hlavicka
obsah_hore


Tornádo prišlo o svoju neporaziteľnosť s Autotechnou Stars.
16.04.2017 (Juraj Plesník)
 
Strelcom sa v tomto kole darilo. V niekoľkých zápasoch sme zaznamenali slušnú úrodu gólov.
 
Možno Veľkonočné sviatky a možno aj obraz súčasného malého futbalu v úvodných zápasoch prvej ligy ukázal svoju tvár. Euroteam so Zanzigandou nastúpili vo vzájomnom zápase s jedným resp. bez striedajúceho hráča na lavičke. Hra sa tak prelínala z jednej strany na druhú a prítomní mohli vidieť celkovo až 15 gólov. Najviac sa za Zanzigandu strelecky darilo Bordunovi s piatimi presnými zásahmi a Koreňovi s tromi, za Euroteam výsledok korigoval hattrickom Výboch. Xanto team proti Oranjes v stanovenom termíne nenastúpili na stretnutie a to muselo byť následne kontumované v prospech Oranjes. Dráma v zápase Detroitu s Remosom trvala len do polčasu, keď vďka trom gólom Melicha M. držal Detroit remízový výsledok. V druhom polčase však Remos potvrdil rolu favorita a aj vďaka štyrom gólom Roziaka v tomto zápase zvíťazil. V súboji Rytierov s L-Trade sa zrodila až nečakaná prestrelka, no líder súťaže prekvapenie nepripustil aj vďka piatim gólom Gavrila. V dôležitom zápase v boji o záchranu zaknihovali Demitrans po výbornom výkone prvú výhru v najvyššej súťaži proti FC Mariáš a poskočili na predposledné miesto o skóre pred Rytierov. Súboj o kráľa strelcov bude ešte nesmierne vyrovnaný. Vedúca dvojica Vaculčiak z Detroitu (22 gólov) a Záturecký z Oranjes (21 gólov) v tomto kole nenastúpila a tak nemala šancu svoje konto navýšiť.

Alcolégia dala zabudnúť na zaváhanie z minulého týždňa a proti poslednému Narimex Premiumu si pripísala pohodlné víťazstvo a potvrdila svoje postavenie na čele II.ligy. Posilnení Lokomotýv 99 rozhodol o svojom víťazstve proti Legionárom už v prvom polčase. Najviac sa strelecky darilo dvojici Lichner-Kudlík, keď obaja zaznamenali tri presné zásahy. V šlágri tohto kola druhej ligy sa stretli tretí BarBar s druhými Pivkármi. BarBar dokázal odvrátiť nepriaznivý stav z prvého polčasu a aj vďaka trom gólom Tonča tento zápas vyhral. V poslednom zápase II.ligy nedala oslebenému SP Hronn Xantu šancu R-Pub Unionka a pripísala si cenné tri body do ligovej tabuľky. V tabuľke strelcov je neohrozne stále na čele Grajciar V. z Pivkárov s 23 strelenými gólmi.

Najväčšie prekvapenie tohto hracieho dňa sa odohralo hneď v úvodonom zápase. Tornádo išlo z úvodu stretnutia za víťazstvom podľa predpokladov, no Autotechna Stars v druhom polčase zapli na vyššie obrátky duel otočili a uštedrili lídrovi III.ligy prvú prehru v tejto sezóne. Underdogs hrali s Harou dlho vyrovnaný zápas, ale nakoniec sa z výhry tešili futbalisti Hara. Vyrovnanosť najnižšej súťaže potvrdil súboj Piánka s Munarom United, v ktorom sa zrodila jediná remíza tohto kola. Na záver hracieho dňa si ešte poradili Shadows so Stars. Na čele strelcov III.ligy je po tomto kole dvojica Guglava z Munaro United (18 gólov) a Gaal P. zo Shadows (17gólov).

Foto zo zápasu Alcolégia - Narimex Premium (Juraj Plesník)
Foto zo zápasu Alcolégia - Narimex Premium (Juraj Plesník)
 

Liga pokračuje v sobotu 22. apríla 2017, no odohrajú sa len zápasy I. a III.ligy

 I.liga LIMFU Zvolen 13.kolo
9:00 Remos - Euroteam
9:00 L-Trade - Xanto team
10:00 Demitrans - Zanziganda
10:00 Detroit - Oranjes
11:00 FC Mariáš - Rytieri

 III.liga LIMFU Zvolen 12.kolo
08:00 Munaro United - Undredogs
08:00 Shadows - Piánko
11:00 Tornádo - Stars
12:00 Hara - Autotechna Stars

spodok
c3jo design