hlavicka
obsah_hore


L-Trade obhájil dve kolá pred koncom titul!
28.05.2017 (Miloš Masarik a Juraj Plesník)
 
Všetky špekulácie sú zažehnané. L-Trade potvrdil v súboji s priamym prenasledovateľom formu z celej sezóny a dve kolá pred koncom súťaže obhájil majstrovský titul v lige malého futbalu Zvolen.
 
V úvode hracieho dňa I.ligy nedala Zanziganda šancu FC Mariáš, keď štyrmi gólmi prispel k vysokej výhre Marián Koreň. Demitrans nestačili na Oranjes, ktorému k výhre pomohol hetrikom Pavol Černický. O veľké prekvapenie sa postarali Rytieri , ktorý deklasovali Euroteam a spravili dôležitý krok k záchrane. Strelecky v tomto zápase za Rytierov exceloval Valerián Chovan so šiestimi gólmi. V zápase kola sa stretli prvý L-Trade s druhým Remosom. V priamom súboji o titul sa viac darilo lídrovi L-Trade a dve kolá pred koncom získal dostačujúci náskok aby sa stal aj v tejto sezóne majstrom LIMFU. Oslabený Xanto team podľahlo vysoko Detroitu a Ján Vaculčiak (Detroit) si vďaka piatim gólom v tomto stretnutí vytvoril slušný náskok v tabuľke strelcov.

V II.lige sa diali veci. Najprv BarBar proti Pivkárom a aj Alcolégia proti R-Pub Unionke zachraňovali aspoň bod, keď stiahli viac gólový náskok svojich súperov. Alcolégia aj v tomto kole vyrovnávala v posledných sekundách. Narimex Premium nevzdáva boj o záchranu a aj hetrik Jaroslava Barnu pomohol k vysokej výhre nad SP Hronn Xanto. V poslednom zápase Lokomotýv 99 rozstrielal Legionárov, keď sa z reťazí utrhol desaťgólový Dominik Kudlík. Ten vďaka tomuto fantastickému výkonu dobehol v tabuľke strelcov Vladimíra Grajciara (Pivkári) a obaja okupujú prvú priečku v tabuľke strelcov s 25 presnými záshami. Boj o prvú priečku zostáva stále otvorený, ale už teraz je jasné, že pohárové priečky si rozdelí trojica Alcolégia, BarBar a Pivkári.

Jedno z najvyrovnanejší kôl III.ligy bolo plné obratov a prekvapení. Autotechna Stars zvládla dokonalý obrat proti Tornádu, keď prehrávali už o štyri góly. Munaro United zaskočilo Shadows a Underdogs nedalo šancu zdecimovanému Piánku. Záver hracieho dňa patril Stars, keď v ďalšej obrátke tohto kola porazili Haru a bodovo sa na svojho súpera dotiahli. V tabuľke strelcov sa na čele nič nemenilo a stále ju vedie Peter Gaal so Shadows s 25 gólmi. Tornádo siaha na prvé miesto, no už si nesmie dovoliť zaváhať.

Narimex Premium - SP Hronn Xanto (Juraj Plesník)
Foto zo zápasu Narimex Premium - SP Hronn Xanto (Juraj Plesník)
 

Liga pokračuje v sobotu 3. júna 2017 18.kolom I.ligy a 16.kolom II. a III.ligy.

 I.liga LIMFU Zvolen 18.kolo
9:00 Detroit - Demitrans
9:00 Remos - FC Mariáš
10:00 Euroteam - Xanto team
10:00 Rytieri - Zanziganda
11:00 Oranjes - L-Trade

 II.liga LIMFU Zvolen 16.kolo
11:00 Pivkári - Alcolégia
12:00 R-Pub Unionka - BarBar
12:00 Legionári - SP Hronn Xanto
13:00 Narimex Premium - Lokomotýv 99

 III.liga LIMFU Zvolen 16.kolo
08:00 Munaro United - Tornádo
08:00 Autotechna Stars - Shadows
13:00 Stars - Piánko
14:00 Underdogs - Hara

spodok
c3jo design