hlavicka
obsah_hore


O vicemajstrovi rozhodne vzájomný zápas
06.06.2017 (Juraj Plesník)
 
Zvolenskú ligu malého futbalu čaká v sobotu záverečné kolo. V posledných zápasoch je stále ešte o čo hrať. O aké priečky sa ešte bojuje v I.lige si rozoberieme v nasledovnej analýze.
 

O majstrovi LIMFU pre sezónu 2016/2017 sa rozhodlo už dávnejšie a stal sa ním L-Trade, keď sa im podarilo obhájil titul z predchádzajúcej sezóny. Stále je však v hre titul vicemajstra LIMFU o ktorý zabojujú Remos a Zanziganda. Rozdiel medzi týmito dvomi mužstvami v ligovej tabuľke je tri body a definitívne tak rozhodne až vzájomný zápas. Zanziganda má stále šancu dostať sa pred svojho súpera, v prípade ak zdolá Remos a to akýmkoľvek gólovým rozdielom.

V prípade rovnosti bodov dvoch mužstiev v ligovej tabuľke rozhodujú nasledovné kritériá:
1) body zo vzájomných zápasov
2) rozdiel skóre zo vzájomných zápasov
3) rozdiel skóre v celej sezóne LIMFU (celkovo)
4) vyšší počet gólov strelených počas celej ligovej sezóny LIMFU (celkovo)

V prípade ak by Zanziganda zdolala v poslednom kole Remos budú ich vzájomné zápasy vyrovnané. Obe mužstvá budú mať po jednej výhre, keďže prvé vzájomné stretnutie zvládol lepšie Remos a zvíťazil rozdielom jedného gólu. Prvé kritérium by tak ešte o vicemajstrovi nerozhodlo a na rad by sa dostalo druhé kritérium.

V prípade ak by Zanziganda vyhrala nad Remosom o dva a viac gólov, tak by druhé kritérium určilo za vicemajstra LIMFU Zanzigandu, ktorá by mala vo vyrovnaných vzájomných zápasoch lepšie skóre.

V prípade ak by Zanziganda vyhrala nad Remosom o jeden gól, tak by sa do hry dostalo aj tretie kritérium a teda celkové skóre v sezóne LIMFU. Pred posledným kolom je na tom lepšie Zanziganda so skóre 126:68 čo predstavuje rozdiel skóre +58. Remos má aktuálne skóre 122:65 čo predstavuje rozdiel +57. Ak by teda Remos prehral, tak svoje skóre nevylepší a aj tretie kritérium v prípade rovnosti bodov určí Zanzigandu za vicemajstra LIMFU.

Remos má všetko vo svojich rukách resp. na svojich kopačkách. Ak tento duel neprehrá stane sa v sezóne 2016/2017 vicemajstrom LIMFU.Okrem tohto prestížneho súboja o druhú priečku je už v hre len súboj o 8.miesto. Všetky ostatné priečky sú už pred posledným kolom totiž neohrozene obsadené.

O 8.miesto sa pobijú FC Mariáš a Rytieri. FC Mariáš sa v poslednom kole stretne so Xanto teamom a Rytieri s posledným Demitrans. V prípade, že aj po tomto kole budú mať obe mužstvá na svojom konte rovnaký počet bodov, obsadí 8. miesto FC Mariáš, ktorý má s Rytiermi lepšiu bilanciu vzájomných zápasov, keďže sa im jedenkrát podarilo svojho súpera zdolať a raz sa mužstvá rozišli po zmierlivej remíze.


spodok
c3jo design