hlavicka
obsah_hore


4.kolo 13. ročníka Ligy 40+
06.02.2017 (Miloš Masarik)
 
V sobotu 4.februára hralo 4.kolo už trinásteho ročníka Ligy 40+. V telocvični ZŠ na sídlisku Zvolen-Západ sa podľa rozpisu súťaže očakával v troch stretnutiach tuhý boj o postavenie v tabuľke, keď sa stretli mužstvá v priamom súboji o druhé i piate miesto.


V   troch stretnutiach 4.kola padlo celkom 24 gólov, čo je úctyhodný priemer 8 gólovna zápas. Strelecky sa prejavili najmä Štefan Sudimák ml. (Boxo Utd.) a Ján Dvorovenko (Coffola), ktorí zaznamenali hetrik. Celkovo v 13.ročníku Ligy 40+ padlo v dvanástich stretnutiach 108 gólov a vsietilo ich 39 strelcov.

V prvom zápase sa stretli v priamom súboji tretí z druhým. Coffola nastúpila v plnej zostave, ale Euroteamu chýbali zranení a chorí Vojtek, ParajPaulovčík, čo sa od začiatku prejavilo i na ihrisku. „Coffoláci“ trpezlivým obliehaním Slančíkovej brány čakali na chyby v obrane „maňkovcov“ a skóre otvoril strelou k žrdi agilný Dvorovenko, ktorý pridal i druhý gól po perfektnej prihrávke Torňoša. Dvorovenka v závere prvého dejstva vychytal Slančík a gólom neskončili ani gólové šance Euroteamu, keď najprv Šoučík a potom Trnavský neskórovali a Janečkova strela skončila na žrdi. V druhom polčase najprv nepremenil šancu Balko, potom Šoučík strieľal vedľa a neskôr oslabil mužstvo, keď bol po druhej žltej karte vylúčený. Keď po rohu zvýšil A.Štefko vedenie na 3:0 a bolo rozhodnuté. Potom uzavrel hetrik gólom po rýchlej kombinačnej akcii Dvorovenko.  Euroteamu sa podarilo dostať loptu do siete po rohu a Trnavského strele. Druhý gól mohol pridať Kolenič, no brankár P.Štefko vyrazil na roh. Snaha znížiť vedenie končila na žrdiach a naopak do konca stretnutia pridali góly s prehľadom A.Štefko a J.Maľa. FC Coffola sa tak posunuli na druhú priečku tabuľky.

9:00 FC Coffola 40 6 - 1 Euroteam 40
  Hanes
Dvorovenko
3
 
(2-0)
 
gol
1
Trnavský
 
A.Štefko
2
   
zk
    Balko
 
J.Maľa
1
   
    Šoučík
 
   
       
                   
                   

V druhom stretnutí nastúpili vedúci „Boxáci“, ktorí ešte neprehrali proti štvrtému R-Pubu. Mužstvá delilo v tabuľke päť bodov a očakávalo sa víťazstvo favorita, no prvý polčas, hlavne jeho výsledok tomu nenasvedčoval. V bráne R-Pubu prekvapil výkonom Cingel, ktorý s prehľadom likvidoval jednu šancu Utd. za druhou, nebojácnymi a obetavými zákrokmi privádzal strelcov súpera doslova do zúfalstva. Priebeh stretnutia si však skomplikovali hráči Boxa, keď po malej domov brankár Snopko zahral rukou a Soták sa zo šestky nemýlil. Keď po Žifčákovej ruke premenil penaltu Grofik schyľovalo sa k prekvapeniu. „Biely“ dostali krídla a hrozili po rýchlych akciách. Keď po zákroku na Mančáka v pokutovom území zostala píšťalka arbitra nemá a Grofikova delovka skončila na žrdi nastupoval R-Pub do druhéhodejstva „iba“ s dvojgólovým vedením. Zlomom v stretnutí bol pokutový kop, ktorý premenil najlepší strelec súťaže Sudimák ml. i keď Cingel „vložil“ do strely hlavu, lopta skončilav sieti. Potom vypracoval SudimákBlazsekom šancu Chabadovi, ktorý vyrovnal. Vedenie Boxa zabezpečil umiestnenou strelou Hakel a potom už iba pridal svoj druhý gól Sudimák a po perfektnom sóle od vlastnej brány cez štvoricu súpera zaknihoval hetrik a svojim celkovo dvanástym gólom si upevnil vedenie v tabuľke strelcov. „Boxáci“ si tak zachovali neporaziteľnosť.

10:00 Boxo Utd. 56 5 - 3 R-Pub 40
  Hanes
Sudimák Štefan ml.
3
 
(0-2)
 
gol
1
Grofik
 
Hakel
1
 
 
gol
1
Mančák
 
Chabada
1
     
gol
1
Soták
                   
                   

V poslednom stretnutí sa stretli posledné dve mužstvá Ligy 40+, ktoré delil iba bod. Lepšie začali „xanťáci“ keď po Krokošovej akcii skóroval Macurák. Keď pridal gól Pokorádi zdalo sa, že Xanto zaboduje, no Šipula využil konečne jednu z mnohých svojich šancí strelou do vinkla znížil a Kvasna vyrovnával po „okatej“ prihrávke Gajdoša. Potom Kozárik asistoval prihrávkou pri druhom góle Kvasnu a gólový účet prvého dejstva uzavrel Uhliar. Raky Elán v druhom polčase dokázali nielen udržať vedenie, ale i skórovať. Nakopol ich k výkonu pekný gól Plesníka po prihrávke Krokoša. Potom strieľali už iba zelenobieli. Po góle Mičiana po akcii na jeden dotyk s Uhliarom uzavrel skóre stretnutia Klinec. SP Hronn Xanto tak zatiaľ nebodoval.

11:00 Raky Elán 40 6 - 3 SP Hronn Xanto 40
  Hanes
Kvasna
2
zk
(4-2)
 
gol
1
Macurák
 
Uhliar
1
 
 
gol
1
Pokorádi
 
Mičian
1
     
gol
1
Plesník
 
Klinec
1
           
 
Šipula
1
           
 
Koreň
   
zk
         
                   

Stretnutia rozhodoval s prehľadom Peter Hanes, ktorý udelil päť žltých kariet a jednu kartučervenú.

Brankárom kola bol v bráne R-Pubu chytajúci Juraj Cingel, ktorý v prvom dejstve s prehľadom likvidoval jednu šancu Boxo Utd. za druhou, nebojácnymi a obetavými zákrokmi privádzal strelcov súpera doslova do zúfalstva a vychytal prijateľný výsledok. Naj hráčom bol zaslúžene Ján Dvorovanko v drese Coffoly, ktorý nielen zaznamenal hetrik, ale bolo ho celoplošne vidieť v akciách. V tabuľke strelcov vedie s 12 gólmi Števo Sudimák ml. (Boxo), ktorý zaznamenal „iba“ hetrik.


Program 5.kola v sobotu 18.2.2017 v hale ZŠ Nám. Mládeže
9:00 FC Coffola 40 - R-Pub 40
10:00 Euroteam 40 - Raky Elán 40
11:00 Boxo Utd. 56 - SP Hronn Xanto 40
spodok
c3jo design