hlavicka
obsah_hore


Kto si zahrá o postup v II. a III.lige?
18.05.2017 (Juraj Plesník)
 
Dohrávným kolom ukončia v sobotu mužstvá II. a III.ligy základnú časť sezóny v ktorej si zmerali sily s každým súperom svojej ligy v dvoch zájomných zápasoch. Sezóna však v týchto ligách ešte nekončí.
 

II. a III.liga pokračuje trojkolovou nadstavbovou časťou do ktorej si mužstvá prenesú všetky získané body počas sezóny. Mužstvá na 1.-4. mieste si zmerajú sily vo vzájomných zápasoch v skupine o postup a mužstvá na 5.-8. mieste v skupine o záchranu resp. o umiestnenie.

Rozdelenie musžtiev do nadstavbovej časti II.ligy bolo známe už dávnejšie. V skupine o postup do I.ligy sa stretne líder Alcolégia s prenasledovateľmi BarBarom a Pivkármi a štvoricu doplní R-Pub Unionka síce s výraznejšou bodovou stratou, no určite s ambíciou pobiť sa o body v každom zápase.

V skupine o záchranu v II.lige sa predstavia SP Hronn Xanto, Lokomotýv 99, Legionári a s Narimex Premiumom, ktorý v najťažšej pozícii.

Oveľa pestrejšie je na tom III.liga. V skupine o postup do II.ligy sa s istotou predstavia vedúce Tornádo a Shadows a v skupine o umiestnenie Stars a Underdogs. Ďalšie štyri mužstvá Munaro United, Autotechna Stars, Hara a Piánko živia svoje nádeje na najlepšiu štvorku a o všetkom sa rozhodne až po sobotňajších zápasoch.

Najväčšie šance majú Munaro United a Autotechna, ktorým za určitých okolností neublíži pri postupe ani prehra so svojimi súpermi. Obe mužstvá odohrajú svoje zápasy o 13:00, Munaro United proti Hare a Autotechna Stars proti Stars. Následne o 14:00 vyzve Piánko vedúce Tornádo.

V akých pozíciách sú mužstvá prinášame v infografike a samozrejme aj porovnanie vzájomných zápasov v prípade rovnosti získaných bodov po poslednom kole.Porovnanie postavenia mužstiev pri rovnosti získaných bodov (20) po poslednom kole základnej časti III.ligy LIMFU 2016/2017:
1) Autotechna Stars a Piánko
2) Hara a Munaro United
3) Autotechna Stars, Munaro United, Hara
4) Hara, Munaro United, Piánko
5) Autotechna Stars, Hara, Munaro United, Piánko,spodok
c3jo design