hlavicka
obsah_hore


Záver Ligy 40+ priniesol nový rekord
28.03.2017 (Miloš Masarik a Juraj Plesník)
 
Poslednú sobotu sa odohralo záverečné kolo LIMFU ligy 40+. Majstra sme už poznali dávnejšie, ale až do posledného kola sa bojovalo o najlepšieho strelca súťaže.


V poslednom kole padlo celkovo 58 gólov, čo je viac ako 19 gólov na zápas. V naháňačke za titulom najelpšieho strelca nestačilo Torňošovi (FC Coffola 40) ani 5 gólov v tomto kole. Neuveriteľný kúsok sa podaril Štefanovi Sudimíkovi ml. z majstrovského Boxo Utd. 56, ktorý sa presadil až 14krát!

Najlepší výkon podali v bránke R-Pubu 40 Martin Tužinský, ktorý obetavými zákrokmi zabránil mnohým šanciam FC Coffola a  v poli exceloval spomínaný Štefan Sudimák ml. (Boxo Utd. 56), ktorý sa dokázal nie len niekoľkokrát presadiť sám, ale zásoboval spoluhráčov gólovými prihrávkami. Poradie v tabuľke po deviatich kolách sa už meniť nemohlo a tak sa hralo o prestíž. Po skončení kola sa účastníci stretli na vyhodnotení LIMFU ligy 40+. Všetky mužstvá dostali originálne diplomy, poháre a plakety a majster tohto ročníka Boxo Utd. 56 prevzal i putovný pohár.

Najlepším strelcom s 37 gólmi i najlepším hráčom ligy sa stal Štefan Sudimak ml. (Boxo Utd. 56), najlepším obrancom Dušan Vojtek (Euroteam 40), najlepší útočníkom Rastislav Torňoš (FC Coffola 40) a najlepším brankárom Jozef „Dodo“ Snopko (Boxo Utd. 56).

All Stars LIGY 40+: Jozef „Dodo“ Snopko (Boxo Utd. 56) – Dušan Vojtek (Euroteam 40), Štefan Sudimak ml. (Boxo Utd. 56), Rastislav Torňoš (FC Coffola 40) a Maroš Balko (Euroteam 40).

V  súboji prvého s posledným nebolo o favoritovi pochýb. Dvadsať sedem bodový rozdiel bolo vidieť na hracej ploche od začiatku. Zápas sa vyvíjal podľa predpokladov, SP Hronn Xanto 40 nastúpilo iba s jedným hráčom na striedanie a v bráne chýbal Sás. Kalich horkosti tak vytrpel v bráne Ján Plesník, ktorý vyberal zo siete jednu loptu za druhou, napriek niektorým výborným zákrokom. V tabuľke strelcov viedol o gól Sudimák ml. (Boxo Utd. 56) pred Tornošom (FC Coffola 40) a čakalo sa veľa gólov, no že dá až neskutočných 14 nepredpokladal nikto. To ešte nahrával spoluhráčom do čistých šancí i keď mohol skórovať sám. Šestich hráčov SP Hronn Xanto 40 i tak patrí uznanie za bojovnosť. Rekord v počte gólov bol tak opäť raz prekonaný.

9:00 SP Hronn Xanto 40 2 - 26 Boxo Utd. 56
  Plavec
Kuchár Rudolf
1
 
(1-11)
 
gol
14
Sudimák Štefan ml.
 
Caban Milan
1
     
gol
4
Chabada Pavol
             
gol
2
Suja Peter
       
 
gol
2
Hakel Maroš
             
gol
1
Bosák Ján
             
gol
1
Žifčák Radoslav
             
gol
1
Šufliarsky Miroslav
             
gol
1
Vaculčiak
                   

V ďalšom stretnutí videli diváci najprv rysujúcu sa jednoznačnú záležitosť FC Coffoly, keď Torňoš v úvode prvého polčasu strelil pohodlne tri góly a zdalo sa, že bude naháňať Sudimáka v boji o čelo tabuľky strelcov. R-Pub však naštartovala kuriózna situácia, keď v zápale hry vhodil klasicky aut Mančák, no musel ho opakovať kopom z čiary podľa pravidiel a bol z toho gól v Štefkovej bráne. Finiš zvolenského „bieleho baletu“ vyústil vo vedenie, no pred koncom FC Coffola vyrovnala . Body sa tak delili.

10:00 R-Pub 40 7 - 7 FC Coffola 40
  Plavec
Stankovič Branislav
2
 
(3-5)
 
gol
5
Torňoš Rastislav
 
Soták Peter
2
 
 
gol
2
Dvorovenko Ján
 
Kurek Ľubomír
1
           
 
Danada Stanislav
1
           
 
Kocúr Milan
1
           
                   

Na záver desiateho hracieho dňa i celého 13. ročníka nastúpili proti sebe susedia v tabuľke. Vo veľmi pohodovom zápase si obe mužstvá užívali vyvrcholenie súťaže a predviedli sa niekoľkými peknými kombinačnými akciami. V drese zeleno bielych sa štyrmi gólmi zaskvel Šipula a dva góly strelil aj Valovčan. Uzdravený Paraj zaknihoval hetrik a o víťazstvo o dva góĺy sa postarali dvojgóloví Balko, VojtekJaneček.

11:00 Raky Elán 40 7 - 9 Euroteam 40
  Plavec
Šipula Peter
4
 
(2-4)
 
gol
3
Paraj Ján
 
Valovčan Jaroslav
2
 
 
gol
2
Balko Maroš
 
Kvasna Peter
1
     
gol
2
Vojtek Dušn
             
gol
2
Janeček Ondrej
                   

Víťaz LIMFU ligy 40+ 2017 mužstvo Boxo Utd. 56
Víťaz LIMFU ligy 40+ 2017 mužstvo Boxo Utd. 56
 spodok
c3jo design