. V ňom sa viac darilo mužstvu Fitplaváreň a pohár z a 1.miesto ako aj putovný pohár MFK Zvolen tak putuje do Levíc.

Ocenenia a poďakovanie
Pre víťazov a ocenených jednotlivcov pripravili organizátori poháre a plakety. Individuálne ocenenia získali ako najlepší hráč turnaja Patrik Horáček (Slovan Nové Zámky), najlepší strelec turnaja s 12 gólmi Matúš Predajniansky (Fitplaváreň Levice) a najlepším brankárom turnaja sa stal Pavol Kováč (Xanto team)

Organizátori Lukáš Grega a Juraj Plesník na záver poďakovali všetkým zúčastneným a snáď sa podarí zorganizovať podobné podujatie vo Zvolene aj o rok.

Veľké poďakovanie patrí rozhodcom Igorovi Vlačuhovi a Vladimírovi Želiezkovi, ktorí rozhodovali zápasy aj v tom najhoršom možnom počasí. Špeciálne poďakovanie chalanom zo Xanto teamu, ktorí bez zbytočných slov pomohli organizátorom na záver dňa.


Konečné poradie turnaja o pohár MFK Zvolen 2017 

   
1.
Fitplaváreň Levice
 
   
2.
Slovan Nové Zámky
 
   
3.
Xanto team Zvolen
 
   
4.
L-Trade Zvolen
 
   
5.
Arsenal Fiľakovo
 
   
6.
Lokomotýv 99 Zvolen
 
   
7.
Krokodýl Zvolen
 
   
8.
TJ Schyza Zvolen
 
   
9.
Euroteam Zvolen
 
   
10.
Rytieri Zvolen
 
   
11.
SP Hronn Xanto Zvolen
 


Víťaz turnaja o pohár MFK Zvolen - Fitplaváreň Levice (Miloš Masarik)
Víťaz turnaja o pohár MFK Zvolen - Fitplaváreň Levice (Miloš Masarik)
   
výsledky skupina A
výsledky skupina A
   
výsledky play-off
výsledky play-offspodok
c3jo design