hlavicka
obsah_hore

Zvolen v úvodnom kole SZMF Superligy zachraňoval bod
09.04.2019 (Miloš Masarik a Juraj Plesník)

V utorok 26.03.2019 večer sa na umelej tráve futbalového štadióna MFK Zvolen uskutočnilo 1. kolo premiérového ročníka najvyššej slovenskej súťaže v malom futbale. SZMF Superliga začala zápasom domáceho Zvolena s Nitrou a súbojom Košíc a Prešova v skupine východ.

V úvodnom vystúpení proti výberu z Nitry
Mužstvá začali opatrne, no s obrovským nasadením. Snažili sa neurobiť chybu a výborne vykrývali priestor, z čoho pramenilo množstvo osobných súbojov, no napriek tomu si mužstvá vytvárali šance. V 4. minúte vybojoval loptu v strede poľa Ľuboš Baran (Zvolen/Xanto team) a po rýchlom protiútoku našiel pred bránou Jozef Rerich (Zvolen/Demitrans) voľného Ivana Pařenicu (Zvolen/L-Trade), ktorý vsietil s prehľadom otvárací gól. Potom Nitrania zjednodušili a zrýchlili hru a v 20. minúte vyrovnal Róbert Fiala (Nitra). V druhom dejstve mali viac z hra Zvolenčania, no paradoxne väčšie šance si vytvárali Nitrania. Ich útočnú snahu zavŕšil v 46. minúte delovkou Eduard Gajdoš (Nitra). Domáci v závere stupňovali tlak. V poslednej minúte najprv reprezentant Martin Huzovič (Nitra) vyrazil strelecké pokusy domácich, no obrana zabudla na úplne voľného Jakuba Sudimaka (Zvolen/Demitrans). Výber Zvolena tak zachránil proti celku Nitry aspoň remízu.

Zostava mužstva Zvolen :
Rábota Jakub, Pavlenda Ondrej – Sudimak Jakub, Kouřil Ján, Kucbel Martin, Hanuska Miroslav, Pařenica Ivan, Baran Ľuboš, Jamnický Ľudovít, Bobor Vladimír, Borgoň Marek, Kindernaj Peter, Valach Erik, Rerich Jozef, Kotora Igor (C),

Menežér mužstva: Dedok Miloš
Vedúci mužstva: Janeček Ondrej
Tréner: Sudimák Štefan

Premiérový gól SZMF Superligy v malom futbale medzi ZvolenomNitrou (2:2) - Pažík Pařenica (Zvolen) gól na 1:0.

Všetky stretnutia vysielal v priamom prenose s komentárom SZMF na svojom youtube kanály a kompletný výsledkový servis sprostredkoval na svojich webových stránkach.