hlavicka
obsah_hore


Tornádo definitívne víťazom III.ligy
04.06.2017 (Miloš Masarik a Juraj Plesník)
 
Súťaž sa blíži do svojho konca predposledné kolo definitívne rozhodlo o zostupujúcich. Boje o pohárové priečky však zostávajú otvorené až dokonca.
 
V I.lige stále nie je rozhodnuté o vicemajstrovi. Prognóza tohto kola síce avizovala, že Remosu stačí na zisk konečného 2.miesta získať jediný bod, ale táto informácia nebola úplne správna. Remos deklasoval v tomto kole FC Mariáš, keď štyri góly vsietil Lukáš Roziak, hetrik zaznamenali Marian Bariak, Michal Mlynár a na druhej strane Martin Kalný. Zanziganda si aj zásluhou hetrikov Andriya BordunaIgora Volka zabezpečila plný bodový zisk už v prvom dejstve. Rozdiel v tabuľke medzi druhým Remosom a treťou Zanziganda je tak aj po tomto kole tri body a o všetkom sa teda rozhodne až v poslednom kole v ich vzájomnom stretnutí. Po nerozhodnom polčase strelil Detroit tri góly a zdalo sa, že je rozhodnuté. Demitrans mohutným finišom vyrovnali, ale jedine víťazstvo by ich ešte udržalo v hre o zotrvanie v najvyššej súťaži. Strelecky sa presadili za Detroit Ján Vaculčiak, ktorý strelil tri góly a Martin Dedok z Demitrans strelil dokonca štyri góly. Euroteam neudržal tesné vedenie a Xanto teamu zabezpečil bod za remízu štvorgólový Marek Borgoň. Oranjes sa vytiahli na majstrovský L-Trade i vďaka piatim gólom Dušana Spišiaka. Jánovi Vaculčiakom (Detroit) by nemal újsť titul kráľa strelcov v I.lige, keď má pred svojimi prenasledovateľmi náskok deviatich presných zásahov a celkovo sa presadil už 38 krát.

Boj o 1.miesto v II.lige sa pred posledným kolom ešte poriadne dramatizuje. Pivkári zdolali po nerozhodnom polčase Alcolégiu zásluhou trojgólového Lukáša Mojžitu a výrazne tak pomohli BarBaru, ktorý si poradil aj vďaka trom gólom Tomáša Tonča s R-Pub Unionkou. Legionári si výhrou nad SP Hronn Xanto definitívne udržali druholigovú príslušnosť aj do ďalšej sezóny. Narimex Premium podľahol Lokomotývu 99, za ktorý znovu strelecky žiaril autor piatich gólov Dominik Kudlík. Súboj o prvé miesto rozhodne v poslednom kole vzájomný súboj BarBaru a Alcolégie. Nemenej zaujímavý však bude aj súboj o kráľa strelcov v II.lige. Nezvyčajnú formu predvádza aktuálny líder Dominik Kudlík z Lokomotývu 99, ktorý po prestupe z I.ligy strelil na jar už 30 gólov. Priamy konkurent Vladimír Grajciar (Pivkári) stráca štyri presné zásahy.

O víťazovi III.ligy sa rozhodlo už ráno. Napriek prehre s Munarom United sa víťazom stali futbalisti Tornáda aj vďaka zaváhaniu prenasledovateľov Shadows, ktorí prehrali s Autotechnou Stars. Ďalšie hviezdy v súťaži Stars sa rozišli s Piánkom po zmierlivej remíze a duel Underdogs s Hara sa neodohral pre nedostatočný počet hráčov Hara. Najlepším strelcom III.ligy sa stane zrejme jeden z dvojice Peter Gaal (Shadows) s 26 gólmi a Peter Guglava (Munaro United) s 23 gólmi.

Euroteam - Xanto team (Juraj Plesník)
Foto zo zápasu Euroteam - Xanto team (Juraj Plesník)
 

Liga pokračuje posledným kolom v sobotu 10. júna 2017. V I.lige nás čaká dohrávané 14.kolo a v II. a III.lige sa odohrá 17.kolo. Vyhodnotenie súťaže a odovzdanie trofejí pre najlepších sa uskutoční o 15:15 v pristoroch ihriska.

 I.liga LIMFU Zvolen 14.kolo dohrávka
9:00 Detroit - L-Trade
9:00 Zanziganda - Remos
10:00 Rytieri - Demitrans
10:00 Xanto team - FC Mariáš
11:00 Euroteam - Oranjes

 II.liga LIMFU Zvolen 16.kolo
08:00 Lokomotýv 99 - SP Hronn Xanto
08:00 Narimex Premium - Legionári
11:00 R-Pub Unionka - Pivkári
12:00 BarBar - Alcolégia

 III.liga LIMFU Zvolen 16.kolo
12:00 Hara - Piánko
13:00 Underdogs - Stars
13:00 Autotechna Stars - Munaro United
14:00 Shadows - Tornádo

spodok
c3jo design