hlavicka
obsah_hore


Víťazom LIMFU ZVOLEN CUP - Slovenského pohára výberov mestských líg 2017 KNL Košice
16.05.2017 (Miloš Masarik a Juraj Plesník)
 
V pondelok 8.5.2017 sa vo Zvolene konalo vrcholné podujatie v malom futbale LIMFU ZVOLEN CUP 2017 - Slovenský pohár výberov mestských líg za účasti 17 mužstiev. Podujatie s bohatým sprievodným programom organizovala Liga malého futbalu Zvolen z poverenia Slovenského zväzu malého futbalu v spolupráci s Mestským futbalovým klubom Zvolen na štadióne MFK Zvolen.
 

Na dvoch hracích plochách s umelou trávou pripravili organizátori turnaj pre najlepších hráčov súťaží z rôznych mestských líg z celého Slovenska.

Svojou účasťou podporil turnaj i vrcholný predstaviteľ malého futbalu Prezident Svetovej federácie Dr. Filip Juda, ktorý slávnostne otvoril turnaj: „Som rád, že som po druhý krát v krátkom časovom horizonte vo Zvolene. Prijal som znovu pozvanie výboru LIMFU Zvolen a veľmi si cením aktivitu zvolenských funkcionárov, ktorí pripravili výnimočnú akciu. Záujem o malý futbal vo svete rastie a je veľmi dobré pre jeho propagáciu, že sa konajú práve takéto turnaje. Aktivita schopných ľudí pôsobiacich v malom futbale je nielen vítaná, ale i potrebná a vidieť, že tu je na čom stavať. Verím, že sa tu ešte stretneme.“

LIMFU Zvolen reprezentovali dva výbery z hráčov pôsobiacich v našich súťažiach.

V skupine A nastúpil výber LIMFU Zvolen 2 pod vedením Ondreja Janečeka a Branislava Koleniča. V úvodnom vystúpení nestačil na favorita na postup výber Mestskej únie malého futbalu Trenčín (MUMF Trenčín), no po zlepšenom výkone si v druhom vystúpení pripísal náš výber všetky tri body proti výberu TOP liga Bratislava B, ktorý na poslednú chvíľu nahradil výber TOP liga Trnava. V zápase o postup však zvoenčania nestačili na výber Bratislavskej ligy malého futbalu (BLMF) a s turnajom sa rozlúčili už v základnej skupine.

 SKUPINA A   [
rozbaliť
|
zbaliť
9:00 MUMF Trenčín 4 - 0 LIMFU Zvolen 2
 
Kopčan Martin
1
 
       
 
Beňo Marek
1
           
 
Takáč Michal
1
           
 
Trúnek Patrik
1
 
       
                   
9:50 TOP liga Bratislava B 2 - 3 LIMFU Zvolen 2
 
Bučák Martin
1
 
 
gol
1
Borgoň Marek
 
Reguly Tomáš
1
     
gol
1
Konôpka Patrik
             
gol
1
Ostrihoň Andrej
                   
                   
10:40 BLMF Bratislava 2 - 0 LIMFU Zvolen 2
 
Felix Ľudovít
1
 
       
 
Juhás Peter
1
 
       
                   

 
Mužstvo
Z
V
R
P
Skóre
B
1. MUMF Trenčín
3
2
1
0
9
:
4
7
2. BLMF Bratislava
3
1
2
0
4
:
2
5
3. LIMFU Zvolen 2
3
1
0
2
3
:
8
3
4. TOP liga Bratislava B
3
0
1
2
6
:
8
1


Zostava LIMFU Zvolen 2: Bariak Marian, Mikla Miroslav (obaja Remos) Korpáš Peter (L-Trade), Borgoň Marek Plesník Matej (obaja Xanto team), Konôpka Patrik, Ostrihoň Andrej (obaja Rytieri), Černický Pavol (Oranjes)

Výber LIMFU Zvolen 1, ktorý videol z lavičky prezident LIMFU Ondrej Lameš a Štefan Sudimák ml. si počíňal lepšie a v skupine B najprv bez boja získal tri body z kontumovaného zápasu s výberom Futbalovej miniligy Prešovskej univerzity, ktorí nestihol úvod turnaja. V derby zápase porazili zvolenčania výber Mestskej únie malého futbalu Banská Bystrica (MUMF Banská Bystrica) a v súboji o prvé miesto v skupine im stačila aj divoká remíza s výberom Mestskej ligy malého futbalu Považská Bystrica (MLMF Považská Bystrica).

 SKUPINA B   [
rozbaliť
|
zbaliť
9:25 FM Prešovskej Uni. 0 - 5 LIMFU Zvolen 1
         
kontumačne
       
         
       
                   
10:15 MUMF Banská Bystrica 1 - 3 LIMFU Zvolen 1
 
Greško Róbert
1
 
 
gol
1
Moravčík Ladislav
             
gol
1
Sudimák Štefan ml.
             
gol
1
Vaculčiak Ján
                   
11:05 MLMF Považská Bystrica 4 - 4 LIMFU Zvolen 1
 
Brezničan František
2
 
 
gol
2
Moravčík Ladislav
 
Gardian Peter
1
     
gol
1
Sudimák Štefan ml.
 
Gáborík Adam
1
 
 
gol
1
Vaculčiak Ján
                   

 
Mužstvo
Z
V
R
P
Skóre
B
1. LIMFU Zvolen 1
3
2
1
0
12
:
5
7
2. MLMF P. Bystrica
3
1
2
0
8
:
7
5
3. FM Prešovskej Uni.
3
1
0
2
6
:
11
3
4. MUMF B.Bystrica
3
0
1
2
5
:
8
1

Vo štvrťfinále narazil výber LIMFU Zvolen 1 na bratislavský výber BLMF, ktorému v dramatickom súboji nakoniec podľahol o jediný gól a do ďalších bojov sa domácim postúpiť nepodarilo.

 ŠTVRŤFINÁLE   [
rozbaliť
|
zbaliť
12:45 BLMF Bratislava 2 - 1 LIMFU Zvolen 1
 
Vangel Dušan
1
 
 
gol
1
Vrana Ľubomír
 
Stašiak Juraj
1
 
       
                   

Zostava LIMFU Zvolen 1: Vrana Ľubomír, Valach Erik, Bobor Vladimír, Roziak Lukáš (všetci Remos), Lacko Tomáš, Höger Lukáš, Patz Erik (všetci L-Trade), Jamnický Ľudovít (Oranjes), Hradňanský Marián (Zanziganda), Moravčík Ladislav, Vaculčiak Ján (obaja Detroit), Kudlík Dominik (lokomotýv 99) Sudimák Štefan ml. (Euroteam)

V tridsiatich šiestich dvadsaťminútových zápasoch padlo spolu 177 gólov a v skoro desať hodinovom „maratóne“si najlepšie počínali hráči výberu Košickej novej ligy, ktorí vo finále porazili favorizovaný výber UNI LIGY Bratislava, tretí skončil výber Bratislavskej ligy malého futbalu po jednoznačnom víťazstve nad výberom Mestskej ligy malého futbalu Považskej Bystrice a vyradil i oba výbery LIMFU Zvolen.Okrem víťaznej trofeje putovali do Košíc aj niektoré individuálne ocenenia. Najlepším hráčom turnaja bol vyhlásený Peter Kozár (Košická nová liga) a honor najlepšieho strelca si odniesol Martin Mráz (Košická nová liga) spolu s  Petrom Gardianom (Mestská liga malého futbalu), ktorí strelili po osem gólov. Najlepším brankárom sa stal Ján Havag z výberu Bratislavskej ligy malého futbalu a najlepším hráčom do 21 rokov bol vyhlásený Ľubomír Vrana z domáceho výberu LIMFU Zvolen 1.

Po skončení turnaja trofeje, individuálne ocenenia a vkusné diplomy úspešným kolektívom i jednotlivcom riaditeľ organizačného výboru Ján Račko spolu s generálnym sponzorom  Rolandom Schallerom.Pre návštevníkov organizátori pripravili aj zábavnú zónu s  atrakciami pre deti. V priebehu dňa sa predstavili Ľudová hudba Jozefa Svinteka i členky Tanečnej školy Ing. Zuzany Niščákovej. Organizátorom sa podarilo prilákať do areálu MFK Zvolen viac ako tisícku návštevníkov. Vrcholom celého sprievodného programu bolo futbalové stretnutie internacionálov MFK ZvolenOld boys Slovan Bratislava spojené s odovzdaním pamätných listov bývalým hráčom a funkcionárom MFK Zvolen. O netradičný slávnostný výkop sa postarala po zoskoku reprezentačná pätica parašutistov pod vedením Jána Vrbinského. Sprievodné akcie pred finálovými stretnutiami ukončila bohatá tombola, kde medzi viac ako dvadsiatimi hodnotnými cenami dominovali veľkoplošný Full HD Televízor a poukaz na atraktívny let stíhačkou.

Riaditeľ organizačného výboru Ján Račko na záver konštatoval: „Podarilo sa spraviťpríťažlivú akciu a skĺbenie malého futbalu s veľkým, ktorý si po minulé roky iba konkurovalia toto bola prvá spoločná akcia. Som veľmi rád, že sa mi podarilo nájsť skupinu spolupracovníkov, nekomerčne zameraných a dúfam, že sa podarí z tohto podujatia spraviť peknú tradíciu. Usporiadaním Slovenského pohára sme ukázali cestu i pre iné ligy malého futbalu, že sa dá kvalitne zorganizovať turnaj aj na celoslovenskej úrovni. Chcel by som ako riaditeľ podujatia vysloviť poďakovanie všetkým, ktorí sa pričinili o zdarný priebeh podujatia. Od sponzorov cez organizátorov, vyzdvihnúť ústretovosť šéfa MFK Zvolen Petra Svetlánského, zanietenie Rolanda Schallera, Martina Svinteka , Miloša Masarika, Juraja Plesníka, Jána Bosáka i ďalších, ktorí odviedli penzum práce a obetovali veľa úsilia a času na jeho prípravu i zabezpečenie.

Kompletné výsledky na oficiálnej stránke turnaja www.limfucup.wz.sk


spodok
c3jo design