hlavicka
obsah_hore

L-Trade víťazom STOKAT Zimného turnaja
13.02.2017 (Miloš Masarik)

Výbor LIMFU Zvolen v spolupráci so STOKAT-M zorganizoval v zimnej prestávke dlhodobých súťaží už tradičný turnaj v malom futbale. V telocvični ZŠ Zvolen Západ sa v  sobotu 11.februára uskutočnil už 29.ročník turnaja v malom futbale Stokat Zimný turnaj LIMFU.

Z 26 účastníkov súťaží LIMFU právo štartu využilo 17 mužstiev. Najviac bolo prvoligových mužstiev, desať a do turnaja sa prihlásili aj tri druholigové a  štyri mužstvá z tretej ligy.

Podobne ako v minulom ročníku víťaz turnaja mal zaručený štart spoločne s víťazom prvej ligy na Majstrovstvách Slovenskav malom futbale. Minuloročný triumf obhajovalo mužstvo Oranjes.

Turnaj sa odohral v štyroch základných skupinách systémom každý s každým o dve postupové miesta do vyraďovacej časti, kde sa pokračovalo KO systémom o celkové poradie. Celkovo sa odohralo až 36 stretnutí a v skoro 11 hodinovom zápasovom maratóne mohli diváci, ktorých kvalitný malý futbal prilákal do hľadiska v hojnom počte, vidieť v hre až 151 hráčov. V priebehu turnaja padlo úctyhodných 158 gólov, čo predstavuje niečo viac ako 4 góly na stretnutie.

Stretnutia nekompromisne rozhodovala trojica osvedčených arbitrov LIMFU Ján Urda, Peter PlavecPeter Hanes, ktorí udelili 23 žltých a 6 červených kariet a odpískaliv priebehu turnaja 4 penalty.

Zápasy v štvorčlenných skupinách a vo vyraďovacej častio poradie sa odohrali v dĺžke 17 minút a v päťčlennej skupine po 13 minút s 2 minútovými prestávkami medzi jednotlivými zápasmi.

Obhajca minuloročného triumfu Oranjes si v základnej skupine A poradil s prvoligovým FC Mariáš, postupujúcim z druhého miesta, lídrom II.ligy po jesennej časti Alcolégiou i treťoligovým Shadows.

V skupine B dominoval prvoligový Remos a spolu s Xanto teamom si poradili s ďalším prvoligistom Rytiermi aj treťoligovými Stars.

Obhajca ligového titulu zo sezóny 2015/2016 a vedúce mužstvo I.ligy po jesennej časti L-Tradeskupine C remizoval s prvoligovým Euroteamom a spolu s ním i postúpil, keď nedali šancu Demitrans a Autoteachne Stars.

Z jedinej päťčlennej skupiny D postúpila prvoligová Zanziganda aj napriek prekvapivej remíze s druholigovým BarBarom. Detroit podľahol Munaru United a práve treťoligista prekvapenie dotiahol až do konca postupom medzi najlepších osem.

Vo vyraďovacej časti turnaja sa vo všetkých stretnutiach rozhodlo o víťazovi v riadnom hracom čase a pokutové kopy v prípade nerozhodného výsledku nemuseli kopať.

V štyroch štvrťfinálových zápasoch Oranjes prestrieľali Munaro United, Euroteam s prehľadom postúpil cez Xanto team, víťaznú púť Remosu ukončil L-Trade a favorizovaná Zanziganda podľahla o tri góly bojovnému FC Mariáš.

V  semifinálových stretnutiach Oranjes podľahli po tuhom boji posilnenému Euroteamu najtesnejším rozdielom a takým istým výsledkom v zápase výbornej úrovne zvíťazili L-Trade nad FC Mariáš.

V zápase o tretie miesto zvíťazili Oranjes rozdielom gólu nad FC Mariáš po sedemgólovej prestrelke a to ešte zostalo množstvo šancí na oboch stranách nevyužitých.

Vo finále sa stretli dve dovtedy neporazené mužstvá, ktoré sa stretli ešte v základnej skupine C, kde sa zrodila remíza 1:1. V priebehu turnaja si pripísali zhodne po štyri víťazstvá a očakávalo sa vyrovnané stretnutie. Euroteam inkasoval cestou do finále iba dva góly a strelil ich šestnásť. L-Trade inkasovali do finále päť gólov a strelili dvanásť.

Stretnutie začali lepšie L-Trade, keď už v 30 sekunde skóroval Gregáň a keď o chvíľu znova prekonal Kozárika v bráne Euroteamu, zdalo sa že je rozhodnuté. Kľud na kopačky lídrov I.ligy LIMFU priniesol tretí gól Kucbela. Keď znížil Výboh na rozdiel dvoch gólov dostal sa Euroteam do tlaku, no šance najlepšieho hráča turnaja Štefana Sudimáka, VojtekaHlaváča vychytal najlepší brankár turnaja Lukáš Höger. Keď v  najväčšom tlaku Euroteamu v snahe znížiť vedenie L-Trade zbehol po ľavej strane Gavrilo a delovkou do vinkla nedal Kozárikovi šancu. O gólovú bodku za stretnutím sa postaral po peknej kombinačnej akcii Zajac, ktorý upravil stav stretnutia na konečných 1:5. Víťazom turnaja sa tak stalo mužstvo L-Trade.

Po finálovom stretnutí vyhlásili výsledky turnaja a ocenili najlepších jednotlivcov prezident LIMFU Ondrej Lameš a člen výboru LIMFU Ján Račko. Najlepším hráčom turnaja sa stal Štefan Sudimák ml. z Euroteamu. Najlepším brankárom aj vďaka vydarenému finále Lukáš Höger z víťazného L-Trade a titul najlepšieho strelca s 9 gólmi získal Ján Kouřil z Oranjes.

O výnimočný počin fair-play sa postaral Dominik Kudlík zo Zanzigandy, ktorý priznal rozhodcovi porušenie pravidiel po strelenom góle súperovi v zápase s BarBarom za stavu 1:0. Za tento počin sa organizátori rozhodli udeliť mu cenu fair-play.

Kompletné výsledky turnaja a celkové poradie mužstiev nádjdete na stránke aktuálneho ročníka Zimný turnaj/aktuálny ročník