hlavicka
obsah_hore


Záverečné kolo sezóny LIMFU 2016/2017
14.06.2017 (Miloš Masarik a Juraj Plesník)
 
Počas uplynulej soboty sa odohrali záverečné kolá LIMFU. V posledných zápasoch bolo stále ešte o čo hrať.
 
V dohrávaných zápasoch I.ligy nastúpil majster LIMFU 2016/2017 L-Trade proti Detroitu s ktorým držal krok len prvý polčas. O vysokú výhru o päť gólov pre Detroit sa postaral aj Marián Baláž so štyrmi presnými zásahmi. Titul vicemajstra získal Remos, ktorý v priamom súboji porazil Zanzigandu. Tri góly za Remos si pripísal Lukáš Roziak. Rytieri nestačili na Demitrans, ktorí rozhodli o víťazstve už v prvom dejstve. Xanto team vycvičilo FC Mariáš z efektivity premieňania šancí a piatimi gólmi v druhom polčase obrátilo stav stretnutia. Euroteam podľahol Oranjes i zásluhou štyroch gólov Martina Hraška. Majstrovský titul obhájil L-Trade a najlepším strelcom sa opäť po roku stal so 40 presnými zásahmi Ján Vaculčiak z Detroitu.

V úvodných zápasoch II.ligy sa v priamom súboji o 5.miesto SP Hronn Xanto ubránil adepta na celkové prvesntvo v tabuľke strelcov Dominika Kudlíka a o víťazstvo ich neobral ani gól brankára Lokomotývu 99 Adama Drobu cez celé ihrisko. Narimex Premium sa s II.ligou rozlúčil víťazstvom nad Legionármi keď sa tromi gólmi zaskvel Ondrej Lalík. Už dávnejšie bolo rozhodnuté, že medailové priečky si rozdelí trojica mužstiev BarBar, Alcolégia a Pivkári. Pivkári deklasovali v prvom dejstve R-Pub Unionku o desať gólov, keď sa na čelo strelcov dostal vďaka šiestim gólom Vladimír Grajciar. Stretnutie sa však nedohralo pre zranenia hráčov R-Pub Unionky. V priamom súboji o celkový triumf v II.lige a postup do najvyššej súťaže stačila BarBaru remíza s Alcolégiou, a Pivkári zostali o bod na 3.mieste. Aj vďaka výbornému výkonu v poslednom kole, ale najmä počas celej sezóny sa najlepším strelcom II.ligy stal s 32 gólmi Vladimír Grajciar z mužstva Pivkári.

Už pred poslednými zápasmi hracieho dňa počasie ukázalo svoju odvrátenú tvár a počas nepríjemného dažďa sa dohrali zápasy III.ligy. Piánko v závere zápasu rozhodlo o výhre s Harou a ukoristilo konečné 5.miesto. Underdogs sa rozišli so Stars po zmierlivej remíze a Munaro United nenechalo nič na náhodu a výhrou s Autotechnou Stars potvrdili zisk 2.miesta v III.lige, hetrik vsietil Peter Guglava. Shadows si vysoko poradili s Tornádom a Peter Gaal aj vďaka piatim gólom z tohto kola získal titul najlepšieho kanoniera III.ligy. Celkovo sa v tejto sezóne presadil 31krát.

Víťaz LIMFU 2016/207 mužstvo L-Trade (Miloš Masarik)
Víťaz LIMFU 2016/207 mužstvo L-Trade (Miloš Masarik)
 
Po skončení súťaže prebehlo vyhodnotenie ročníka 2016/2017 za prítomnosti primátorky mesta Zvolen Ing. Lenky Balkovičovej. Medzi ocenenými nechýbali ani dvaja členovia organizačného výboru Slovenského pohára výberov mestských líg 2017 Ján Račko a Miloš Masarik, ktorí mali najväčší podieľ na úspešnom priebehu tohto podujatia, ktoré spropagovalo malý futbal v regióne a zviditeľnilo mesto Zvolen na futbalovej mape.

Na záver patrí poďakovanie všetkým účastníkom súťaže LIMFU, ktorí sa v duchu FAIR-PLAY stretávali každú sobotu a bojovali na ihrisku o cenné body. Veľká vďaka patrí rozhodocm, ktorí sa postarali o regulérnosť všetkých zápasov. Menovite Branislav Hrdlička, Peter Hanes, Milan Macurák, Vladimír Mojžita, Peter Plavec, Lukáš Roziak, Ján Urda, Igor Vlačuha a Vladimír Želiezka.

Na správnom fungovaní súťaže LIMFU v sezóne 2016/2017 sa podielal výbor LIMFU na čele s prezidentom Ondrejom Lamešom a členmi výboru Jánom Račkom, Milošom Masarikom, Jurajom Plesníkom a Adamom Slobodom.

Pre najlepšie mužstvá sezóna však ešte nekončí. Už 24. a 25. júna 2017 sa v Bratislave uskutočnia Majstrovstvách Slovenska 2017, na ktorých sa za zvolenskú LIMFU prestavia majstrovský L-Trade spoločne s Remosom so Zanzigandou. Po výborných výkonoch na Slovenskom pohári 2017 bol na Majstrovstvá Slovenska nominovaný aj rozhodca LIMFU Peter Hanes. Všetkým našim zástupcom držíme palce!
spodok
c3jo design