hlavicka
obsah_hore

L-Trade zakopol, boj o titul sa dramatizuje
22.05.2017 (Miloš Masarik a Juraj Plesník)

Súťaž LIMFU pokračovala zápasmi všetkých troch líg. Mužstvá vybojovali cenné body a tri kolá pred koncom sa zdramatizoval nie len boj o titul, ale aj o prvú priečku v II.lige.

Zanziganda otočila skóre z 1:3 s lídrom súťaže L-Trade a zvíťazila po vyrovnanom výkone celého mužstva. Zápas Remos – Oranjes bol za stavu 2:1 pre Remos predčasne ukončený v 33. minúte a bude mať dohru za zeleným stolom. Detroit nezachytil úvod zápasu s Rytiermi a aj napriek tomu, že stíhacou jazdou vyrovnali na 7:7 s cenného víťazstva sa tešili Rytieri. Euroteam s FC Mariáš po polčase remizoval, no v závere bol o gól šťastnejší. Xanto team nadelil Demitrans desiatku i zásluhou štyroch gólov Mareka Borgoňa. V tabuľke sa poradie mužstiev nemenilo. Ján Vaculčiak (Detroit) si upevnil vďaka trom gólom v tomto kole postavenie v tabuľke strelcov I.ligy, keď celkovo zaznamenal 30 presných zásahov.

Legionári prekvapivo držali krok s Barbarom, ale iba prvý polčas. V tom druhom už dominoval favorit a pripísal si potrebné tri body aj vďaka piatim gólom Tomáša Tonča. SP Hronn Xanto rozhdodlo o svojej o výhre nad Narimex Premiumom už v prvom polčase. R-Pub Unionka si poradila s prehľadom s Lokomotívom 99 a v poslednom zápase mali Pivkári na dosah výhru nad Alcolégiou, ale o výhru prišli v posledných sekundách. Poradie v tabuľke taktiež bez zmeny, ale v nadstavbovej časti to bude ešte zaujímavé.  Vladimír Grajciar z mužstva Pivkári stále na čele celkového poradia strelcov II.ligy s 23 gólmi.

Zápasy v III.lige mali byť najdramatickejšie, no hneď duel Munara United s Harou sa ani neodohral, pretože hráči Hara nenastúpili na stretnutie. Postup Munara bude tak definitívne spečatení, pretože zápas bude kontumovaný v ich prospech. Autotechna si síce prehrou so Stars skomplikovala postup, ale Piánko nevyužilo svoju šancu aj keď v zápase s Tornádom viedli, nakoniec sa gólom v závere z výhry tešil favorit. Shadows si zastrieľali proti Underdogs a štyrmi gólmi sa presadil Peter Gaal, ktorý sa zároveň dostal do čela strelcov III.ligy s 25 gólmi.