hlavicka
obsah_hore


V súboji výberov rozhodovali penalty
10.01.2017 (Miloš Masarik a Juraj Plesník)
 
V rámci programu 6.ročníka Turnaja Troch kráľov v malom futbale o putovný pohár organizovaný v spolupráci s LIMFU Zvolen sa v telocvični IX. ZŠ Zvolen – Západ na Námestí mládeže odohralo stretnutie výberov LIMFU ZvolenMÚMF Banská Bystrica.


Banská Bystrica aj Zvolen majú bohatú futbalovú tradíciu a preto nie je žiadnym prekvapením, že aj malý futbal si získal v tomto regióne veľkú obľubu. Dlhodobé súťaže sa v oboch mestách organizujú už viac ako 30 rokov a MÚMF Banská Bystrica ako aj LIMFU Zvolen patria počtom účastníkov medzi najpočetnejšie na Slovensku. Popularitu malého futbalu potvrdzuje aj množstvo turnajov v regióne, ktoré sa organizujú počas letnej či zimnej prestávky.

Posledné vzájomné meranie síl sa uskutočnilo v športovej hale v Badíne ako exhibičné dvojstretnutie medzi výbermi Ligy 40+ Zvolen a Ligy straých pánov 40+ Banská Bystrica a výbermi LIMFU ZvolenZimnej ligy Banská Bystrica ešte 28. decembra 2014. V obidvoch stretnutiach zvíťazili hráči Banskej Bystrice, ktorí využili skúsenosti z väčšej haly, v ktorej hrávajú pravidelne. V stretnutí starších pánov porazil výber bystričanov výber hráčov zo Zvolena nečakane vysoko 8:3. Potom dominovali aj hráči výberu bystrickej zimnej ligy nad výberom LIMFU Zvolen 4:1.

Na stretnutie výberov líg malého futbalu dvoch odvekých rivalov nastúpili obe mužstvá v typických farbách oboch miest. MÚMF Banská Bystrica v bielo-červenej kombinácii dresov s logom bystrického Dynamicu a LIMFU Zvolen kontrastoval červeno-modrými dresmi.
 
 
                 
  Lukáš Höger   L-Trade     Ján Polóny  
Unios
  Ľubomír Guzman   Euroteam     Peter Kozárik  
Simaček
  Marián Hradňanský   Zanziganda     Peter Výlupok  
Skackavá
  Peter Chromý   Zanziganda     Michal Konder  
Skackavá
  Dominik Kudlík   Zanziganda     Tomáš Ondrejka  
Skackavá
  Štefan Sudimák ml.   Zanziganda     Róbert Kútik  
Skackavá
  Martin Kucbel   L-Trade     Daniel Kohút   
ŠK Everlift Remio
  Tomáš Lacko   L-Trade     Peter Vajda  
TriPe
  Pavol Černický   Oranjes     Lukáš Berec  
Bianconeri
  Marcel Fraňa   Oranjes     Lukáš Kupec  
Stoka
  Ján Kouřil   Oranjes        
  Jakub Sudimák   voľný hráč        
                 
výber LIMFU Zvolen
výber MUMF Banská Bystrica

Slávnostný výkop stretnutia mala mať futbalová legenda Jozef Hrdlička st., ktorého zastupoval najmladší z futbalovej dynastie prvoligový rozhodca vnuk Branislav Hrdlička a legenda zvolenského hokeja Ján Tomanec, ktorý stretnutie výkopom otvoril. Na priebeh dohliadala pred 230 divákmi dvojica arbitrov Peter Hanes a Peter Plavec.

Od začiatku sa hralo naplno a s prekvapivým nasadením. Diváci mohli vidieť brilantnú techniku, súhru, výborné kolektívne výkony okorenené peknými gólmi. Na domácom výbere, ktorý mal zo začiatku prevahu, bolo vidieť, že je zvyknutý hrávať na menšom ihrisku ako sa hrávajú bystrické ligy. Proti úvodnej formácii Kucbel, Kouřil, Štefan SudimákLackoHögerom v bránke nastúpili hostia so štvoricou Berec, Vajda, OndrejkaKohút v poli a ich svätyňu chránil Kozárik.

Ako prvý ohrozil bránu Kucbel, ktorý získal priamy voľný kop. Štefan Sudimák ho rozohral na Lacka, no jeho strelu vytesnil Kozárik na roh. Domáci nič nevyťažili zo série rohových kopov a naopak Höger musel zasahovať po delovke Bereca. Akcie sa striedali na oboch stranách. Skóre otvoril Kudlík a druhý gól pridal po peknej kombinačnej akcii Lacko. Hostia skorigovali stav gólom Kútika taktiež po peknej súhre. Stretnutie pripomínalo šachovú partiu, na ťahu a v šanci sa striedali oba celky. Domáci mohli zvýšiť vedenie v závere polčasu, keď Kozárik najprv vychytal Jakuba Sudimáka z 3 metrov a potom zlikvidoval i pokus Kudlíka. Stav po prvom dejstve bol tak 2:1 pre výber LIMFU.

Hosťujúci hráči nastúpili do druhého s Polónym v bráne a začali pôsobiť zohratejším dojmom. Hra sa zrýchlila a bystričania sa začali viac presadzovať v osobných súbojoch. V dynamickom priebehu najprv Polóny vytesnil Kudlíkovu strelu na roh a potom zlikvidoval i Chromého šancu. Na druhej strane sa nepresadil KonderVajda pálil nad. Za výber LIMFU skóroval v ďalšom priebehu Kouřil a za výber MÚMF sa presadil zase Kohút. Dve minúty pred koncom viedli zvolenčania o gól a tak bystričania, v snahe vyrovnať, stiahli z hry brankára Polónyho, ktorého nahradil do poľa Ondrejka. Staré známe nedáš - dostaneš sa potvrdilo aj tentokrát. Štefan Sudimák výborným pozičným bránením vybojoval loptu, ale jeho syn Jakub Sudimák lobom z vlastnej polovice ihriska netrafil prázdnu bránu hostí. Minútu pred koncom stretnutia po vybehnutí Högera proti Kútikovej prihrávke, prepasíroval Výlupok loptu do zvolenskej brány cez ležiaceho Hradňanského a upravil tak na konečných 3:3.

Po napínavom závere sa tak muselo rozhodnúť v penaltovom rozstrele, v ktorom sa viac darilo domácemu výberu LIMFU Zvolen, ktorý sa presadil dvakrát pričom hosťujúci výber MUMF Banská Bystrica dokázal skórvať len raz.


16:30 LIMFU Zvolen 2 3 - 3 1 MUMF Banská Bystrica
  Hanes
Domnik Kudlík
1
 
(2-1)
 
gol
1
Kútik Róbert
  Plavec
Tomáš Lacko
1
 
na penalty
 
gol
1
Výlupok Peter
 
Ján Kouřil
1
 
zk
gol
1
Kohút Daniel
 
Sudimák Štefan ml.
   
zk
       
                   
 
 
       
LIMFU Zvolen - MUMF B.Bystrica 6.1.2017
LIMFU Zvolen - MUMF B.Bystrica 6.1.2017
   
LIMFU Zvolen - MUMF B.Bystrica 6.1.2017
LIMFU Zvolen - MUMF B.Bystrica 6.1.2017
   
LIMFU Zvolen - MUMF B.Bystrica 6.1.2017
LIMFU Zvolen - MUMF B.Bystrica 6.1.2017
 
LIMFU Zvolen - MUMF B.Bystrica 6.1.2017

Autor článku: Miloš Masarik
Korekcia a úpravy: Juraj Plesník
Foto a video: J.Števonkaspodok
c3jo design