hlavicka
obsah_hore

Hneď v prvý hrací deň zbytočná kontumácia
03.04.2017 (Juraj Plesník)

Liga malého futbalu vo Zvolene pokračovala prvými zápasmi jarnej časti. Na programe bolo kompletné kolo I.ligy a dva dohrávané zápasy II.ligy.

Úvodné hracie kolo začalo dohrávanými zápasmi 3.kola II.ligy. Pivkári si z chuti zastrieľali proti Legionárom. Najviac sa strelecky darilo dvojici V.Grajciar so štyrmi gólmi a Mojžita sa presadil trikrát. Na druhom ihrisku si medzitým poradil s prehľadom tretí BarBar s posledným Narimex Premiumom. Pred ďalším kolom si tak víťazi dohrávok bodovo polepšili a zmiernili stratu na vedúcu Alcolégiu. V poradí strelcov sa V.Grajciar z mužstva Pivkári vzdialil svojím prenasledovateľom a tabuľku vedie s 18 presnými zásahmi.

Prvá liga záčala súbojom prvého s posledným, kde jednoznačne dominoval L-Trade a vysoko porazil nováčika Demitrans. Detroit vstúpil do zápasu s Euroteamom rýchlym gólom a do polčasu svoj náskok zveľadil na tri góly. V druhom polčase Euroteam zapol na vyššie obrátky, ale v posledných sekundách sa vyrovnania nedočkal. Rytieri dlho držali s Remosom krok a počas celého zápasu sa črtalo prekvapenie. Tri góly Halamu však nestačili a favorit si výhru nakoniec ustrážil aj vďaka štyrom gólom Bobora a troch Valacha. Favoritom proti FC Mariáš bolo aj Oranjes, ktoré však nastupovalo na zápas bez súpisky a registračných preukazov. Následnou konfrontáciou neprešli v dostatočnom počte a neboli tak schopní nastúpiť aspoň s pravidlami povoleným minimálnym počtom hráčov. FC Mariáš zaznamenal kontumačnú výhru a dôležité tri body v boji o záchranu. V poslednom zápase sa Xanto team síce ujal vedenia, ale už do polčasu futbalisti Zanzigandy otočilia v druhom dejstve svoju výhru ešte prikrášlili. Na čele ligovej tabuľky nenastala žiadna zmena a lídrom zostáva L-Trade pred dvojicou Zanziganda a Remos. Lídrom strelcov v najvyššej lige s 22 gólmi je aj vďaka dvom gólom v tomto kole naďalej Vaculčiak z Detroitu.

Foto zo zápasu Zanziganda - Xanto team (Ing. Miloš Masarik)

Najbližšie zsadanutie výboru LIMFU sa uskutoční v stredu 5. apríla 2017 od 18:00 v Dome Služieb vo Zvolene. Ďalšie kolo LIMFU sa odohrá v sobotu 8. apríla 2017. Na programe sú zápasy všetkých troch líg.