hlavicka
obsah_hore

Spoznali sme nového majstra Ligy 40+
14.03.2017 (Miloš Masarik a Juraj Plesník)

Po poslednom sobotnom kole Ligy 40+ je jasné, že už dve kolá pred koncom sa žiadnemu z účastníkov nepodarí zosadiť Boxo Utd. 56 z prvej priečky, na ktorej sa drží od začiatku súťaže.

V 8.kole padlo celkom 26 gólov, čo je viac ako 8 gólov na zápas. Strelecky sa prejavili najmä hráči FC Coffola 40 so štyrmi gólmi J. MaľaTorňoš s tromi gólmi. Hattrick zaznamenal aj  Žifčák (Boxo Utd. 56). Celkovo v v tomto ročníku Ligy 40+ padlo v 24 stretnutiach 270 gólov a vsietilo ich 60 strelcov.

Stretnutia prvýkrát úspešne rozhodoval nováčik v rozhodcovskom drese na zápasoch LIMFU Lukáš Roziak. Najlepší výkon podali v bráne Boxa Utd. 56 Dodo Snopko, ktorý obetavými zákrokmi zabránil mnohým šanciam Euroteamu 40 a prispel k jednoznačnému víťazstvu, v poli bol výborný Ján Maľa (FC Coffola 40), ktorý hral zodpovedne v obrane, presadzoval sa v osobných súbojoch a  z množstva vytvorených šancí dokázal skórovať.

V prvom zápase nastúpili štvrtý Raky Elán 40 v odvete proti favorizovanej tretej FC Coffole 40. Zeleno-bieli v treťom kole zaskočili výkonom a prehrali iba o gól. No v tomto stretnutí si favorit poradil so súperom nečakane veľkým gólovým rozdielom a brankár Štefko si dokonca udržal čisté konto. Skóre otvoril autor hetriku Torňoš pokrásnej akcii Dvorovenka po ľavom krídle. Najviac bolo na ihrisku vidieť Jána Maľu, ktorý skóroval štyri krát väčšinou po bratových prihrávkach a to ešte niekoľko striel skončilo na žrdi. Do polčasu zverenci Doda Šataru strelili šesť gólov. Akcie Raky Elán hrajúcich síce s elánom končili tesne mimo brány, či niekoľko krát na jej konštrukcii. V druhom dejstve predviedli hráči FC Coffola rýchle kombinačné akcie na jeden dotyk a pridali do Kozárikovej brány ešte päť gólov.

1

V ďalšom zápase si zmerali sily piaty R-Pub 40 proti šiestemu SP Hronn Xanto 40. Mužstvá delili v tabuľke iba 4 body. Zápas posledných dvoch mužstiev Ligy 40+ začali lepšie bielo-červení, keď Soták sám pred Sásom nezaváhal a pomedzi jeho nohy otvoril skóre. Potom Cingel vychytal v čistej šanci Pokorádiho a z protiútoku zabezpečil dvojgólové vedenie R-Pubu Fekiač po prihrávke Sotáka. Do polčasu sa strelecky presadil ešte Stankovič. V druhom dejstve stupňoval R-Pub tlak pred Sásovou bránou a zvýšil vedenie po dvoch góloch Grófika, najprv strelou k žrdi a potom z trestného kopu. V závere už len SP Hronn znížili na konečných 5:1, po prihrávke Sása hlavou prekonal Cingela Krokoš.

1

V poslednom stretnutí sa stretli v priamom súboji vedúce mužstvá v súťaži. V prvom vzájomnom stretnutí zvíťazilo Boxo Utd. 56 po vyrovnanom polčase o tri góly, no tentokrát sa presadili ešte výraznejšie. Skóre stretnutia otvoril Euroteam 40 , keď sa po spolupráci KoleničaBibom presadil presnou strelou Vojtek. Potom sa chveli žrde na oboch stranách po strelách KoleničaSudimáka. Snopko vychytal v čistých šanciach BalkaVojtekaGuzman Sudimáka. Od polovice polčasu prišli chvíle Žifčáka, ktorý hetrikom uzavrel jeho skóre. V druhom dejstve sme mohli vidieť výborný výkon oboch mužstiev, no líder ligy mali naďalej navrch. Štefan Sudimák ml. napriek pozornému bráneniu zaznamenal dva góly a súper korigoval gólom Balka. Keď góly Boxa Utd. pridali BlazsekVégh, potvrdili tak víťazstvo i neporaziteľnosť v celej súťaži a možno povedať, že poznáme nového majstra 13.ročníka Ligy 40+.

11:00 Boxo Utd. 56 7 - 2 Euroteam 40