hlavicka
obsah_hore


BarBar alebo Alcolégia? Kto vyhrá II.ligu?
06.06.2017 (Juraj Plesník)
 
Pred posledným kolom pokračujeme tenokrát v prehľade II.ligy. Aké šance majú mužstvá na celkové umiestnenie?
 

Už dávnejšie je rozhodnuté, že pohárové priečky v II.lige v sezóne 2016/2017 si rozdelí trojica mužstiev BarBar, Alcolégia a Pivkári. V poslednom kole sa proti sebe od 12:00 postavia prvý BarBar s druhou Alcolégiou v priamom súboji o celkový triumf v II.lige. Rozdiel medzi mužstvami je jediný bod a tak v tomto prípade rovnosť bodov po skončení sezóny nie je možná. BarBaru stačí na zisk prvenstva neprehrať, naopak Alcolégia potrebuje bodovať naplno.


Súboj o druhú priečku je taktiež ešte otvorený, pretože do neho môžu prehovoriť ešte aj Pivkári. Tí potrebujú v poslednom kole od 11:00 zdolať R-Pub Unionku a spoliehať sa na víťazstvo BarBaru nad Alcolégiou. V prípade rovnosti bodov Pivkárov a Alcolégie, rozhoduje totiž pri vzácne vyrovnaných vzájomných zápasoch (1x výhra Pivkári, 1x výhra Alcolégia, 1x remíza) skóre zo vzájomných zápasov, ktoré majú Pivkári o jediný gólik lepšie.


V II.lige je ešte v hre aj súboj o konečné 5.miesto. V priamom súboji sa stretnú Lokomotýv 99 a SP Hronn Xanto. SP Hronn Xantu stačí v poslednom kole so svojím priamym konkurentom aj remíza, keďže z predchádzajúcich vzájomných zápasov v kotrých si mužstvá víťazstvá podelili má lepšie skóre.

Ostatné priečky druholigovej tabuľky sú už pevne obsadené a výsledky posledného kola ich nemôžu zmeniť.
spodok
c3jo design