hlavicka
obsah_hore


Ligy 40+ pokračovala zápasmi 3.kola
01.02.2017 (Miloš Masarik)
 
V sobotu 28.januára sa po týždňovej prestávke hralo 3.kolo už trinásteho ročníka Ligy 40+. V telocvični  ZŠ na sídlisku Zvolen-Západ sa podľa rozpisu súťaže očakával v troch stretnutiach tuhý boj o postavenie v tabuľke, keď sa vo vzájomných súbojoch stretli kandidáti na prvenstvo a bojovalo sa do posledného hvizdu o dôležité body.


V   troch stretnutiach 3.kola padlo celkom 28 gólov, čo je úctyhodný priemer viac ako 9 gólov na zápas. Strelecky sa prejavili najmä  Štefan Sudimák ml. (Boxo Utd. 56) so štyrmi gólmi a Rasťo Torňoš  (Coffola40 ), ktorý zaznamenal hetrik.  Celkovo v 13.ročníku Ligy 40+ padlo v deviatich stretnutiach 84  gólov a vsietilo ich 33 strelcov.

V prvom zápase posledných dvoch mužstiev Ligy 40+ začali lepšie „xanťáci“. Do vedenia ich dostal Ľupták, keď obohral Danadu a s prehľadom poslal loptu za Cingela. Potom sa začali na ihrisku „diať veci“. V priebehu 33 sekúnd padli tri góly, keď najprv Belička vyrovnal, potom Vlačuha napálil z výkopu loptu po góle cez teč do siete a po rozohraní a faule z trestného kopu skóroval opäť Belička. Už o minútu strhol vedenie na stranu R-Pubu Fekiač. V druhom dejstve síce stupňoval R-Pub tlak pred Sásovou bránou a zvýšil vedenie po góloch  GrófikaSotáka. No potom zapli „xanťáci“ a znížili delovkou Vlačuhu a po „okatej“ prihrávke Plesníka sa gólovou strelou prezentoval Macurák. Potom už platilo „otrepané“ nedáš-dostaneš, keď najprv nepremenil tutovku Ľupták a z protiútoku uzavrel skóre stretnutia delovkou do vinkla Grofik.

9:00 SP HRonn Xanto 40 4 - 6 R-Pub Unionka 40
  Hanes
Vlačuha
2
 
(2-3)
 
gol
2
Grofik
 
Macurák
1
     
gol
2
Belička
 
Lupták
1
     
gol
1
Fekiač
 
Pokorádi
   
zk
 
gol
1
Soták
           
zk
    Stankovič
                   

V druhom stretnutí  nastúpili v priamom súboji o prvenstvo vedúce mužstvá v súťaži, o poradí ktorých rozhodovalo iba skóre v prospech Euroteamu, ktorý však nastúpil v oklieštenej zostave iba s  dvomi hráčmi na striedanie. Boxáci venovali stretnutiu náležitú pozornosť a nastúpili skoro v kompletnej zostave. Skóre stretnutia otvorili po tlaku „euráci“ kurióznym gólom Balka, ktorý v skrumáži pred bránou ležiac pod brankárom Snopkom tušiac loptu niekde pred bránkovou čiarou pätičkou skóroval. Hrali sa futbalové šachy a pri technickej vyspelosti hráčov oboch mužstiev bolo stále na čo pozerať pred nebývale zaplneným hľadiskom.  Najlepší hráč stretnutia Števo Sudimák ml. napriek pozornému bráneniu vyrovnal, no do vedenia po Parajovej akcii šli znova „maňkovci“, keď strelu odrazenú od žrde dopravil do siete Janeček. Potom vykopával loptu z bránkovej čiary Balko, ale do polčasu vyrovnal stav derby Hakel. V druhom dejstve boli ozdobou súboje Balka so Sudimákom, ktorý ako sa nakoniec ukázalo bol rozdielovým hráčom a svojim hetrikom v druhom dejstve sa postaral o to, že po šlágri kola si  „boxáci“ zachovali zaslúžene neporaziteľnosť i po priamom súboji z jedným z adeptov na prvenstvo. Piaty gól Boxa Utd. bol hodný do rubriky „frajer na záver“, keď Sudimákova strela sekundu pred koncom putovala za bránkovú čiaru od žrde do žrde a od hlavy ležiaceho Slančíka. Výborný výkon predviedli obaja gólmani, obetavý Slančík zabránil vo viacerých gólových šanciach, no absolutórium si v nervóznom stretnutí zaslúžil určite  Snopko.

10:00 Euroteam 40 2 - 5 Boxo Utd. 56
  Hanes
Balko
1
 
(2-2)
 
gol
4
Sudimák Štefan ml.
 
Janeček
1
 
 
gol
1
Hakel
           
zk
    Žifčák
                   

V poslednom stretnutí nastúpili  Raky Elán 40  proti favorizovanej Coffole 40. Zelenobieli  nastúpili s posilami v zostave a od začiatku zaskočili výkonom Coffolu, ktorej hráči v tomto ročníku neprezentujú oslnivú formu ako v predchádzajúcich ročníkoch.  Skóre otvoril Torňoš po krásnej akcii po ľavom krídle. Šipula  vyrovnal s prehľadom, keď si posadil brankára Štefka a „ coffolákov“ gól prinútil zvýšiť obrátky. Do polčasu zverenci Doda Šataru strelili ešte dva góly, keď najprv stečoval loptu do vlastnej brány Koreň a potom po Dvorovenkovej prihrávke efektne „ibrahimovičovskou“ pätičkou zvýšil Torňoš, no v druhom dejstve sa dokázali  Raky Elán  dostať do vedenia, keď výbornými prihrávkami Turan pripravil šance KoreňoviŠipulovi. Vedúci gól Klinca sa zdal rozhodujúcim, no „coffolákov“ dostala do zápasu delovka Kolára. Potom mohol tri krát rozhodnúť výborne hrajúci Šipula, no pred Štefkom neuspel. Naopak Torňoš sa dočkal hetriku a Dvorovenko strelou k žrdi uzavrel skóre.

11:00 Raky Elán 40 5 - 6 FC Coffola 40
  Hanes
Klinec
2
zk
(1-3)
 
gol
4
Tornoš
 
Šipula
2
 
 
gol
1
Dvorovenko
 
Koreň
1
     
gol
1
Kolár
 
Turan
   
zk
   
gol
1
Seman
           
zk
    Mituchovič

Stretnutia  rozhodoval  s prehľadom Peter Hanes, ktorý v stretnutiach zvládol zbytočnú nervozitu a udelil šesť žltých kariet.

Brankár kola bol určite  „Dodo“ Snopko , ktorý pôsobil pri zákrokoch isto, lopty nevyrážal, ale chytal, čím eliminoval šance súpera a naj hráčom znova Štefan Sudimák ml. (obaja Boxo Utd. 56). V tabuľke strelcov došlo k očakávanej zmene, do čela sa dostal s 9 gólmi Števo Sudimák ml. (Boxo Utd. 56) po 4 góloch v 3.kole, hetrikom sa na druhé miesto vyšvihol Rasťo Torňoš (Euroteam 40 ) spolu s 8 strelenými gólmi a Maroš Balko (FC Coffola 40) strelil „iba“ gól a so 7 gólmi gólmi klesol na 3.miesto.


Program 4.kola v sobotu 4.2.2017 znova v hale ZŠ Nám. Mládeže
9:00 FC Coffola 40 - Euroteam 40
10:00 Boxo Utd. 56 - R-Pub 40
11:00 Raky Elán 40 - SP Hronn Xanto 40
spodok
c3jo design