hlavicka
obsah_hore


Zvolen v SZMF Superlige ešte neprehral
27.04.2019 (Miloš Masarik a Juraj Plesník)
 
SZMF Superliga pokračovala druhým kolom, ktoré sa odohralo opäť vo Zvolene na umelej tráve futbalového štadióna MFK Zvolen. V utorok 23.04.2019 večer sa za trvalého dažďa pod umelým osvetlením predstavila štvorica účastníkov SZMF Superligy skupiny Východ.

V SZMF Superliga 2.kolo skupina Východ
V prvom dueli sa stretli výbery líg malého futbalu z Nitry, ktorý v prvom kole remizoval zo Zvolenčanmi a Prešova, ktorý prekvapil víťazstvom nad favoritom z Košíc. V druhom zápase čakal Zvolenčanov práve výber Košíc, tvorený prevažne reprezentantmi, Majstrami Slovenska z uplynulej sezóny a dokonca posilnení i žolíkom Marošom Sasákom, ktorý priletel iba kvôli tomuto stretnutiu na obrátku z pôsobenia v Londýne. Kvalita, aspoň tá papierová, bola tak na strane východniarov, no v zostave Zvolenčanov figurovali tiež kvalitní hráči so skúsenosťami i z ligy majstrov a z majstrovského tímu SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen.
Proti favorizovaním Košiciam so snahou prekvapiť
Základná zostava Košíc pripomínala tú reprezentačnú z Majstrovstiev Európy v Kyjeve. Veľký favorit stretnutia však potreboval na odpútanie z poslednej priečky naplno bodovať a tomu zodpovedala i taktika
s ktorou do stretnutia nastúpil. Domácich však nezaskočila a už v úvode mohol ísť Zvolen do vedenia, keď sa pred Ľubomírom Pangrácom (Košice) dva krát nepresadil Vladimír Bobor (Zvolen/Oranjes). Košičania umne dirigovaní Mariánom Pillárom (Košice) dokazovali kvality v rozohrávke, no Zvolenčania zodpovedne dostupovali k súperovi a nedovolili rozvinúť nebezpečnú akciu. Strely z diaľky nerobili Ondrejovi Pavlendovi (Zvolen/Demitrans) problém a domáci sa čoraz viac osmelovali. Zvolenčania si vytvárali šance a mali aj možno smolu, lebo zákrok brankára kĺzačkou v pokutovom území na Ľudovíta Jamnického (Zvolen/Oranjes) v čistej šanci sa nepískal. Naopak po nevinnom autovom vhadzovaní sa najlepšie zorientoval v pokutovom území domacich Pavol Gere (Košice) a pretlačil loptu do siete.

Druhé dejstvo prinieslo kvalitnú hru z oboch strán, lepšie začali domáci, keď v 28. minúte zužitkoval šancu Ľudovít Jamnický (Zvolen/Oranjes). Po vyrovnaní boli síce technickejší Košičania, no domáci spoľahlivo zatvárali priestor pre rozvinutie akcií favorita. V polovici polčasu zatlačili súpera pred bránku Ľubomíra Pangráca (Košice), strelu zblokoval rukou Michal Gere (Košice) v pokutovom území, no arbitri opäť nepiskali. Veľkú šancu na strhnutie vedenia nezužitkoval Marek Borgoň (Zvolen/Remos) a tak v 35. minúte dostal favorita do vedenia Michal Gere (Košice). Domáci začali do hry zapájať aj vystriedaného brakára Lukáša Högera (Zvolen/L-Trade), ktorý sa dostal až pred pokutové územie Košíc. Zvolenčania o loptu prišli, o Pavol Gere (Košice) prázdnu bránku netrafil. V 40. minúte Ivan Pařenica (Zvolen/L-Trade) prekvapil obranu na čele s reprezentačným brankárom a vyrovnal. Zvolenčania vycítili šancu, pritlačili súpera, vyhrávali osobné súboje. Z priameho kopu výborne vystrelil Igor Kotora (Zvolen/Euroteam), lopta minula bránu už prekonanéh o Ľubomíra Pangráca (Košice) o centimetre. V závere musel v šanci i za cenu žltej karty zastaviť faulom prenikajúceho Andryia Borduna (Zvolen/Remos) Pavol Gere (Košice).

Body sa tak delili a pre postup do bojov o titul budú musieť v treťom kole obaja súperi bodovať naplno.

21:00 Zvolen 2 - 2 Košice
  Hrdlička
Pařenica Ivan
1
 
(0-1)
 
gol
1
Gere Michal
  Urda
Jamnický Ľudovít
1
   
zk
gol 1 Gere Pavol
                   


Foto zo stretnutia SZMF SUperligy Zvolen - Košice (Foto: Filip Nagy)
Foto zo stretnutia SZMF SUperligy Zvolen - Košice (Foto: Filip Nagy)

Zostava mužstva Zvolen :
Pavlenda Ondrej, Höger Lukáš – Vreštiak Dominik, Kouřil Ján, Kucbel Martin, Hanuska Miroslav, Pařenica Ivan, Jamnický Ľudovít, Bobor Vladimír, Borgoň Marek, Kindernaj Peter, Valach Erik, Rerich Jozef, Kotora Igor (C), Bordun Andryi

Menežér mužstva: Dedok Miloš
Vedúci mužstva: Janeček Ondrej
Tréner: Sudimák Štefan

Štefan Sudimák, tréner mužstva Zvolen, po stretnutí skonštatoval: “Na súpera sme sa dobre pripravili. Nastúpili sme s cieľom favorita maximálne potrápiť. Hráči dodržiavali taktiku, krátkymi striedaniami sme sa držali v tempe, mali sme prekvapivo navrch v držaní lopty, no zbytočne sme sa snažili dotlačiť loptu do siete. Dokázali sme skoro vyrovnať a mali šance. Vyzdvihol by som výkon celého mužstva, ak takýto výkon dokážeme zopakovať aj proti Prešovu v budúcom kole a využijeme šance, môžeme uspieť.”

Ondrej Janeček, asistent trénera Zvolena: „Odohrali sme slušný zápas s veľmi kvalitným súperom. Nemáme v tíme také zvučné mená, ani toľko skúseností, ako Košice, preto s výsledkom aj priebehom zápasu môžeme byť spokojní. Naši chalani bojovali, snažili sa tvoriť, predviedli kvalitný výkon. Dokázali zakončiť a odpovedať na góly súpera.”

Ján Račko, člen VV SZMF, člen výboru SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen a hlavný organizátor Superligy vo Zvolene: “Napriek nevľúdnemu počasiu sa nám podarilo i v neštandardných podmienkach zabezpečiť priebeh stretnutí bez problémov a televízni diváci i tí čo prišli na zvolenský štadión mohli vidieť stretnutia najvyššej kvality i v podaní reprezentantov zvolenskej LIMFU. Také kvalitné stretnutie ako s Košicami sme vo Zvolene ešte nevideli. A nielen u nás, ale bolo porovnateľné s úrovňou stretnutí záverečnej fáze Ligy majstrov. Srdce a bojovnosť v oboch zápasoch boli dôležitejšie ako mená v zostave. Veríme v postup do semifinále SZMF Superligy.”


Zostrih z 2.kola SZMF Superligy skupina Východ na facebookovskej stránke SZMF ODKAZ

Všetky stretnutia vysielal v priamom prenose s komentárom SZMF na svojom youtube kanály a kompletný výsledkový servis sprostredkoval na svojich webových stránkach.


Ďalšie výsledky 2.kola SZMF Superligy
SKUPINA VÝCHOD

 23.04.2019 - Zvolen 2.kolo [
rozbaliť
|
zbaliť
20:00 Nitra 3 - 1 Prešov
 
Gajdoš Eduard
1
 
(1-0)
 
gol
1
Dyačovský Tomáš
 
Volentier Michal
1
   
zk
    Krempaský Stanislav
 
Drotár Dominik
1
           
                   

SKUPINA ZÁPAD

 25.04.2019 - Piešťany 2.kolo [
rozbaliť
|
zbaliť
20:00 Trenčín 3 - 2 Trnava
 
Moško Matej
2
 
(2-0)
zk
gol
1
Zolvík Lukáš
 
Feriančik Erik
1
      gol 1 Chalány Šimon
           
zk
    Takáč Erik
           
zk
    Loskot Matúš
                   
                   
21:00 Bratislava 4 - 4 Piešťany
 
Vangel Dušan
2
 
(3-1)
zk
gol
1
Valachovič Simon
 
Jáger Silvester
1
      gol 1 Korec Filip
 
Nestorik Milan
1
      gol 1 Strelec Martin
 
Felix Ľudovít
   
zk
    gol 1 Klasovitý Milan
                   


Tabuľky SZMF Superligy
SKUPINA VÝCHOD

Poradie
Mužstvo
Z
V
R
P
Skóre
Body
1.
Nitra
2
1
1
0
5
:
3
4
2.
Prešov
2
1
0
1
4
:
5
3
3.
Zvolen
2
0
2
0
4
:
4
2
4.
Košice
2
0
1
1
4
:
5
1

SKUPINA ZÁPAD

Poradie
Mužstvo
Z
V
R
P
Skóre
Body
1.
Bratislava
2
1
1
0
10
:
8
4
2.
Piešťany
2
1
1
0
8
:
6
4
3.
Trenčín
2
1
0
1
5
:
6
3
4.
Trnava
2
0
0
2
6
:
9
0

Vysvetlivky:

Z - počet odohraných zápasov, V - výhry, R - remízy, P - prehry, B - body, 
 
postupová pozícia
Najsledujúci program SZMF Superligy
SKUPINA VÝCHOD

 21.05.2019 - Zvolen 3.kolo
20:00 Zvolen - Prešov
21:00 Košice - Nitra

SKUPINA ZÁPAD

 23.05.2019 - Bratislava 3.kolo
20:00 Piešťany - Trnava
21:00 Bratislava - Trenčín

Autor článku: Miloš Masarik
Korekcie a úpravy: Juraj Plesník


spodok
c3jo design