hlavicka
obsah_hore


Rekordné kolo Ligy 40+
28.02.2017 (Miloš Masarik a Juraj Plesník)
 
V sobotu 25.februára sa hralo 6.kolo trinásteho ročníka Ligy 40+. V telocvični ZŠ na sídlisku Zvolen-Západ sa podľa rozpisu súťaže očakával v troch stretnutiach už odvetnej časti tuhý boj o postavenie v tabuľke, keď sa stretli mužstvá v priamom súboji o prvenstvo i štvrté miesto.


V   troch stretnutiach 6.kola padlo celkom rekordných 49 gólov, čo je neuveriteľný priemer viac ako 16 gólov na zápas! Strelecky sa prejavili najmä  hráči Euroteamu 40  Dušan Vojtek so 6 gólmi, strelec 5 gólov Ondrej JanečekMaroš Balko prispel 4 presnými zásahmi. Celkovo v 13.ročníku Ligy 40+ padlo v pätnástich stretnutiach 196  gólov a vsietilo ich 54 strelcov. Stretnutia s prehľadom rozhodoval Peter Plavec. Najlepší výkon podali v bráne Boxo Utd. 56 Jozef Snopko a v hre Ján Blazsek, ktorý hral zodpovedne v obrane, presadzoval sa v osobných súbojoch a uplatňoval prehľad v hre presnými  prihrávkami do gólových šancí.

V prvom zápase sa stretol vedúci dosiaľ neporazený Boxo Utd. 56 a druhá FC Coffola 40, ktorá stratila body iba v úvodnom kole práve s  týmto súperom. V dôležitom zápase v boji o celkové prvenstvo musel arbiter krotiť vášne už v úvodných sekundách po tvrdých zákrokoch na Sudimáka. Coffoláci tesne bránili, hrali z dôrazom. Lepšie začali hráči Boxo Utd. 56. Skóre otvoril Žifčák, ktorému pred prázdnu bránku naservíroval loptu Sudimák, ktorý na dvakrát strelil druhý gól. Po oddychovom čase FC Coffola najprv sám pred Snopkom neuspel Torňoš, a FC Coffola sa dostala do tlaku, na čo súper takticky reagoval odychovým časom. Do konca prvého polčasu využil Adrián Štefko chybu v rozohrávke a znížil. Vyrovnanie mali na kopačkách postupne Štefko, TorňošDvorovenko, no Dodo Snopko zlikvidoval ich šance. Gólovú bodku za polčasom mohol dať Ján Maľa, no z metra loptu záhadne nedopravil do siete. Druhé dejstvo začal režírovať Blazsek, z ktorého nahrávky skóroval Žifčák, potom sa delovkou z trestného kopu  do šibenice  predviedol Végh. Keď Snopko zlikvidoval pokutový kop Dvorovenkovi a piaty gól strelil po prihrávke Vaculčiaka Šufliarsky, hrali hráči Boxo Utd. 56 už uvoľnene a  Végh pridal svoj druhý gól. Ján Maľa so šťastím síce znížil, no Šufliarsky  a Chabada zvýšili vedenie na rozdiel šiestich gólov. Po ruke na bránkovej čiare a červenej karte Páleníka premenil penaltu Sudimák. V nervóznom závere už len Adrián Štefko upravil na konečných 9:3. Boxo Utd. 56 si tak udržali neporaziteľnosť a upevnili vedúcu pozíciu.

9:00 Boxo Utd. 56 9 - 3 FC Coffola 40
  Plavec
Sudimák Štefan ml.
2
 
(2-1)
 
gol
2
Štefko Adrián
 
Végh Peter
2
   
zk
gol
1
Maľa Ján
 
Žifčák Radoslav
2
   
zk
    Štefko Patrik
 
Šufliarsky MIroslav
2
ck
    Páleník Ladislav
 
Chabada Pavol
1
           
                   

V druhom stretnutí  nastúpil tretí Euroteam 40 proti poslednému SP Hronn Xanto 40 . V prvom kole  zverenci Milana Maňku nastrieľali SP Hronn desiatku, no na stretnutie nastupovali bez brankára Slančíka a keďže chýbal i Guzman a tak sa medzi žrďami objavil prekvapivo Paraj. Lepšie začal SP Hronn, keď sa ujali vedenia po góle Krseka, no po Balkovom vyrovnaní sa rozbehol strelecký koncert Euroteamu. Za stavu 1:7 zahral mimo  pokutového územia Paraj rukou a po červenej karte ho striedal v bráne Šoučík. Gólovú bodku za polčasom dal Vojtek. V druhom dejstve  sa skoro zabúdalo na bránenie, útoky sa stiredali na oboch stranách a padlo ešte neskutočných 16 gólov. Hráči Euroteamu  predvádzali  akcie na jeden dotyk, dovolili si kľučky, či pätičky a strelecky dominoval so šiestimi gólmi Vojtek, výborný zápas odohral strelec piatich gólov JanečekBalko prispel štyrmi presnými zásahmi do Plesníkovej siete. Hetrik za zelenožltých dosiahli KrsekĽupták. 25 gólov v jednom zápase sa stalo rekordom v Lige 40+.

10:00 SP Hronn Xanto 40 6 - 19 Euroteam 40
  Plavec
Krsek Dušan
3
 
(1-8)
 
gol
6
Vojtek Dušan
 
Ľupták Miroslav
3
 
 
gol
5
Janeček Ondrej
 
Pokorádi Dušan
   
zk
   
gol
4
Balko Maroš
             
gol
1
Biba Ladislav
             
gol
1
Kurčík Jozef
             
gol
1
Šoučík Ľuboš
             
gol
1
Kolenič Branislav
           
ck
    Paraj Ján
                   

V poslednom stretnutí sa stretli  mužstvá susediace v tabuľke, ktoré získali zhodne po 4 body. V prvom kole navzájom remizovali a čakalo sa viac ako vyrovnané stretnutie. Súboj o štvrtú priečku začali lepšie zelenobiely, keď Uhliar prestrelil zo šestky obranu R-Pubu, ktorý nastúpil v zdecimovanej zostave bez piatich hráčov. Potom Tužinský vychytal Šipulov strelecký pokus a po strele Koreňa mu pomohla žrď. Na druhej strane Kozárik chytil strelu Grofika, ale kapituloval po strele Sotáka. Pred polčasovým hvizdom Tužinský kryl strelu Benčíka,  ale nezabránil vsietiť lišiackou pätičkou Šipulovi po rohu Uhliara. V druhom dejstve vyrovnal  Valo a mohol dostať R-Pub i do vedenia no dva krát strieľal nad. Raky Elán 40 zvýšili dôraz, hrali dobre kombinačne a po dobrom kolektívnom výkone šli do päťgóloveho vedenia. O stretnutí bolo rozhodnuté i keď R-Pub znížil gólom Sotáka, potom Benčík uzavrel hetrik a Kocúr stav stretnutia.

11:00 R-Pub 40 4 - 8 Raky Elán 40
  Plavec
Soták Peter
2
 
(1-2)
 
gol
3
Benčík Róbert
 
Valo Milan
1
 
 
gol
2
Šipula Peter
 
Kocúr Milan
1
     
gol
1
Holík Jozef
             
gol
1
Uhliar Ján
             
gol
1
Mičian
                   
                   
                   
                   

Program 7.kola v sobotu 4.3.2017 v hale ZŠ Nám. Mládeže
9:00 Euroteam 40 - R-Pub 40
10:00 Raky Elán 40 - Boxo Utd. 56
11:00 SP Hronn Xanto 40 - FC Coffola 40
spodok
c3jo design